--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

ODPOWIEDZ
Michał1983
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Jarocin
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Michał1983 » 24 lip 2021, o 17:11

Ciężko jest ocenić jak to działa dzisiaj miałem wg apki 79 % postanowiłem zrobić kilka km więcej do pracy czyli 30 km i dopiero apka pokazała wypalanie i wypaliło do 24 % wkurza mnie to już że co tydzień mi się wypala DPF od K2 chce użyć ale to przed wypalaniem czy po dać lub mam opcję pełną regenerację za 950 zł

Mate
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2021, o 18:06
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Koszalin

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Mate » 24 lip 2021, o 17:15

Przepalenie dpf nie załączy się jak ciśniesz na trasie. Załączy się kiedy komputer zadecyduje. Przeważnie w najmniej odpowiednim momencie. Z drugiej strony nie musisz mieć 200 na blacie by go dobrze wypalić gdy już się wypala. Bardziej chodzi o obroty niż o prędkość ,które powinny być ok 3500 - 4000. Możesz to robić nawet przy 90kmh i efekt ten sam.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: dare50 » 24 lip 2021, o 17:56

Kolego Mate mylisz się w każdym aspekcie , raz wypalanie od 79% mogę zanicjować kiedy chcę , dwa prawidłowe wypalanie jest w granicach 2,5 tyś i najlepiej na tempomacie na S albo na A , i było to wielokrotnie opisywane więc widzę że próbujesz błysnąc ale Ci nie wyszło

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Michał1983 pisze:
24 lip 2021, o 17:11
Ciężko jest ocenić jak to działa dzisiaj miałem wg apki 79 % postanowiłem zrobić kilka km więcej do pracy czyli 30 km i dopiero apka pokazała wypalanie i wypaliło do 24 % wkurza mnie to już że co tydzień mi się wypala DPF od K2 chce użyć ale to przed wypalaniem czy po dać lub mam opcję pełną regenerację za 950 zł
Jest to prawidłowe wypalanie, jeśli miałeś 79% widocznie przez chwilę przekroczyłeś 100 kmh i komp zainicjował , tak samo 24% to dobry wynik ,teraz przy tych temp. to normalne, lepszy wynik można osiągnąć tylko na S albo autostradzie jadąc równomiernie z obrotami w granicach 2.5 tyś , wielokrotnie wypalało mi do 6% przebieg ponad 200tyś ,

Radek84
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Bełchatów
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Radek84 » 24 lip 2021, o 18:31

Ja dzisiaj zrobiłem trasę ponad 300km tempomat 140km/h obroty około 2400 i wypalanie się nie zainiciowało mimo zapełnienia filtra w 46%, a czasem potrafi włączyć się przy 32% po 10km i przestanej nocy. Cholera wie o co tu chodzi.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: dare50 » 24 lip 2021, o 18:50

Ale Ty masz B więc czemu nie piszesz w odpowiednim temacie tylko tego zaśmiecasz, tam się inaczej wypala

Radek84
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Bełchatów
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Radek84 » 24 lip 2021, o 21:53

To niech adminaistrator podzieli dodatkowo diesle na a i b.
Dare50 bez obrazy bo nie chcę cię urazić ale w temacie nie ma ani słowa o tym czy to silnik b20... czy a20.. więc nie rozumiem czemu miał bym się nie wypowiedzieć jak to jest u mnie.
Trochę za łatwo wyskakujesz z podsumowywaniem innych o zaśmiecanie.
Przyznaję że zdenerwowała mnie twoja wypowiedź. W takim razie niech każdy się dokładnie określi i ku przypomnieniu:
A20dtc, a20dtl, a20dte, a20dtj, a20dt, a20dth, a20dtr to seria silników A20D.. w insigni.
Dodatkowo A20DTH od lipca 2013 ma zmienione oprogramowanie i inną moc.

lukaszop
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 13 sie 2020, o 19:14
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Polska
Postawił piwo: 15 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: lukaszop » 26 lip 2021, o 17:03

Cześć, dzisiaj miałem pierwszy raz taką sytuację. Zatrzymałem się, włączyłem spalanie chwilowe i pokazuję 2 litry. Samochód wypalał DPF przy 58 procentach zapełnienia. Dlaczego? Zawsze wypalał między 75 - 90 %.

Popapraniec48
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2021, o 02:43
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Świebodzice

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Popapraniec48 » 10 sie 2021, o 15:15

Witam mam problem ze zbyt czestym wypalaniem dpfa. Zapełnia sie dobrze, jednak potrafi inicjowac wyoalanie przy niskim zapelnieniu oraz po krotkim dystansie. Skacze temp egt do 500+ i wypala, nawet w miescie. Podczas postoju temp nie spaxa i wypala się ciagle. W czerwcu byl blad czujnika roznicy cisnien, wymieniony na nowyi zaadaptowany. Sztuczki z odlaczaniem egr nic nie pomogly. W kompie 0 błędow. Czy mozliwe ze padl czujnik temp spalin lub czy zostala błednie przeprowadzona adaptacja czujnika roznicy cisnien ? ( czujnik oryginal nie zadnen chinczyk). Bylem u 3 mechaników nic nie potrafią pomoc jedynie co radza to czyszczenie. Filtr byl czyszczony okolo rok temu. Vzy jesy ktos w stanie pomoc?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: mazmarcin » 10 sie 2021, o 16:38

Na początek zrób adaptację czujnika różnicy ciśnień i zobacz czy coś się zmieni. Jak nie to kupić nowy i zaadoptować.

Popapraniec48
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2021, o 02:43
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Świebodzice

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Popapraniec48 » 10 sie 2021, o 17:34

Pisałem ze juz to robiłem;(

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: mazmarcin » 10 sie 2021, o 17:39

No ale nowy ori ?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: rataj73 » 10 sie 2021, o 17:50

Pisałem Ci w innym temacie, zainstaluj aplikację OPL monitor i zobacz co się dzieje z ciśnieniem spalin. Jeżeli jest za wysokie to niezależnie od stopnia zapełnienia % komputer będzie wypalał, a po kilku takich wypalaniach wywali ci błąd algorytmu i bez adaptacji czujnika już go nie skasujesz.
Bez ciśnienia spalin możesz tylko wróżyć z fusów.

Popapraniec48
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2021, o 02:43
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Świebodzice

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Popapraniec48 » 10 sie 2021, o 20:25

korzystam również z opl monitora, to ciśnienie skacze czasem do maxymalnej wartosci. było juz sporo takich wypaleń, ostatnio trasa 2x 650 km i nie wywaliło błędu. Ogólnie od wymiany ORYGINALNEGO czujnika i adaptacji nie było błędów, jedynie zbyt częste wypalanie. EGT skacze nawet w mieście i wypalamy:( Pytanie jeszcze co pokazuje ikona pomiędzy EGT a Dystans w opl monitor? oznaczona jako Obciązenie, czyzby to egr? bo taka sama ikonka jak ta od EGRa.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Rooff_ » 10 sie 2021, o 21:28

Szacowane obciążenie silnika.

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: rataj73 » 11 sie 2021, o 06:15

Jeżeli ciśnienie osiąga maksymalne wartosci ( z tego co pamiętam to chyba 70kpa) to dpf jest zapchany. Przy normalnej drożności i pełnym przyspieszeniu nie osiąga więcej niż 30-35 kpa, a w normalnej jeździe pływa od 5 do 20 kpa. Przy stałej prędkości na tempomacie 140 km/ h mam 5-7 kpa a jeżeli na wolnych obrotach jest więcej niż 5kpa to u mnie zawsze było za chwilę wypalanie nieważne ile było %.
Naiprościej by było zdemontować dpf bonie ma z tym wiele roboty i zobaczyć jak wygląda w środku czy czasem ten ceramiczny wkład nie jest pokruszony lub zawalony na amen.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Rooff_ » 11 sie 2021, o 13:53

W silniku A20DTR jest z tym trochę większe zamieszanie, bo DPF jest pod autem (więc niby prościej), ale wcześniej zaraz za turbiną jest jeszcze katalizator. Pytanie czy on by się szybciej nie zapchał, skoro jest na pierwszym strzale?

Radek84
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Bełchatów
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Radek84 » 11 sie 2021, o 22:38

rataj73 pisze:
11 sie 2021, o 06:15
Jeżeli ciśnienie osiąga maksymalne wartosci ( z tego co pamiętam to chyba 70kpa) to dpf jest zapchany. Przy normalnej drożności i pełnym przyspieszeniu nie osiąga więcej niż 30-35 kpa, a w normalnej jeździe pływa od 5 do 20 kpa. Przy stałej prędkości na tempomacie 140 km/ h mam 5-7 kpa a jeżeli na wolnych obrotach jest więcej niż 5kpa to u mnie zawsze było za chwilę wypalanie nieważne ile było %.
Naiprościej by było zdemontować dpf bonie ma z tym wiele roboty i zobaczyć jak wygląda w środku czy czasem ten ceramiczny wkład nie jest pokruszony lub zawalony na amen.

No jak dla mnie rewekacyjny post. Ostatnio jadąc właśnie zastanawiałem się czy wskazania z czujnika ciśnień mam w normie. Odpowiedziałeś wyczerpująco na nie zadane jeszcze przeze mnie, a nurtujące mnie pytanie.
U mnie dpf potrafi się teraz wypalać co 200km, ale zaczeło się wraz z wyższymi temp na zewnątrz. Narazie to olewam i czekam co będzie jak się ochłodzi. Zimą, wiosną wypalał się średnio co 850km na tych samych trasach co teraz.

gws
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 12:27
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Marki

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: gws » 12 sie 2021, o 12:01

Letnie paliwo różni się od paliwa zimowego dlatego w lecie wypalanie odbywa się częściej.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: rataj73 » 12 sie 2021, o 13:04

Nie prawda. Dpf zimą i latem zapycha się podobnie co widać po ciśnieniu spalin tylko algorytm innaczej liczy % i dla tego latem rosną one szybciej. Często szczególnie gdy jadę autostradą zapełnienie filtra jest 80% a ciśnienie spalin na wolnych obrotach jest 1-2 kpa czyli takie jak zaraz po wypalaniu lub nieznacznie wyższe i na pewno nie 5kpa jak przy bardzo zapchanym filtrze
Już to kiedyś pisałem, znajomy rolnik kupuje paliwo na cały rok tylko w grudniu ze względu na jakieś odliczenia podatkowe. Jeździ cały rok tylko i wyłącznie na zimowym paliwie a i tak latem wypala się znacznie częściej.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: P405 » 12 sie 2021, o 13:17

Potwierdzam, też cały rok leje BO i latem się szybciej zapełnia, do tego dochodzi otwarty EGR, mocniejsze obciążenie klimą.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”