--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

ODPOWIEDZ
Samp
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 23 mar 2014, o 13:58
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: Samp » 24 mar 2015, o 23:07

No to czeka Cię pewnie wymiana turbiny. Módl się aby końcówki wtryskiwaczy były dobre :)

lart_2

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: lart_2 » 25 mar 2015, o 07:08

Weź nawet nie strasz :)

mimoto

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: mimoto » 18 kwie 2015, o 21:04

lart_2 Czy poradziłeś sobie z tą awarią? Jestem po wymianie elektrozaworu, i nie pomogło.

mesel

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: mesel » 4 maja 2015, o 13:38

Odświeżę kotleta bo jestem świeżo po zabiegach związanych z wyświetlanym komunikatem "Awaria pojazdu - skontaktuj się z serwisem" (bez utraty mocy itd.). W czwartek info na zegarach. Szybka wizyta w ASO. Problem z czujnikiem różnicy ciśnień. Skasowane a czujnik skalibrowany.
Do piątku ok. W połowie dnia znowu komunikat podczas jazdy. Od tego momentu info wyświetlane stale po włączeniu zapłonu.

Dziś ponowna wizyta w ASO. Podpięcie pod komputer i ponownie problem z czujnikiem ciśnień. Po przejrzeniu parametrów kilka ciekawostek: średnia odległość między procedurą wypalania 2 km, ostatnie wypalanie 76 km wcześniej, temperatura osiągnięta 250 stopni. Trochę słabo to wyglądało.

Zamontowany nowy czujnik i przeprowadzenie statycznej regeneracji. Wszystko przebiegło sprawnie. Zobaczymy co się dalej wydarzy...

raul

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy P2282

Post autor: raul » 20 cze 2015, o 22:36

8 stron i nic z nich nie wynika bo nie wyczytałem żadnego konkretnego rozwiązania
pojawił się błąd P2282, wszystko sprawdzone i brak przyczyny jest moc i ładowanie
skasowany wyskoczył ponownie przy spokojnej jeździe
ktoś rozwiązał ten problem?
ponieważ nie padła również odpowiedź na pytanie kolegi chyba z trzeciej strony zapytam ponownie:
"jak włączę zapłon, to po chwili gasną mi wszystkie kontrolki, prócz checka. Z tym, że jak odpalę, to tego checka już nie ma, a auto chodzi normalnie. Czy tak powinno być?"
pzdr

maniunio57

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: maniunio57 » 21 cze 2015, o 05:57

raul tak powinno być

raul

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: raul » 21 cze 2015, o 20:57

ja wiem, ale tamten klubowicz nie uzyskał od nikogo odpowiedzi ?!

rolf

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: rolf » 22 cze 2015, o 08:31

raul pisze:/edit
Jak byś wiedział to byś powiedział.


Przy błędzie P2282 prawdopodobnie jest nieszczelność w układzie doładowania, najczęściej pękają elastyczne przewody doładowania.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2015, o 11:45 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem

Awatar użytkownika
krisv84
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2 gru 2014, o 19:27
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Strzebiń

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: krisv84 » 22 cze 2015, o 20:47

p2015-23
p2033-15
U mnie były takie błędy, towarzyszył im znany komunikat, oraz częste wypalanie dpf. Średnio 10x na 1000km
Przyczyna urwana klapa na pierwszym cylindrze w kolektorze ssącym, oraz zawalony cały układ, egr, przepustnica itd. Po wyczyszczeniu układu, założeniu nowego kolektora, cisza i spokój. Mniejsze spalanie, normalna częstotliwość wypalania filtra, i co najważniejsze brak komunikatu :)
Krzysztof
Insignia CDTI

SAFIK
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: SAFIK » 5 lip 2015, o 23:03

U mnie w poniedziałek pojawił się komunikat ,,skontaktuj sie..." a że to żona jechała (zamieniliśmy się na auta chciałem jej przegonić bo w tygodniu do pracy w 1 mańkę ma 2 km). A po pracy z córką miała jechać na imprę. I panika dzwoni... Pytam moc jest nie przerywa to ok. Jedź dalej. Tak jak moje przypuszczenia padła świeca żarowa 1 cylindra (sprawdzone dzięki forum) w tamtym roku wymieniałem świecę cylindra 2-gieco. Wymieniłem świecę i dalej błąd się pojawiał. Dopiero następnego dnia się nie pojawiał. Ale i tak następnego dnia wykasowałem błąd. Dodam że świece mam z czujnikami które i tak na wolnym rynku z przesyłką kosztują 200 zł za sztukę.

Ramay Jacek
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 18 cze 2015, o 14:30
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: Ramay Jacek » 7 sie 2015, o 09:49

Ostatnio zauważyłem, że moja Insia nie ma takiego kopa jak chociażby jeszcze pół roku temu z przebiegiem 40 tys km. Ostatnio podczas jazdy autostradą, przy prędkości 140 km pojawł mi się słynny już komunikat i jakiekolwiek dalsze przyspieszanie było już niemożliwe. U mechanika z nie ASO dokonałem odczytu prawdopodobnych błędów. Tak więc pojawiły się 2 błędy choć na konsoli obecnie czysto ! Czytałem na różnych forach opisy nazw tych kodów ale ich interpretacja jest przeróżna i nie wiem jak te kody prawidłowo odczytać ? Czy ktoś może mi wyjaśnić co oznaczają kody E144 i P03A6 odczytane na sprzęcie Delpfi ? A tak na marginesie podaję jeszcze, że od 3 miesięcy mam przełączone w konsoli na wskazania chwilowe i zobserwowałem co najmniej raz na tydz. wypalanie cząstek stałych.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: P405 » 7 sie 2015, o 12:10

Raz na tydzień to trudno powiedzieć, lepiej powiedz co ile km.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Ramay Jacek
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 18 cze 2015, o 14:30
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: Ramay Jacek » 16 sie 2015, o 14:48

Wobec braku odzewu udałem się do aso. Odczytano błąd P1325 - charakterystyka koła reluktancyjnego czujnika wału korbowego ale stwierdzono, że często ten problem dotyczy też wahań niskiego ciśnienia w cylindrach poprzez zanieszczynia na złączach X142. Wyczyszczono więc wszystkie styki na tych złączach i jeżeli to nie pomoże mam się liczyć z ewentualną wymianą tych złącz. Za tydzień jadę w trasę to sprawdzę, czy mieli rację. A co do kwestii występowania częstych wypalań cząstek stałych, to sorka ale nie zanotowałem przy jakim przebiegu się odbył ale sądzę, że był to jakieś przedział 300-400 km.

-- 16 sie 2015, o 15:48 --

maniek31115

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: maniek31115 » 16 sie 2015, o 16:22

U mnie problemem był czujnik n75 od sterowania gruszka turbiny 65 euro i śmiga dalej obeszło się bez serwisu

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: Zbyszek01 » 16 sie 2015, o 16:27

Ramay Jacek pisze:Wobec braku odzewu udałem się do aso. Odczytano błąd P1325 - charakterystyka koła reluktancyjnego czujnika wału korbowego ale stwierdzono, że często ten problem dotyczy też wahań niskiego ciśnienia w cylindrach poprzez zanieszczynia na złączach X142. Wyczyszczono więc wszystkie styki na tych złączach i jeżeli to nie pomoże mam się liczyć z ewentualną wymianą tych złącz. Za tydzień jadę w trasę to sprawdzę, czy mieli rację. A co do kwestii występowania częstych wypalań cząstek stałych, to sorka ale nie zanotowałem przy jakim przebiegu się odbył ale sądzę, że był to jakieś przedział 300-400 km.

-- 16 sie 2015, o 15:48 --
Takie przebiegi po 300-400km to w jeździe miejskiej lub na emeryta na kiepskim paliwie można powiedzieć norma. Dobre paliwo, przegonić trochę silnik i wypalanie będzie rzadsze a w trasie to się nie doczekasz :)
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Ramay Jacek
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 18 cze 2015, o 14:30
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: Ramay Jacek » 17 sie 2015, o 10:47

Nigdy nie leję innego paliwa niż lotos dynamic, orlen verva, czy shell v-power. Staram się dużo jeździć autem i przynajmniej raz w miesiącu lub 2 mam wyjazdy w dłuższą trasę (po autostradach również), więc z tym też nie ma problemu.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: Zbyszek01 » 17 sie 2015, o 14:43

Może MAP Sensor do czyszczenia?
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: morfeo11 » 4 paź 2015, o 09:00

U mnie wczoraj wyskoczył błąd p0234_11. Wyglądało to tak że zaczęło się wypalanie Dpf i w tym samym momencie pojawił się komunikat "awaria pojazdu" i turbo się wyłączyło. Odcina turbinę po przekroczeniu ok 3-3;5tys (ale nie za każdym razem, może ją odciąć po np. 2min ostrej jazdy). Wszystko wraca do normy po ponownym zapaleniu auta i ponownym przekroczenia 3-3.5tys. Na luzie można gazować i nic się nie dzieje. Obstawiam elektrozawor sterowania turbina. Jak myslicie? Przebieg to 89tys.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: P405 » 4 paź 2015, o 10:34

Raczej wina czujnika, a konkretnie jego oprogramowanie jest do wymiany.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy

Post autor: morfeo11 » 4 paź 2015, o 11:08

Właśnie wrocilem ze sklepu. Auto normalnie jeździło, ciągnąlem na 4 nawet do 5tys obrotow. Dopiero jak już dojeżdżałem do domu ktoś wyciągnął wtyczkę od turbo.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”