--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ale pech

...na tematy kwadratowe i podłużne
Awatar użytkownika
wojciechhh
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 22 gru 2013, o 14:34
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2022
Miasto: Niemcy NRW
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Ale pech

Post autor: wojciechhh » 28 kwie 2014, o 11:59

O ku... będzie boleć

Wysłane z mojego XT890 przy użyciu Tapatalka

kicaj
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:25
Auto: I
Rok produkcji: 2015
Miasto: B/DE
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ale pech

Post autor: kicaj » 29 kwie 2014, o 10:20

Te podane kary są dla terenu zbudowanego-a w przepisach niemieckich jest jeszcze taryfikator dla terenu niezabudowanego. A ten chyba was bardziej interesuje

Sent from mobile.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Ale pech

Post autor: P405 » 29 kwie 2014, o 11:53

Przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym ( np. droga krajowa, autostrada, także na odcinkach remontowanych)

do 10 km/h 10,- EUR

11-15 km/h 20,- EUR

16-20 km/h 30,- EUR

21-25 km/h 70,- EUR, 1 punkt

26-30 km/h 80,- EUR, 3 punkty karne

31-40 km/h 120,- EUR, 3 punkty karne

41-50 km/h 160,- EUR, 3 punkty karne i 1 miesiąc zakazu prowadzenia pojazdu

51-60 km/h 240,- EUR, 4 punkty karne, 1 miesiąc zakazu prowadzenia pojazdu

61-70 km/h 440,- EUR, 4 punkty karne, 2 miesiące zakazu prowadzenia pojazdu

ponad 70 km/h 600,- EUR, 4 punkty, 3 miesiące zakazu prowadzenia pojazdu

Uwaga!

Zakaz prowadzenia pojazdów zostanie nałożony także wtedy, gdy w ciagu roku zostaną stwierdzone 2 zdarzenia, w których zostanie przekroczona prędkość powyżej 25km/h.

Po za tym przy trzecim przekroczeniu prędkości, który skutkuje wpisem w rejestrze punktow karnych we Flensburgu, możliwe jest także ukaranie zakazem prowadzenia pojazdu.

Tolerancja błędu pomiaru wynosi 3km/h przy prędkościach do 100 km/h, powyżej 100 km/h 3%

Najczęściej tachometr samochodu pokazuje większą prędkość niż była w rzeczywistości.

Tekst z Berlińczyka 2013

kicaj
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:25
Auto: I
Rok produkcji: 2015
Miasto: B/DE
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ale pech

Post autor: kicaj » 29 kwie 2014, o 21:44

Dodam że Niemcy odejmują z urzędu to nieoznaczenie pomiaru. Więc przy 150 powinno być o 4.5 mniej :-)

Sent from mobile.

Awatar użytkownika
Radek_TRN
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:35
Auto: BMW F10
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Toruń

Re: Ale pech

Post autor: Radek_TRN » 30 kwie 2014, o 05:06

Z tego co kiedys czytalem to liczniki tez zawyżaja wartości przy wysokich prędkosciach....

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Grzegorz

Re: Ale pech

Post autor: Grzegorz » 30 kwie 2014, o 06:43

Radek_TRN pisze:Z tego co kiedys czytalem to liczniki tez zawyżaja wartości przy wysokich prędkosciach....

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
U mnie licznik zawyża tak około 7 kmhh

Awatar użytkownika
wojciechhh
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 22 gru 2013, o 14:34
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2022
Miasto: Niemcy NRW
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Odp: Ale pech

Post autor: wojciechhh » 30 kwie 2014, o 07:15

Grzegorz pisze:
Radek_TRN pisze:Z tego co kiedys czytalem to liczniki tez zawyżaja wartości przy wysokich prędkosciach....

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
U mnie licznik zawyża tak około 7 kmhh
To tak jak u mnie , ale km mierzy idealnie. Sprawdzałem na 1000km różnica między GPS to 30km.

Wysłane z mojego XT890 przy użyciu Tapatalka

picky

Re: Ale pech

Post autor: picky » 30 kwie 2014, o 11:32

Nie wiem czy to nazwać pechem(mogło trafić na kogoś innego), ale wczoraj ktoś przetarł furmanką mi przód i musiał się tak zdenerwować,że wyżył się na mojej masce. Rysa, żeby nie powiedzieć rynna do podkładu. Ogólnie ślady przetarcia laczka na ramce tablicy i ta rysa. Były widoczne przetarcia błękitnego lakieru na zderzaku, ale przetarłem ręką i zeszły.

Awatar użytkownika
wojciechhh
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 22 gru 2013, o 14:34
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2022
Miasto: Niemcy NRW
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Ale pech

Post autor: wojciechhh » 30 kwie 2014, o 13:52

Jak do podkładu, to chyba dość poważnie. Współczucie

Wysłane z mojego XT890 przy użyciu Tapatalka

picky

Re: Ale pech

Post autor: picky » 30 kwie 2014, o 14:55

Byłem u lakiernika. Bez malowania całej się nie obejdzie. Wizyta omówiona na poniedziałek.
Bez wypadku a zderzak, maska malowana i szyba wymieniona.

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Ale pech

Post autor: tomkod » 30 kwie 2014, o 15:03

a pójdzie to przynajmniej na ubezpieczenie?

BTW. Mialem kiedyś w Vectzre podobnie - w Holandii jakiś życzliwy przejechał mi cały bok do podkładu. Wqrwienie niesamowite ale niemoc również :(
Obrazek

picky

Re: Ale pech

Post autor: picky » 30 kwie 2014, o 15:04

lakiernik weźmie 350, więc nie ma sensu

jaromat

Re: Ale pech

Post autor: jaromat » 1 maja 2014, o 21:32

od dzis w de 8 punktow karnych,zmienili z 18-stu

Awatar użytkownika
wojciechhh
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 22 gru 2013, o 14:34
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2022
Miasto: Niemcy NRW
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Ale pech

Post autor: wojciechhh » 2 maja 2014, o 14:09

Nowe stawki za wykroczenia drogowe w Niemczech.
http://www.bz-berlin.de/ratgeber/ab-1-m ... 35240.html

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ale pech

Post autor: alex_k » 3 maja 2014, o 08:26

Wczoraj nagrała mnie Isia pod Piotrkowem. Miałem okazje zobaczyć ją od środka :(

300 i 8 pkt.

Najgorsze jest to ze nagrywali mnie z ponad 300 m. Nie było szans ich zidentyfikować.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

Awatar użytkownika
Radek_TRN
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:35
Auto: BMW F10
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Toruń

Re: Ale pech

Post autor: Radek_TRN » 3 maja 2014, o 10:10

Alex lecąc ostatnio tym odcinkiem (środa) tylko pomiędzy Częstochową a Piotrkowem kręciło się 5 nieoznakowanych radiowozów - Passat, Insignie i Superby. To już nie jest (wg mnie nigdy nie było) pilnowanie przepisów ale permanentne polowanie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ale pech

Post autor: alex_k » 3 maja 2014, o 10:36

Np ja pare km wcześniej uniknąłem superba i to mnie uspilo


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

kicaj
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:25
Auto: I
Rok produkcji: 2015
Miasto: B/DE
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ale pech

Post autor: kicaj » 4 maja 2014, o 19:50

ale oznakowanego radiowozu to nie uświadczysz na drodze...
wstyd... bo w cywilizowanym świecie najpierw będzie parę radiowozów co by uspokoić kierowców a dopiero potem nieznakowany łapie niesfornych.
najpierw prewencja potem łapanka a u nas niestety od razu gonitwa za kasą...

sorki że tak piszę ale to co widzę na drodze, a raczej to czego nie widzę (czyt. radiowozów oznakowanych) w polsce to naprawdę aż żal...
a to co pół roku temu widziałem na jednej drodze to już przesada. Na drodze poza obszarem zabudowanym gdzie ograniczenie jest do 80 (a czasem mniej) a wszyscy i tak lecą ponad 120, leciałem jakieś 100. dogonił mnie nieoznakowany ITD zaczął mierzyć prędkość ale się zreflektowałem i zwolniłem. to mnie wyprzedził i zacząłgonić innych szybszych musiałmieć ze 140 na budziku żeby dogonić szybszych... szkoda gadać...

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Ale pech

Post autor: yerry » 4 maja 2014, o 22:49

Tia... no może jeszcze powinni znaki ustawiać uwaga nieoznakowany wóz policyjny za 1km :-)
Żal to jest czytać takie teksty o cywilizowanym świecie gdzie niby co - najpierw oznakowane prewencyjnie paradują po szosie a dopiero potem nieoznakowane łapią? Co za bzdura. Nigdzie w świecie nie spotkałem się z czymś takim, chyb że jeszcze nie trafiłem do tego cywilizowanego. Łapią jeszcze gorzej niż u nas. U nas przynajmniej jak stoją z suszarką to pięknie przy drodze, widoczni i oświetleni, jak na wystawie. W innych krajach gdzie tam, radar niewidoczny w krzakach, misiek w furmance za kolejnymi krzakami albo za jakimś płotem, niczego nie widać. Dopiero po fakcie się dowiadujesz.
I nie rozumiem oburzenia - jeździsz przepisowo to się nie masz czego obawiać, świadomie łamiesz przepisy to i świadomie przyjmujesz za to nagrody.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Ale pech

Post autor: peja-1991 » 5 maja 2014, o 07:07

Nie zgodzę się Yerry że stoją pięknie widoczni. Bardzo często sa schowani za przystankiem, czy właśnie krzakami. Ja uważam że za dużo tego jest : oznakowane, tajniaki, itd, fotoradary, odcinkowe pomiary prędkości. A jak potrzeba policję do wypadku albo do kierowania ruchem to się czeka 2 h. Ponadto powinni zatrzymać Cię jak popełniles wykroczenie a nie jadą za Toba i czekają aż Ci się namnoży więcej.
Co do jazdy zgodnej z przepisami - ilu idiotów jeździ po drogach to jedno ale ile samochodów porusza się po drogach i po jakich drogach to druga sprawa.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”