--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Aktywne przesłony w grillu

ODPOWIEDZ
szejk__
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 23 sie 2019, o 18:33
Auto: Insignia B ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 5 razy

Aktywne przesłony w grillu

Post autor: szejk__ » 24 paź 2019, o 10:19

Zauważyłem, że w ofercie na samochód, którą dostałem od ASO mam pozycje o nazwie

VRI Aktywne przesłony w grillu (usuwa je VK0)

Jako ,że byłem ciekawy co to jest a do tej pory naocznie nie mogę zaobserwować tej przesłony ani nawet samego mechanizmu to wrzucam poniżej odpowiedź ASO bo może ktoś jeszcze byłby zainteresowany.

Dla obniżenia oporów powietrza Insignia została wyposażona w aktywną przesłonę zintegrowaną w osłonie chłodnicy. Pozostaje ona otwarta, aby zapewnić optymalną temperaturę przy niskich prędkościach oraz kiedy silnik pracuje pod wysokim obciążeniem – np. na podjazdach albo podczas holowania przyczepy. Zamyka się automatycznie przy wyższych prędkościach kierując strugi powietrza wokół pojazdu. W efekcie, lepsze własności aerodynamiczne skutkują niższym zużyciem paliwa i emisją CO2.

Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2020, o 00:42
Auto: Country Tourer 4x4
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: MUC

Re: Aktywne przesłony w grillu

Post autor: kierunkowskaz » 16 sty 2020, o 22:50

- nie jestem pewien, czy nie ma ich w dolnej czesci wlotów do silnika, ponizej tablicy rejestracyjnej. Sam tez to mam na liscie wyposazeniowej, a nie widzialem za kratkami atrapy na chlodnice jakichkolwiek czesci ruchomych, a w tym momencie pomyslalem, ze moze byc cos takiego zupelnie na samym dole - zobacze przy okazji, bo do garazu nie chce sie czlowiekowi zejsc.. :)

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Aktywne przesłony w grillu

Post autor: Blest » 24 sty 2020, o 08:01

Przysłona znajduje się w tym miejscu (foto)
insignia-po-liftingu-d~2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik diesla”