--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

ODPOWIEDZ
WojtasX
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 29 sty 2014, o 08:51
Auto: ----------
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: WojtasX » 23 paź 2015, o 10:46

Do lpg nadaje się również A16LET i A28NET. A20NHT też jest gazowalny na Stag 400 DPI ale pobiera również jakąś ilość benzyny podczas pracy.

pawelwor
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 3 paź 2015, o 20:32
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: pawelwor » 12 lis 2015, o 14:24

Witam,
Jak to jest w końcu z awaryjnością 1.6T 180KM?
Napotkałem się na tematy na róznych forach (polskie i zagraniczne), że silnik ten ma problem z przegrzewającym się 4 cylindrem i później tylko wymiana bloku, bo naprawiać się nie opłaca, choć i używany goły silnik jest bardzo drogi.
No i LPG w tym silniku to duże ryzyko przez to.
Czy możecie nakreślić o tym bardziej temat, bo byłem zdecydowany na ten silnik, ale przez te problemy postanowiłem szukać 1.4T i zrobić program...

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: peja-1991 » 12 lis 2015, o 15:09

dopóki nie podnosisz mocy w 1,6 T i nie będzie pałował jej jak imprezę sti to nic jej się nie będzie działo
zrób program w 1,4 a spotka Cię to samo
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

pawelwor
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 3 paź 2015, o 20:32
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: pawelwor » 12 lis 2015, o 16:01

Mam przez to rozumieć, że silnik ten nadaje się też do LPG i nie będzie problemów z przegrzewaniem się 4-ego cylindra?

Jak często ustawiacie w tych silniach luzy zaworowe lub jak się nie da to co ile wymieniacie szklanki?

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Mikołaj » 12 lis 2015, o 17:12

Kolego mam właśnie ten silnik i jestem zadowolony. Auto ma już przejechane prawie 150kkm i nic się nie dzieje. Do tej pory co robiłem w silniku to wymieniłem rozrząd przy 135 kkm i dalej do przodu. Ja po rozmowach ze znajomym z ASO szukałem tylko 1,6T on twierdzi że ponoć jeden z najmniej awaryjnych benzyniaków. Jak na razie jego teoria się sprawdza


Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

pawelwor
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 3 paź 2015, o 20:32
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: pawelwor » 12 lis 2015, o 19:29

Najmniej, ale jak walnie to wymiana silnika hehe ;D

A jak z tymi luzami zaworowymi i LPG?

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Mikołaj » 12 lis 2015, o 22:19

Nie wiem jak z luzami, u mnie do tej pory nic się nie dzieje. Co do LPG to nie mam pojęcia. Nie interesuje mnie LPG


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Skysplif

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Skysplif » 12 gru 2015, o 14:43

Narobiłem hałasu w temacie o silnikach 2.0 CDTI 160km , lecz moje 15k km w ciagu roku nie jest przygotowane na diesla.
Idealna alternatywa jest silnik 1.6T 180km co myślicie o tej ofercie?


http://allegro.pl/show_item.php?item=5850728232

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Luki » 12 gru 2015, o 16:26

Skrzynia M32 z rocznika 2009 może być bardzo problematyczna. Przeczytaj sobie na forum o tej skrzyni ;) Poza tym spalanie będzie wyższe niż w dieslu :)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Putridum » 12 gru 2015, o 16:33

Pierwsze co rzuca się w oczy to "sporowadzany z DE" - był bym ostrożny, niby przebieg ok co do rocznika.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: peja-1991 » 12 gru 2015, o 17:01

Ze skrzynią wcale nie jest tak źle. Wszystko zależy od użytkowania
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Skysplif

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Skysplif » 12 gru 2015, o 19:20

Luki pisze:Skrzynia M32 z rocznika 2009 może być bardzo problematyczna. Przeczytaj sobie na forum o tej skrzyni ;) Poza tym spalanie będzie wyższe niż w dieslu :) Tapatalka
To że spalanie bedzie wyższe to jest pewne, chociaż czytając spalanie niektórych 9l/100km w cyklu mieszanym to nie aż tak źle, 15tys km w roku diesla by zabiło, a jednak nadal młodzieńcza wariacja chce auta z dobrym momentem. Zastanawiam się rownież nad silnikiem 2.0T 4x4 220km tylko tam spalanie już wgl dobijająca.

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Mikołaj » 12 gru 2015, o 21:36

Kiedy decydujesz się na zakup? Moja będzie do sprzedania w przyszłym roku


Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

Skysplif

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Skysplif » 12 gru 2015, o 22:19

Mikołaj pisze:edit
Przed świętami już bym chciał nabyć :)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2015, o 22:28 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Mikołaj » 12 gru 2015, o 22:20

Ok, wiec udanych i owocnych poszukiwań.


Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

Skysplif

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Skysplif » 12 gru 2015, o 23:32

Zastanawia mnie jedno , w dieslu jestem narażony na wymianę turbiny , dwu-masy , sprzęgła , tak samo w benzynie w wersji z turbina zgadza się? Czyli tak naprawdę bez różnicy czy kupię diesla czy benzynę. Jeśli źle myślę poprawcie mnie.

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: profek » 12 gru 2015, o 23:39

Poszukaj automatu odpadnie ci dwu masa.Ja mam diesla i nie narzekam.Benzyna jest fajna ale te nowe silniki nie bardzo tolerują LPG i dlatego zrezygnowałem z benzyny.

Awatar użytkownika
Jaromat
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 10 gru 2015, o 17:39
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: OKR
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Jaromat » 13 gru 2015, o 08:24

W benzynie też masz dwumas.

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: profek » 13 gru 2015, o 11:30

No niestety, np Volvo stosuje takie rozwiązania już od lat 90 ubiegłego wieku, to jak myślisz: Jest dwu masa czy nie, w dodatku turbo. To tym bardziej zastosowali to rozwiązanie w celu zmniejszenia obciążeń i bardziej aksamitnej pracy takiej jednostki napędowej. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Skysplif

Re: Zakup Insigni z silnikiem benzynowym

Post autor: Skysplif » 13 gru 2015, o 11:59

W silniku benzynowym z turbo jest dwumasa , nawet w vectrze C 2.2 147km miałem dwumasę. Wiec jeden /../ czy kupie diesla czy benzynę bo na te same naprawy jestem narażony.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2016, o 17:34 przez Engine, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Edycja wulgaryzmów oraz poprawa pisowni.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakup Insigni”