--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia Grzegorza

Grzegorz

Insignia Grzegorza

Post autor: Grzegorz » 16 kwie 2014, o 14:41

Witam.
Przyszła kolej na mnie aby zaprezentować swoje wozidło.
Auto zmieniłem ze względu na powiększenie rodziny i przesiadka z 3 drzwiowego Focusa dwójki do Isi kombi to diametralna różnica pakowności.
Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTi, wyprodukowany 10.2009 r. Pierwsza rejestracja 12.2009, auto krajowe.
Wersja Sport + pakiet kierowcy, pakiet zimowy, pakiet "dobrej widoczności", pakiet komfortowych siedzeń (ze strony producenta)

Tak więc z gadżetów to auto posiada:
- skórzane fotele. Fotel kierowcy elektrycznie sterowany, wentylowany.
- podgrzewane fotele
- AFL + drl
- biksenon
- gniazdo zewnętrzne 220V
- czujnik parkowania przód + tył
- czujnik deszczu, tunelu, automatyczne światła drogowe
- radio CDC 400 ze zmieniarką
- zawieszenie FlexRide
- klubowe ramki :)
- nakładki na pedały
- wysuwane podudzia foteli przednich
- składane lusterka z pilota
- przyciemniane szyby
- halogeny
- pakiet chrom (pozdrowienia dla handlarzy :) )

Co zostało przeze mnie zrobione w aucie:
- oświetlenie led w wnętrzu auta
- Program 182,5 Hp i 431Nm, choć nie do końca jestem zadowolony.

Traktuje to auto jako typowo rodzinne, bo to jest jego głównym zadaniem aby spakować jak najwięcej klamotów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bolek

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: bolek » 16 kwie 2014, o 14:42

Bardzo ładne autko,co z programem nie tak ze nie jestes do końca zadowlony?

Grzegorz

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: Grzegorz » 16 kwie 2014, o 14:59

Dzięki.
Dużo z Was ma podkręcone auta pod 200 km (wyjątkowo my mamy podobne parametry), też chciałem mieć te 195 km, ale się nie dało, bo wskakiwał w tryb awaryjny.
Auto jest żwawsze, ale krzywa przesunęła się w prawo, więc w zakresie obrotów <2000 rpm, jest trochę mułowaty, do tego skręcając na skrzyżowaniu po wrzuceniu dwójki auto ma za niskie obroty i muszę zjeżdżać ze skrzyżowania, przy częściowo wciśniętym sprzęgle aby budą nie szarpało.
W zakresie obrotów > 2000 jest ok. Może po prostu muszę się przyzwyczaić do innej charakterystyki.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: peja-1991 » 16 kwie 2014, o 15:19

Ładny Opel Insignia ;)
a może warto aby inne tuner rzucił na to okiem ?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

marcinsobi

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: marcinsobi » 16 kwie 2014, o 15:28

dokładnie do poznania masz niedaleko a tam masz "tuneforce"
zapytam o fotel kierowcy ,co on taki pozaginany? jaki auto ma przebieg ? tak z ciekawości pytam

Grzegorz

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: Grzegorz » 16 kwie 2014, o 16:05

Fotel pozaginany, bo żona chwile wcześniej czyściła wnętrze. W rzeczywistości wszystko z fotelem w porządku :)
Przebieg 116k. Udokumentowany książką, sprawdzony telefonicznie w ASO.

Tuneforce też ogarną mi tą sprawę z tym trybem awaryjnym?

Niedzwiedz

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: Niedzwiedz » 16 kwie 2014, o 20:05

Bardzo ładne :-) Grzesiu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Grzegorz

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: Grzegorz » 28 kwie 2014, o 12:38

wojtassss pisze:Dawaj fotele ]:->
Dam, dam. Jutro rano jak będę jechać do roboty (jak będzie mróz) to pstryknę. Fotele w bardzo dobrym stanie :)

-- 28 kwi 2014, o 13:38 --

Wojtassss, Ty to masz oko :D
Skóra na fotelu faktycznie lekko zagięta, jakby ktoś jeździł na oparciu. Żelazko w ruch i jechane. A tak na serio to da się to wyprostować?

Grzegorz

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: Grzegorz » 28 kwie 2014, o 14:21

Wiesz, gdy tego nie widziałem to mi nie przeszkadzało, ale sokole oko Wojtasss widzi wszystko :)
Ciekawe od czego tak się mogło zrobić?

marcinsobi

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: marcinsobi » 28 kwie 2014, o 15:07

a co to jest to metalowe coś, co przeciera gościu skore

steq

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: steq » 28 kwie 2014, o 15:55

na fotce 3 z wnętrza - co to koło popielniczki - jakieś pokrętło ?

steq

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: steq » 28 kwie 2014, o 15:59

wojtassss pisze:Bluetooth
tak właśnie myślałem że coś aka Parrot

Grzegorz

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: Grzegorz » 28 kwie 2014, o 18:28

steq pisze:na fotce 3 z wnętrza - co to koło popielniczki - jakieś pokrętło ?
Tak to Bluetooth Nokia CK-200. Niby ma guzik w kierownicy oznaczający włączanie zestawu głośnomówiącego ale to chyba tylko atrapa.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: peja-1991 » 28 kwie 2014, o 18:30

trzeba dołożyć moduł + programowanie + mikrofon oraz aktywację przez ASO
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
szogi84
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 00:17
Auto: Insignia 2.0 benzyna
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: szogi84 » 28 kwie 2014, o 23:09

ładne autko
fotele mam takie u siebie są rewelka
a ręczny elektryczny to jakaś opcja czy co, ja mam u siebie el i myślałem ze tylko takie były ?

Grzegorz

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: Grzegorz » 29 kwie 2014, o 07:26

peja-1991 pisze:trzeba dołożyć moduł + programowanie + mikrofon oraz aktywację przez ASO
W sumie rzadko gadam przez telefon w samochodzie, a koszt tego to pewnie 0,5 k w ASO. Szkoda zachodu, a zestaw, który mam na razie zdaje egzamin i na moje potrzeby wystarczy.

Co do ręcznego to nawet nie zwróciłem uwagi przy kupnie, że jest ręczny a nie elektryczny. Mi tam pasuje taka wajcha, bo zawsze miałem ręczny jako ręczny :) Ręczny był dostępny w 2 wersjach: ręczny i za dopłatą elektryczny.

Fotele są fajne, kiedy włączysz sobie wentylacje, przynajmniej koszula pozostaje sucha i plecy się nie pocą. Nie testowałem wentylacji foteli przy dużym obciążeniu i presji (upał + prędkość ca. 200 km/h) więc nie wiem, czy ta wentylacja wystarczy dla dużej ilości potu.

marcinsobi

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: marcinsobi » 29 kwie 2014, o 07:53

fotele dają rade ,tylko korzonków za bardzo nie przewietrz ,
jak jechałem do Chorwacji sprawdziły się rewelacyjnie ,nawet po kilkunastu godzinach koszulka sucha

Grzegorz

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: Grzegorz » 29 kwie 2014, o 08:04

marcinsobi pisze:fotele dają rade ,tylko korzonków za bardzo nie przewietrz ,
jak jechałem do Chorwacji sprawdziły się rewelacyjnie ,nawet po kilkunastu godzinach koszulka sucha
No mam nadzieję, że to się sprawdzi latem.
A co Wojtassss takie ikonki powstawiałeś, u Ciebie nie zdają egzaminu?

Do tego modułu bluetooth dochodzi jeszcze wymiana anteny, bowiem mam taką szpetną, sterczącą na dachu ]:-<

marcinsobi

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: marcinsobi » 29 kwie 2014, o 08:24

wojtasss zazdrosny dlatego :D

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Insignia Grzegorza

Post autor: peja-1991 » 29 kwie 2014, o 08:38

Wojtek nie ma takich foteli dlatego jest zły.
Grzegorz koszt bluetootha to 500-800 zł poza ASO a u nich pewnie ze 2k ;)
ja też mam dołożony i nie narzekam - mam NCK100 ale żal żeby w takim aucie nie było seryjnie bluetootha
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”