--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

ODPOWIEDZ
legend66
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 20 kwie 2014, o 19:46
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto: Rybnik

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: legend66 » 28 sty 2017, o 00:45

Witam panowie czy ktoś jeszcze korzystał z usług tej firmy http://podgrzewaniefoteli.mmaudio.pl mi w tym roku padła kierowcy 450 za kierowcy mi padali a 350 za pasażera

mario2177
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 8 wrz 2018, o 17:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Żuromin

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: mario2177 » 23 gru 2018, o 10:15

Witam.
Przestało mi działać podgrzewanie foteli przednich, nie świecą ikonki na panelu sterowania, bespiecznik nr. 33 sprawdzony sprawny. Może ktoś miał już taki problem prosił bym o poradę. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: Rooff_ » 23 gru 2018, o 11:02

W sensie żaden nie działa?
Jeśli tak to na początek spróbuj odłączyć aku na >15 minut. Elektryka lubi się zawieszać w niespodziewanych momentach i w dziwny sposób ;)

mario2177
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 8 wrz 2018, o 17:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Żuromin

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: mario2177 » 23 gru 2018, o 12:48

Ok zaraz odłącze i sprawdzę.

Dodano po 38 minutach 53 sekundach:
Odłączenie akumulatora nic nie dało myślę że może jakiś stycznik lub moduł.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: Rooff_ » 23 gru 2018, o 16:20

Może być przekaźnik. U mnie go dość dobrze słychać, jak się włącza grzanie. Nie jestem pewien gdzie on jest - wydaje mi się, że tam gdzieś obok bezpieczników pod kierownicą. Ale nic sobie za to nie dam uciąć - równie dobrze może być pod siedzeniem...

Jakimś wyjściem byłoby zrobienie diagnostyki komputerowej - w MDI+GDS2 jest opcja diagnostyki modułu grzania foteli.

mario2177
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 8 wrz 2018, o 17:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Żuromin

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: mario2177 » 23 gru 2018, o 17:49

Dziwne jest to że nic się nie świeci na panelu sterowania jak naciskam na przycisk ni na jednym ni na drugim fotelu.

mario2177
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 8 wrz 2018, o 17:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Żuromin

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: mario2177 » 28 gru 2018, o 19:47

Witam kolegów z grupy. Dziś doszłem co jest nie tak z podgrzewaniem foteli w mojej isi to padnięty moduł który znajduje się pod fotelem kierowcy. Podłożyłem drugi od innej isi i wszystko działa, więc jak by ktoś miał takie objawy jak ja to padnięty moduł.😉

Dam_Ogorek
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 30 mar 2018, o 10:58
Auto: Insignia
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: Dam_Ogorek » 27 lut 2019, o 15:11

Koledzy jak w tytule poszukuje schematu kości fotela kierowcy w którym będą opisane piny od sterownika grzanych foteli

Awatar użytkownika
VoDo
Użytkownik
Posty: 146
Rejestracja: 3 maja 2017, o 19:11
Auto: Insignia CDTI ST AT
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: 3citi
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: VoDo » 27 lut 2019, o 15:13

Stworzyłeś 5 takich samych tematów.

Dam_Ogorek
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 30 mar 2018, o 10:58
Auto: Insignia
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: Dam_Ogorek » 27 lut 2019, o 15:19

Wiem przegladarka się zawiesiła. Już są usunięte

Szmaragd
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2019, o 22:29
Auto: Opel Astra 1.3
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2012
Miasto: Olkusz

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: Szmaragd » 23 wrz 2019, o 11:03

SoulfirE pisze:
4 lip 2016, o 10:40
Jest jakaś godna polecenia osoba/serwis na południu polski (najlepiej Kraków), która podejmuje się naprawy mat? Wiem, że w Łodzi jest jeden taki serwis, ale to dość daleko.
Po diagnozie w aso w obu fotelach uszkodzona jest mata siedzenia, oparcia są ok. Jest co prawda tutorial 'zrób to sam' ale ja mam do takich rzeczy dwie lewe ręce i nie chcę się sam podejmować demontażu fotela i tapicerki.
Cześć, można podpytać gdzie naprawiałeś maty?

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: SoulfirE » 24 wrz 2019, o 15:03

Szmaragd pisze:
23 wrz 2019, o 11:03
Cześć, można podpytać gdzie naprawiałeś maty?
Ja moje maty naprawiałem u forumowicza @qbik i mimo, że naprawa przebiegała w sympatycznej atmosferze i w przypadku powracających problemów nie było wykręcania tylko w pierwotnej cenie pomagał mi maty znów naprawić, to niestety nie mogę polecić tego sposobu naprawy - problem po takiej domowej naprawie bardzo szybko wracał i niestety dałem sobie z tym spokój. Matę kierowcy kupiłem sprawną uzywaną na forum i wspólnie ją wymieniliśmy, natomiast jeśli chodzi o drugą to po prostu zostawiłem niesprawną i tak jest niestety do tej pory. Myślę, że jedyna opcja na dłuższą metę to używki na forum/allegro albo wymiana w ASO.

goralslawomir
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 8 wrz 2019, o 07:04
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: tylmanowa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: goralslawomir » 29 wrz 2019, o 21:22

witam klubowiczów mam pytanie jak sprawdzić czy moja Isia była objęta projektem naprawy sporo wczesniej pisał ktos że jesli vin sie zgadza gdzie to sprawdzić wie ktoś włączam guzik swieci się około minut i tyle. wie ktos gdzieś na południu Polski nie wiem krakow nowy sacz nowy targ zakopane jest ktoś godny polecenia za przyzwoitą cenę co by to zrobił
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2019, o 16:05 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: IBZI » 30 wrz 2019, o 16:05

Kampanie naprawcze sprawdzisz w myOpel.

Awatar użytkownika
altru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 14:16
Auto: Insignia 4x4 V6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: altru » 17 paź 2019, o 12:39

Jak włączę podgrzewanie foteli to na panelu się włącza, mogę ustawić moc ale nic nie słychać aby się włączało ani nic nie grzeje! Po około minucie oznaczenie na panelu się wyłącza. Uszkodzone maty?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: rataj73 » 17 paź 2019, o 14:06

Najprawdopodobniej.

Kami
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2019, o 22:00
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Gdańsk

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: Kami » 17 paź 2019, o 19:52

Hejka wszystkim. Mam maly problem... moze ktos wytlumaczy babie ;) Insignia 2009, wszysyko bylo pieknie i w ogole, podgrzewanie foteli bez zadnych najmniejszych problemow. Nagle bum, fotel pasazera nie grzeje ani plecy ani tylek. Zalacza sie bez zadnego problemu ale po pewnym czasie sie wylacza i nie grzeje. Ma ktos jakis pomysl?

Wysłane z mojego SM-A805F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 17 paź 2019, o 20:49 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: dare50 » 17 paź 2019, o 20:11

No ale w czym masz problem pisząc w temacie uszkodzenia mat grzewczych ? , czytałeś chociaż ten temat czy bum i walisz posta na które jest odpowiedź w tym temacie

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: IBZI » 17 paź 2019, o 20:49

Kami pisze:
17 paź 2019, o 19:52
Hejka wszystkim. Mam maly problem... moze ktos wytlumaczy babie ;) Insignia 2009, wszysyko bylo pieknie i w ogole, podgrzewanie foteli bez zadnych najmniejszych problemow. Nagle bum, fotel pasazera nie grzeje ani plecy ani tylek. Zalacza sie bez zadnego problemu ale po pewnym czasie sie wylacza i nie grzeje. Ma ktos jakis pomysl?

Wysłane z mojego SM-A805F przy użyciu Tapatalka
Typowy objaw.
Można ściągnąć tapicerkę i przemierzyć oporność maty, jednak diagnoza jest prosta - mata padła.
Teraz masz dwie opcje, przy czym jeśli jesteś kobietą (nic im nie ujmując), to chyba zostaje ta druga.
Możesz znaleźć przerwę i polutować, albo zlecić to komuś kto się zna.
Oczywiście najprościej jest podjechać do ASO na diagnozę i wymienić matę na nową - uwaga, nie będzie tanio...

Kami
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2019, o 22:00
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Gdańsk

Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty

Post autor: Kami » 17 paź 2019, o 20:53

Kurcze, myslalam ze to tylko jakas wtyczka czy cos, ale masz racje musze poszukac specjalisty

Wysłane z mojego SM-A805F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 17 paź 2019, o 21:09 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”