--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuCzujnik poziomu oleju - wyciek
-
bartekb14
- Użytkownik
- Posty: 196
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 13:24
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
https://allegro.pl/oferta/zestaw-uszcze ... 7937778571
tutaj masz wszystko co potrzeba
tutaj masz wszystko co potrzeba
-
rossi_86
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Bytom
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Widziałem tą aukcję ale chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. Mam już uszczelkę smoka, mam też dobraną uszczelkę czujnika poziomu oleju. Interesują mnie wymiary tych 2 uszczelek których numery podałem. Wiem że można je zakupić w ASO ale może ktoś zna wymiary bo wtedy można dobrać dobrej jakości zamiennik za parę groszy.
-
bartekb14
- Użytkownik
- Posty: 196
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 13:24
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Zmiennik jest to zawsze zamiennik, to nie jest oryginał, chcesz zaoszczędzić parę złoty, gdzie późnej roboty tyle, moim zdaniem bezsens. Twoje auto zrobisz jak chcesz.
pozdrawiam
pozdrawiam
-
rossi_86
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Bytom
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Powiedz mi czym się różni gumowy oring od gumowego oringu? Wybierasz tylko taki ze specjalnego materiału najlepiej Viton albo silikon czyli materiał odporny na oleje, paliwa, wysoką temperaturę i inne chemikalia i jest taki sam jak oryginał. Poczytaj o właściwości oringów FPM. Oring pod czujnik poziomu mam już dobrany właśnie z tego materiału. Stać mnie na kupno oryginału ale tutaj za taki sam zapłacisz 2,3 zł a niczym nie odbiega od tego z ASO. Chodzi mi tylko o wymiary, podziękuję za złote rady. Pozdrawiam
-
bob_dg
- Forumowicz
- Posty: 93
- Rejestracja: 10 lip 2018, o 09:11
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Sosnowiec
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Oryginalny oring z czujnika poziomu oleju wykonany jest z silikonu odpornego na wysoką temperaturę. Mi mechanik w zeszłym roku dobrał zwykły oring gumowy niby olejoodporny po 10tys leci gorzej niż że starego oryginalnego. Czujnik zrobił się luźny oring zmiękł. Numer oryginalnego oringu GM 90542913 ja płaciłem 7zl w ASO. Twoja decyzja co zrobisz ja po roku muszę robić drugi raz to samo bo chciałem zaoszczędzić
-
rossi_86
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Bytom
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Mam kupiony sylikonowy oring do czujnika poziomu właśnie przeznaczony do tego typu warunków pracy. Tak samo chce dopasować pozostałe 2 z separatora o numerach jakie podałem. Jak się nie uda to kupię oryginały. Jak już ktoś pisał to są zwykle oringi więc jakby je ktoś zmierzył to można dobrać bez problemu nowe. Oryginały 36 i 32 zł a to jest to samo co oring za 3 zl
-
bob_dg
- Forumowicz
- Posty: 93
- Rejestracja: 10 lip 2018, o 09:11
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Sosnowiec
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Z separatora możesz dobrać zwykle gumowe olejoodporne. Tam nie ma ciśnienia ani wysokiej temperatury. Po rozebraniu dobierzesz w każdym sklepie motoryzacyjnym mają takie zestawy w pudełkach. Pozatym oringi z seperatora wymienisz w każdej chwili bez ściągania miski. Najgorszy jest ten od czujnika bo siedzi w środku
-
rossi_86
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Bytom
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Jeden z tych 2 oringow o których mówię też jest montowany od wewnątrz a drugi na zewnątrz miski. Ewentualnie jak się to rozbierze to wtedy dobierze mi mechanik nowe na wymiar jak nie będę w stanie ich kupić przed robotą
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
To albo Cię ASO chce skroić, albo ceny tych oringów poszły tak do góry. Ja płaciłem za sztukę koło 7-8zł. Ale to było ze dwa lata temu.
-
rossi_86
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Bytom
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Ale Ty mówisz o oringu czujnika poziomu oleju. On faktycznie jest tani i jego już mam razem z uszczelką smoka. Jest jeszcze 2 oringi które zaleca się wymienić jak juz ma się to wszystko rozebrane. To oring na rurce powrotu z odmy do miski jeden jest z zewnątrz miski tam gdzie ta rurka do niej wchodzi a drugi od wewnątrz. I te właśnie 2 oringi kosztują aktualnie 36 i 32 zł.
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
No ja o nich mówię. Zresztą pisałem powyżej, że je też przy uszczelce smoka wymieniałem. Dlatego, albo chcą Cię naciągnąć, albo tak cena poszła w górę. Sam te oringi namierzałem na zagranicznych stronach z numerami części i odpytywałem ASO. I w Gdańsku zapłaciłem grosze tak jak pisałem. Nie warto było szukać dalej.
-
rossi_86
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Bytom
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
No widzisz, aktualnie taki cennik za głupy mały oring. Stąd też moje zapytanie o wymiary bo wartość takiego oringu to 2 zł...
-
sychie
- Użytkownik
- Posty: 432
- Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Poz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
ja ostatenicze oddałem do mechanika bo nie mialem czasu, dobrałem uszczelkę z VC do czujnika poziomu oleju.
ogólnie z tymi uszczelkami jest problemw ASO, dostepnę są tylko na rynku zagranicznym u nas nikt nie wie o co chodzi... na allegro są na sprzedaż tj były nie wiem czy dalej sa ale sprzedawca za zadne skarby nie poda numeru czesci
ogólnie z tymi uszczelkami jest problemw ASO, dostepnę są tylko na rynku zagranicznym u nas nikt nie wie o co chodzi... na allegro są na sprzedaż tj były nie wiem czy dalej sa ale sprzedawca za zadne skarby nie poda numeru czesci
-
vick007
- Nowicjusz
- Posty: 13
- Rejestracja: 17 lut 2018, o 23:30
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
też mam ten problem , lepiej chyba oryginał kupić bo to już na parę ładnych lat 
- supi
- Użytkownik
- Posty: 504
- Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Warto też zobaczyć, czy poza tym czujnikiem olej nie leci z uszczelek podstawy, ponieważ jak leci z podstawy, to właśnie ścieżkę ma przy tym czujniku i jest wrażenie, że to główny sprawca
-
OsUcH
- Nowicjusz
- Posty: 18
- Rejestracja: 29 wrz 2016, o 21:51
- Auto: Opel Insignia Sedan
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Witam,
Panowie zleciłem mechanikowi przy wymianie sprężarki klimatyzacji również wymianę uszczelki czujnika poziomu oleju bo już było lekkie zapocenie pod nią. Z tego co mi pokazał to moja uszczelka wyglądała jak na zdjęciu poniżej. Czy ta uszczelka jest odpowiednia? Z tego co zauważyłem to wszystkie o-ringi w necie są okrągłe.
Panowie zleciłem mechanikowi przy wymianie sprężarki klimatyzacji również wymianę uszczelki czujnika poziomu oleju bo już było lekkie zapocenie pod nią. Z tego co mi pokazał to moja uszczelka wyglądała jak na zdjęciu poniżej. Czy ta uszczelka jest odpowiednia? Z tego co zauważyłem to wszystkie o-ringi w necie są okrągłe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Oringi jak sama nazwa wskazuje będą zawsze w przekroju kołem (okręgiem).
Ale są też uszczelnienia w innych przekrojach: http://www.guma.jkk.com.pl/prod11-uszcz ... ienia.html
Co do samego uszczelnienia to nie wiem jak powinno wyglądać - mogę jedynie podrzucić jaki powinno mieć numer GM: https://opel.7zap.com/pl/car/g09/e/8/42-1/#15
Ale są też uszczelnienia w innych przekrojach: http://www.guma.jkk.com.pl/prod11-uszcz ... ienia.html
Co do samego uszczelnienia to nie wiem jak powinno wyglądać - mogę jedynie podrzucić jaki powinno mieć numer GM: https://opel.7zap.com/pl/car/g09/e/8/42-1/#15
-
jar-231
- Użytkownik
- Posty: 312
- Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Białystok
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Ta na zdjęciu wygląda jak z czujnika poziomu ale do bmw. Do insigni widziałem tylko zwykłe okrągłe.

