--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuRegeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Witam.
Czy ktoś mógłby podrzucić gdzie można sprawdzić i ewentualnie później zregenerować wtryskiwacze?
Chodzi mi o jakieś sprawdzone miejsce w woj. śląskim. Najlepiej okolice Będzina, Katowic.
Czy ktoś mógłby podrzucić gdzie można sprawdzić i ewentualnie później zregenerować wtryskiwacze?
Chodzi mi o jakieś sprawdzone miejsce w woj. śląskim. Najlepiej okolice Będzina, Katowic.
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Co się dzieje że chcesz je regenerować? Koszty za diagnozę jak sie dowiadywalem to 300 za sztukę.
-
Bodex
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Ponoć demontują wkładają do maszyny Bosch i test , listwę CR też.
Mi chłopak z komputurem analizę robił w czasie jazdy , przygazuj zwolnij i analizował ciśnienia pompa , listwa i korekty wtryskiwaczy .
Jednak nie sprawdzi tak szczelności poszczegulnych końcówek .
Jedynie pod obciążeniem bedzie widać spadek ciśnienia na listwie CR , mi z 800 spadało do 400 bar , a i tak na koniec okazał sie uszkodzony sterownik pompy CR .
Jeden wtryskiwacz miał spory przelew to go zregenerowali , a potem był miód .
Dotyczyło Espace IV 1,9 DCI układ wtryskowy Bosch CR.
Sam widzisz , że to nie takie proste.
A warsztat znajdziesz na : znany warsztat , tam goście opiniują
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Mi chłopak z komputurem analizę robił w czasie jazdy , przygazuj zwolnij i analizował ciśnienia pompa , listwa i korekty wtryskiwaczy .
Jednak nie sprawdzi tak szczelności poszczegulnych końcówek .
Jedynie pod obciążeniem bedzie widać spadek ciśnienia na listwie CR , mi z 800 spadało do 400 bar , a i tak na koniec okazał sie uszkodzony sterownik pompy CR .
Jeden wtryskiwacz miał spory przelew to go zregenerowali , a potem był miód .
Dotyczyło Espace IV 1,9 DCI układ wtryskowy Bosch CR.
Sam widzisz , że to nie takie proste.
A warsztat znajdziesz na : znany warsztat , tam goście opiniują
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Byłem u gościa który zajmuje się taką regeneracją. Nawet nie chciał rozmawiać o sprawdzeniu na aucie. Stwierdził że jeżeli ma być dobrze to musi iść na maszynę gdyż wszystkiego na aucie się nie sprawdzi.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Auto ma prawie 200k km to raz.
Dwa, że na zimnym silniku na postoju falują obroty (widoczne na wskazówce obrotomierza).
Trzy - jak już silnik się rozgrzeje (na zimnym też to jest), to wibrują różne elementy wewnątrz pojazdu. Jak się popatrzy na sam silnik, to wydaje się, że też mógłby chodzić mniej nerwowo. A pozatym co chwilę (10-15 sek) ma tendencję do takiego jakby dławienia się.
W aplikacji Torque są takie parametry jak: Injector Pulse Width (dla poszczególnych cylindrów C1-C4) oraz Fuel Rail Pressure.
Na postoju i ciepłym silniku wartość Fuel Rail Pressure waha się od 3800 do 4800 psi - skacze cały czas. Chyba trochę sporo?
Wydaje mi się, że Injector Pulse Width dla każdego z cylindrów powinno być zbliżone lub przynajmniej zakres wahania tej wartości powinien być zbliżony. Natomiast u mnie różnica pomiędzy poszczególnymi cylindrami potrafi dochodzić do 1 ms. Pozatym jak patrzeć na konkretny wtryskiwacz, to jeden ma wahania rzędu 0,5 ms, a drugi potrafi mieć nawet 0,9 ms. Jak włączyć pokazywanie wykresu to zdarza się, że wtryskiwacz potrafi mieć takie jakby chwilowe przycięcie - wyraźnie widoczny pik. Widziałem nawet wskazanie 160 ms zamiast 8-9 ms.
Ostatnio też zauważyłem wzrost średniego zużycia paliwa o ponad 0,5 l/100km. Nie pomogło nic zatankowanie Diesel Ultimate na Lotosie (standardowo tankuje zwykłego Diesla na Statoilu 1-2-3/Circle K).
No i takie mam przemyślenia po tym wszystkim - czy to czasem nie wtryskiwacze? Odnośnie falowania obrotów i skakania ciśnienia na listwie CR, to może być też zawór na dozujący CR. Dlatego zastanawiam się nad diagnostyką układu paliwowego, w szczególności wtryskiwaczy. Niestety nie mam OP-COM, żeby pogrzebać coś więcej :/ Pozostaje tylko ELM i to na co on pozwala.
Jak ktoś ma jakieś pomysły, to czekam na porady
Dwa, że na zimnym silniku na postoju falują obroty (widoczne na wskazówce obrotomierza).
Trzy - jak już silnik się rozgrzeje (na zimnym też to jest), to wibrują różne elementy wewnątrz pojazdu. Jak się popatrzy na sam silnik, to wydaje się, że też mógłby chodzić mniej nerwowo. A pozatym co chwilę (10-15 sek) ma tendencję do takiego jakby dławienia się.
W aplikacji Torque są takie parametry jak: Injector Pulse Width (dla poszczególnych cylindrów C1-C4) oraz Fuel Rail Pressure.
Na postoju i ciepłym silniku wartość Fuel Rail Pressure waha się od 3800 do 4800 psi - skacze cały czas. Chyba trochę sporo?
Wydaje mi się, że Injector Pulse Width dla każdego z cylindrów powinno być zbliżone lub przynajmniej zakres wahania tej wartości powinien być zbliżony. Natomiast u mnie różnica pomiędzy poszczególnymi cylindrami potrafi dochodzić do 1 ms. Pozatym jak patrzeć na konkretny wtryskiwacz, to jeden ma wahania rzędu 0,5 ms, a drugi potrafi mieć nawet 0,9 ms. Jak włączyć pokazywanie wykresu to zdarza się, że wtryskiwacz potrafi mieć takie jakby chwilowe przycięcie - wyraźnie widoczny pik. Widziałem nawet wskazanie 160 ms zamiast 8-9 ms.
Ostatnio też zauważyłem wzrost średniego zużycia paliwa o ponad 0,5 l/100km. Nie pomogło nic zatankowanie Diesel Ultimate na Lotosie (standardowo tankuje zwykłego Diesla na Statoilu 1-2-3/Circle K).
No i takie mam przemyślenia po tym wszystkim - czy to czasem nie wtryskiwacze? Odnośnie falowania obrotów i skakania ciśnienia na listwie CR, to może być też zawór na dozujący CR. Dlatego zastanawiam się nad diagnostyką układu paliwowego, w szczególności wtryskiwaczy. Niestety nie mam OP-COM, żeby pogrzebać coś więcej :/ Pozostaje tylko ELM i to na co on pozwala.
Jak ktoś ma jakieś pomysły, to czekam na porady
-
Bodex
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Gdy falują obroty to jest w pompie zawór sterowania ciśnieniem , jesli w listwie ciśnienie tez faluje to i wtryski i czasy będą miec różne .
Jest post o wymianie tego zaworu poszukaj .
Najpierw ja bym ustabilizował obroty i jeśli nie stosujesz to zaczą bym dolewać olej 2T obecna ropa jest sucha , pozbawiona siarki i innych frakcji dla ekologi .
Zużycie paliwa może być związane z kiepskim paliwem , słabo się zapala na zimnym.
Piszę w koło że ten Kleen Flo bardzo pomaga , ale ludzie są oporne miedowiarki i nie stosują .
50 ml na bak do -18 st C to jest 5 zł .
Taaaak pompiarze tylko kasa , kasa , kasa .
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Jest post o wymianie tego zaworu poszukaj .
Najpierw ja bym ustabilizował obroty i jeśli nie stosujesz to zaczą bym dolewać olej 2T obecna ropa jest sucha , pozbawiona siarki i innych frakcji dla ekologi .
Zużycie paliwa może być związane z kiepskim paliwem , słabo się zapala na zimnym.
Piszę w koło że ten Kleen Flo bardzo pomaga , ale ludzie są oporne miedowiarki i nie stosują .
50 ml na bak do -18 st C to jest 5 zł .
Taaaak pompiarze tylko kasa , kasa , kasa .
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Na co pomaga ten środek? Naprawi samochód czy jak? Jak ktoś syfu naleje to tez nie pomoże. Normalne paliwo zimowe do - 15 to żaden problem. A jeśli coś w silniku jest nie tak to żadnymi środkami czy dodatkami tego nie oszukasz.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Od ponad pół roku dolewam do paliwa MONZOL 5C.
Ostatnio kupiłem również KLEEN-FLO 795 DIESEL i wyjeździłem dopiero jeden zbiornik, do którego dodałem zalecaną dawkę. Jednym z powodów, dla którego użyłem ten preparat był wzrost zużycia paliwa. Czy działa? Wydaje się, że tak. Silnik zaczął chodzić jakby ciszej. Ale na ww. problemy nie pomógł
Co do wymiany zaworu - w układzie CR, przynajmniej u mnie, są dwa elementy:
Zawór regulacji ciśnienia, układ CR
Numer katalogowy firmy Bosch: 0 281 006 034
Oznaczenie Opel: 55564171
Zespół dozujący, układ CR
Numer katalogowy firmy Bosch: 0 928 400 779
Oznaczenie Opel: ?
Ten pierwszy jest na listwie CR, a ten drugi na pompie CR. Wydaje się, że do ewentualnej wymiany jest ten drugi. Ale nie wiem czy chcę go wymieniać na czuja... Nie jestem mechanikiem, a to że mi się wydaje, to może za mało?
hubertus - teoretycznie czyści układ paliwowy oraz absorbuje wodę, która może się skraplać.
Ostatnio kupiłem również KLEEN-FLO 795 DIESEL i wyjeździłem dopiero jeden zbiornik, do którego dodałem zalecaną dawkę. Jednym z powodów, dla którego użyłem ten preparat był wzrost zużycia paliwa. Czy działa? Wydaje się, że tak. Silnik zaczął chodzić jakby ciszej. Ale na ww. problemy nie pomógł
Co do wymiany zaworu - w układzie CR, przynajmniej u mnie, są dwa elementy:
Zawór regulacji ciśnienia, układ CR
Numer katalogowy firmy Bosch: 0 281 006 034
Oznaczenie Opel: 55564171
Zespół dozujący, układ CR
Numer katalogowy firmy Bosch: 0 928 400 779
Oznaczenie Opel: ?
Ten pierwszy jest na listwie CR, a ten drugi na pompie CR. Wydaje się, że do ewentualnej wymiany jest ten drugi. Ale nie wiem czy chcę go wymieniać na czuja... Nie jestem mechanikiem, a to że mi się wydaje, to może za mało?
hubertus - teoretycznie czyści układ paliwowy oraz absorbuje wodę, która może się skraplać.
-
Bodex
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Tę listwę jak i pompę też sprawdzają na maszynach i wtedy wyjdzie .
Tak czy owak premium tankować , a nie gnojówke
po tankowaniu w auchan miałem w filtrze czarną błyszczącą maź , jak garść silikonu , to było też w Listwie , czujnik był tym zalepiony i było też w baku .
Może najpierw zobacz co masz w filtrze paliwa ?
Zlej to z fiktra do słoiczka i przelej przez papierowy fiktr do kawy ?
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Tak czy owak premium tankować , a nie gnojówke
po tankowaniu w auchan miałem w filtrze czarną błyszczącą maź , jak garść silikonu , to było też w Listwie , czujnik był tym zalepiony i było też w baku .
Może najpierw zobacz co masz w filtrze paliwa ?
Zlej to z fiktra do słoiczka i przelej przez papierowy fiktr do kawy ?
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
-
angel_dark666
- Użytkownik
- Posty: 296
- Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Irlandia
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
pytanie z innej beczki.
Jest jakaś różnica miedzy wtryskiwaczami z wersji biturbo a zwyklej 160 konnej wersji? są wydajniejsze czy jak?
Jest jakaś różnica miedzy wtryskiwaczami z wersji biturbo a zwyklej 160 konnej wersji? są wydajniejsze czy jak?
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Nie wiem czy są różnice. U siebie w BiTurbo mam zamontowane 55565209.
-
angel_dark666
- Użytkownik
- Posty: 296
- Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Irlandia
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
W tym roku bede wymienial wtryski czym bede sie przygotowywał na większy upgrade, wiec jak mam kupować to równie dobrze moge wsadzic te od biturbo jezeli są wydajniejsze.
Teraz inaczej. Widziałam na allegro aukcje z nowymi wtryskami za 650 zl sztuka. Nie wiem na ile to prawda ale niby to Bosch.
Mogłbym kupic regenerowane ale to koszt ok 1400-1800 zl za komplet.
Nie mgoe wysłac swoich do Polski, czekać aż je zrobią, potem aż ktos je odeśle pozbawiając sie tym auta na ok 2 tyg.
Te same wtryski sa do bi turbo jak i do zwykłej 160 konnej wersji.
Teraz inaczej. Widziałam na allegro aukcje z nowymi wtryskami za 650 zl sztuka. Nie wiem na ile to prawda ale niby to Bosch.
Mogłbym kupic regenerowane ale to koszt ok 1400-1800 zl za komplet.
Nie mgoe wysłac swoich do Polski, czekać aż je zrobią, potem aż ktos je odeśle pozbawiając sie tym auta na ok 2 tyg.
Te same wtryski sa do bi turbo jak i do zwykłej 160 konnej wersji.
-
Khemlish
- Użytkownik
- Posty: 100
- Rejestracja: 19 maja 2018, o 00:25
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Pomorskie
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
Witam, wiem że odkopię, ale mam problem z wtryskami. Samochód odpala normalnie, obroty chodzą normalnie.
Objawy to brak mocy, znaczy moc jest do jakiejś prędkości/obrotów i później już nic. Kiedyś jakiś czas temu pomagało przytrzymanie go na sprzęgle teraz już nie. Większe spalanie oraz dymi z wydechu.
Objawy to brak mocy, znaczy moc jest do jakiejś prędkości/obrotów i później już nic. Kiedyś jakiś czas temu pomagało przytrzymanie go na sprzęgle teraz już nie. Większe spalanie oraz dymi z wydechu.

