--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuInterfejs VXDIAG
-
marekpriv
- Nowicjusz
- Posty: 5
- Rejestracja: 6 mar 2018, o 22:07
- Auto: Insignia kombi
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
Re: Interfejs VXDIAG
Na VirtualBox, gdy zaczyna się uruchamiać system to za chwilę jest "niebieski ekran" i ponowny rozruch.
GDS2 instalowałem zgodnie z tą instrukcją
https://www.youtube.com/watch?v=aKg_LVM5DH0
z tym, że plik z wirtualnym dyskiem który znajduje się na CD, który dostałem razem z VXDIAG nazywa się GMEN i system na tym wirtualnym dysku to WIN7 x86, a nie WIN XP.
Po każdym uruchomieniu wirtualnego systemu muszę z każdym razem ustawić połączenie USB, a po odpaleniu GDS2 język, montować pakiety diagnostyczne dla Opel/Vauxhall.
GDS2 instalowałem zgodnie z tą instrukcją
https://www.youtube.com/watch?v=aKg_LVM5DH0
z tym, że plik z wirtualnym dyskiem który znajduje się na CD, który dostałem razem z VXDIAG nazywa się GMEN i system na tym wirtualnym dysku to WIN7 x86, a nie WIN XP.
Po każdym uruchomieniu wirtualnego systemu muszę z każdym razem ustawić połączenie USB, a po odpaleniu GDS2 język, montować pakiety diagnostyczne dla Opel/Vauxhall.
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
/edit: szczegóły via PW/
Tylko nie podłącza VM do internetu.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Tylko nie podłącza VM do internetu.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2018, o 15:46 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edit
Powód: edit
-
marekpriv
- Nowicjusz
- Posty: 5
- Rejestracja: 6 mar 2018, o 22:07
- Auto: Insignia kombi
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
Re: Interfejs VXDIAG
Masz na myśli pobranie i zamontowanie wirtualnego dysku z linku ?
Jeśli tak, to jest tam mowa o odinstalowaniu mdi managera i ponownym zainstalowaniu go.
Chodzi o zainstalowanie Autoinstall.exe z dołączonego CD, które instaluje m.i. mdi managera ?
Czy VX Manager też trzeba zainstalować w tym Przypadku ?
Jeśli tak, to jest tam mowa o odinstalowaniu mdi managera i ponownym zainstalowaniu go.
Chodzi o zainstalowanie Autoinstall.exe z dołączonego CD, które instaluje m.i. mdi managera ?
Czy VX Manager też trzeba zainstalować w tym Przypadku ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
Mam na myśli to żebyś pobrał, zainstalował i powinno chodzić. VX Manager pobierz sobie najnowszy z z netu.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
-
marekpriv
- Nowicjusz
- Posty: 5
- Rejestracja: 6 mar 2018, o 22:07
- Auto: Insignia kombi
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
Zainstaluj i zostaw, potem. Vxdiag
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
- arek103
- Użytkownik
- Posty: 132
- Rejestracja: 18 mar 2018, o 17:44
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Bieszczady
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Interfejs VXDIAG
W takim razie będę musiał się zaopatrzyć w VXDIAG'a. Czy jako laik poradzę sobie z obsługą?
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
Można.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalkaarek103 pisze:Można go odpalić bez interfejsu?
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4618
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Interfejs VXDIAG
Szukaj na własną rękę. Na Forum jest zabronione podawanie linków do nielegalnych wersji oprogramowania.
-
tetar
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 5 mar 2015, o 23:19
- Auto: Ins ST Sport
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Interfejs VXDIAG
ten z WIFI też jest z kablem - tzn. jest możliwość podłączenia kablem lub WIFI.
-
mateoboss
Re: Interfejs VXDIAG
Cześć,
Mam Astrę J z 2013 roku, z silnikiem A14NET i fabryczną instalacją gazową landi renzo, co ma sterownik zintegrowany z ECU. Czy (i którym interfejsem) będzie możliwość diagnostyki parametrów LPG?
Walczę obecnie z gaśnięciem auta przy wchodzeniu na obroty jałowe będąc na LPG. MaxiECU pokazuje sporadyczne wypadanie zapłonu gdy delikatnie gazuję na luzie i auto gaśnie, lub wibruje próbując gasnąć. Świece były rzekomo wymieniane w ASO 15 tys. km temu, ale jeszcze będę się im przyglądał. Dodatkowo mam problem z kontrolką LPG - gdy skończy się gaz, auto samo przełącza się na benzynę, ale wskaźnik LPG cały czas świeci, a wskazówka paliwa pokazuje zero, zamiast się przestawić na benzynę. Jak manualnie kliknę LPG, to wskazania zaczynają być prawidłowe, ale chyba powinno się to robić samo, no nie? :/
Dodatkowo chciałbym poszerzyć możliwości wyświetlacza o spalanie, itp. Wiem, że można to zrobić OP-COMem, czy VXDIAG też to potrafi?
Jakby jeszcze dało się zmienić obroty jałowe z zaprogramowanych 800 na powiedzmy 900-1000, to byłoby o wiele łatwiej ruszać tym autem, nie martwiąc się dodatkowo o to, że na jałowych zgaśnie. Czy którymś z interfejsów da się to zrobić?
Poradzicie, w który interfejs warto zainwestować, który da najwięcej możliwości przy jednoczesnym bezpieczeństwie nie uwalenia sterownika? MaxiECU pozwala na odczyt błędów, lecz niestety ma biedę, jeśli chodzi o programowanie...
Pozdrawiam,
Mateusz
Mam Astrę J z 2013 roku, z silnikiem A14NET i fabryczną instalacją gazową landi renzo, co ma sterownik zintegrowany z ECU. Czy (i którym interfejsem) będzie możliwość diagnostyki parametrów LPG?
Walczę obecnie z gaśnięciem auta przy wchodzeniu na obroty jałowe będąc na LPG. MaxiECU pokazuje sporadyczne wypadanie zapłonu gdy delikatnie gazuję na luzie i auto gaśnie, lub wibruje próbując gasnąć. Świece były rzekomo wymieniane w ASO 15 tys. km temu, ale jeszcze będę się im przyglądał. Dodatkowo mam problem z kontrolką LPG - gdy skończy się gaz, auto samo przełącza się na benzynę, ale wskaźnik LPG cały czas świeci, a wskazówka paliwa pokazuje zero, zamiast się przestawić na benzynę. Jak manualnie kliknę LPG, to wskazania zaczynają być prawidłowe, ale chyba powinno się to robić samo, no nie? :/
Dodatkowo chciałbym poszerzyć możliwości wyświetlacza o spalanie, itp. Wiem, że można to zrobić OP-COMem, czy VXDIAG też to potrafi?
Jakby jeszcze dało się zmienić obroty jałowe z zaprogramowanych 800 na powiedzmy 900-1000, to byłoby o wiele łatwiej ruszać tym autem, nie martwiąc się dodatkowo o to, że na jałowych zgaśnie. Czy którymś z interfejsów da się to zrobić?
Poradzicie, w który interfejs warto zainwestować, który da najwięcej możliwości przy jednoczesnym bezpieczeństwie nie uwalenia sterownika? MaxiECU pozwala na odczyt błędów, lecz niestety ma biedę, jeśli chodzi o programowanie...
Pozdrawiam,
Mateusz
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
Żeby uwalic sterownik to na prawdę trzeba być zdolnym i kompletnie nie wiedzieć co się robi.
VXDIAG ma większe możliwości niż opcom. Patrzyłem w GDS to jest niby opcja regulacji obrotów jalowych.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
VXDIAG ma większe możliwości niż opcom. Patrzyłem w GDS to jest niby opcja regulacji obrotów jalowych.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
-
marcin27061979
- Użytkownik
- Posty: 181
- Rejestracja: 18 lut 2015, o 09:58
- Auto: Astra J SPORT 140KM
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Włocławek
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Interfejs VXDIAG
Czy takim VXDIAG, tu dla przykładu http://allegro.pl/najtaniej-vxdiag-vcx- ... etargeting
jestem w stanie samodzielnie zaprogramować moduł BCM, który po programowaniu kluczyków clonem op-coma wywala następujący błąd:
B101E-48 electronic control unit software - no security code programmed
Czy trzeba oprócz tego urządzenia wykupywać jeszcze dostęp do GDS ?
jestem w stanie samodzielnie zaprogramować moduł BCM, który po programowaniu kluczyków clonem op-coma wywala następujący błąd:
B101E-48 electronic control unit software - no security code programmed
Czy trzeba oprócz tego urządzenia wykupywać jeszcze dostęp do GDS ?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2018, o 17:13 przez marcin27061979, łącznie zmieniany 1 raz.

