--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czujnik poziomu oleju - wyciek

bartekb14
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 19 sie 2015, o 13:24
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: bartekb14 » 13 maja 2019, o 18:06


rossi_86
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Bytom
Postawił piwo: 1 raz

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: rossi_86 » 14 maja 2019, o 08:42

Widziałem tą aukcję ale chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. Mam już uszczelkę smoka, mam też dobraną uszczelkę czujnika poziomu oleju. Interesują mnie wymiary tych 2 uszczelek których numery podałem. Wiem że można je zakupić w ASO ale może ktoś zna wymiary bo wtedy można dobrać dobrej jakości zamiennik za parę groszy.

bartekb14
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 19 sie 2015, o 13:24
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: bartekb14 » 14 maja 2019, o 10:03

Zmiennik jest to zawsze zamiennik, to nie jest oryginał, chcesz zaoszczędzić parę złoty, gdzie późnej roboty tyle, moim zdaniem bezsens. Twoje auto zrobisz jak chcesz.
pozdrawiam

rossi_86
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Bytom
Postawił piwo: 1 raz

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: rossi_86 » 14 maja 2019, o 10:58

Powiedz mi czym się różni gumowy oring od gumowego oringu? Wybierasz tylko taki ze specjalnego materiału najlepiej Viton albo silikon czyli materiał odporny na oleje, paliwa, wysoką temperaturę i inne chemikalia i jest taki sam jak oryginał. Poczytaj o właściwości oringów FPM. Oring pod czujnik poziomu mam już dobrany właśnie z tego materiału. Stać mnie na kupno oryginału ale tutaj za taki sam zapłacisz 2,3 zł a niczym nie odbiega od tego z ASO. Chodzi mi tylko o wymiary, podziękuję za złote rady. Pozdrawiam

bob_dg
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 10 lip 2018, o 09:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Sosnowiec
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: bob_dg » 14 maja 2019, o 18:53

Oryginalny oring z czujnika poziomu oleju wykonany jest z silikonu odpornego na wysoką temperaturę. Mi mechanik w zeszłym roku dobrał zwykły oring gumowy niby olejoodporny po 10tys leci gorzej niż że starego oryginalnego. Czujnik zrobił się luźny oring zmiękł. Numer oryginalnego oringu GM 90542913 ja płaciłem 7zl w ASO. Twoja decyzja co zrobisz ja po roku muszę robić drugi raz to samo bo chciałem zaoszczędzić

rossi_86
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Bytom
Postawił piwo: 1 raz

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: rossi_86 » 14 maja 2019, o 19:05

Mam kupiony sylikonowy oring do czujnika poziomu właśnie przeznaczony do tego typu warunków pracy. Tak samo chce dopasować pozostałe 2 z separatora o numerach jakie podałem. Jak się nie uda to kupię oryginały. Jak już ktoś pisał to są zwykle oringi więc jakby je ktoś zmierzył to można dobrać bez problemu nowe. Oryginały 36 i 32 zł a to jest to samo co oring za 3 zl

bob_dg
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 10 lip 2018, o 09:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Sosnowiec
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: bob_dg » 14 maja 2019, o 21:06

Z separatora możesz dobrać zwykle gumowe olejoodporne. Tam nie ma ciśnienia ani wysokiej temperatury. Po rozebraniu dobierzesz w każdym sklepie motoryzacyjnym mają takie zestawy w pudełkach. Pozatym oringi z seperatora wymienisz w każdej chwili bez ściągania miski. Najgorszy jest ten od czujnika bo siedzi w środku

rossi_86
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Bytom
Postawił piwo: 1 raz

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: rossi_86 » 14 maja 2019, o 21:13

Jeden z tych 2 oringow o których mówię też jest montowany od wewnątrz a drugi na zewnątrz miski. Ewentualnie jak się to rozbierze to wtedy dobierze mi mechanik nowe na wymiar jak nie będę w stanie ich kupić przed robotą

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: marcin.1987 » 15 maja 2019, o 07:12

To albo Cię ASO chce skroić, albo ceny tych oringów poszły tak do góry. Ja płaciłem za sztukę koło 7-8zł. Ale to było ze dwa lata temu.

rossi_86
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Bytom
Postawił piwo: 1 raz

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: rossi_86 » 15 maja 2019, o 08:28

Ale Ty mówisz o oringu czujnika poziomu oleju. On faktycznie jest tani i jego już mam razem z uszczelką smoka. Jest jeszcze 2 oringi które zaleca się wymienić jak juz ma się to wszystko rozebrane. To oring na rurce powrotu z odmy do miski jeden jest z zewnątrz miski tam gdzie ta rurka do niej wchodzi a drugi od wewnątrz. I te właśnie 2 oringi kosztują aktualnie 36 i 32 zł.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: marcin.1987 » 15 maja 2019, o 09:06

No ja o nich mówię. Zresztą pisałem powyżej, że je też przy uszczelce smoka wymieniałem. Dlatego, albo chcą Cię naciągnąć, albo tak cena poszła w górę. Sam te oringi namierzałem na zagranicznych stronach z numerami części i odpytywałem ASO. I w Gdańsku zapłaciłem grosze tak jak pisałem. Nie warto było szukać dalej.

rossi_86
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Bytom
Postawił piwo: 1 raz

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: rossi_86 » 15 maja 2019, o 09:09

No widzisz, aktualnie taki cennik za głupy mały oring. Stąd też moje zapytanie o wymiary bo wartość takiego oringu to 2 zł...

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: sychie » 16 maja 2019, o 20:07

ja ostatenicze oddałem do mechanika bo nie mialem czasu, dobrałem uszczelkę z VC do czujnika poziomu oleju.
ogólnie z tymi uszczelkami jest problemw ASO, dostepnę są tylko na rynku zagranicznym u nas nikt nie wie o co chodzi... na allegro są na sprzedaż tj były nie wiem czy dalej sa ale sprzedawca za zadne skarby nie poda numeru czesci

vick007
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2018, o 23:30
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: vick007 » 22 maja 2019, o 18:34

też mam ten problem , lepiej chyba oryginał kupić bo to już na parę ładnych lat :)

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: supi » 22 maja 2019, o 18:44

Warto też zobaczyć, czy poza tym czujnikiem olej nie leci z uszczelek podstawy, ponieważ jak leci z podstawy, to właśnie ścieżkę ma przy tym czujniku i jest wrażenie, że to główny sprawca

OsUcH
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 21:51
Auto: Opel Insignia Sedan
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: OsUcH » 15 maja 2020, o 06:33

Witam,
Panowie zleciłem mechanikowi przy wymianie sprężarki klimatyzacji również wymianę uszczelki czujnika poziomu oleju bo już było lekkie zapocenie pod nią. Z tego co mi pokazał to moja uszczelka wyglądała jak na zdjęciu poniżej. Czy ta uszczelka jest odpowiednia? Z tego co zauważyłem to wszystkie o-ringi w necie są okrągłe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Rooff_ » 15 maja 2020, o 15:24

Oringi jak sama nazwa wskazuje będą zawsze w przekroju kołem (okręgiem).
Ale są też uszczelnienia w innych przekrojach: http://www.guma.jkk.com.pl/prod11-uszcz ... ienia.html

Co do samego uszczelnienia to nie wiem jak powinno wyglądać - mogę jedynie podrzucić jaki powinno mieć numer GM: https://opel.7zap.com/pl/car/g09/e/8/42-1/#15

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: jar-231 » 15 maja 2020, o 22:13

Ta na zdjęciu wygląda jak z czujnika poziomu ale do bmw. Do insigni widziałem tylko zwykłe okrągłe.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”