--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

ODPOWIEDZ
ms70
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2015, o 09:09
Auto: INSIGNIA CDTI 160 KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zielona Góra

Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: ms70 » 10 gru 2015, o 14:06

Wcześniej tego nie skojarzyłem, ale problem pojawił się po wymianie elektrozaworu w ASO jeszcze na gwarancji.
Podczas przyśpieszania na wyższych biegach szczególnie 4 i 5, po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu obroty rosną, po chwili następuje ich spadek na sekundę, dwie i auto ponownie zaczyna przyspieszać. Silnik poza tym jest dynamiczny, komputer nie pokazuje żadnych błędów. W jeździe miejskiej to nie jest odczuwalne, problem pojawia się poza miastem szczególnie podczas wyprzedzania i mocnego wciśnięcia pedału gazu. Auto zachowuje się jakby miało automatyczną skrzynię biegów. Z innych objawów, zdarza się czasami sytuacja, że podczas jazdy na chwilę jakby silnik nie dostawał paliwa. Ale to rzadko i przeważnie w jeździe miejskiej. Nie wiem czy to wina elektrozaworu. Wiem jakie odgłosy wydaje uszkodzony, bo już go wymieniałem. Ale teraz są inne objawy. Boję się, że to może być turbina. Auto ma przejechane 94 000 km.

-- 10 gru 2015, o 15:09 --

Dodam, że taka sytuacja trwa od lipca zeszłego roku (2014) i trochę się pogorszyła od tego co było na początku.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: chwilowy spadek obrotOw (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: P405 » 10 gru 2015, o 19:51

Ja miałem ostatnio przeładowanie turbiny. Winny był zawór który jest w gruszce.

Wysłano z Xperia.

ms70
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2015, o 09:09
Auto: INSIGNIA CDTI 160 KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zielona Góra

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: ms70 » 11 gru 2015, o 08:38

Tylko u mnie komputer nie wyświetla żadnego błędu związanego z turbiną. Poza tym, nie ma objawów, o których czytałem na forum w takim przypadku, czyli całkowity spadek mocy. U mnie to jest tylko na wysokich biegach i chwilowe. Mam 5 bieg, wciskam mocno gaz obroty rosną np. do 2000, potem spadek do 1700-1800, silnik łapie drugi oddech przyśpiesza dociskam dalej pedał gazu obroty rosną do 2700, znowu spadek o 200,300 i znowu przyśpieszenie i wzrost obrotów. Po dojściu do założonej prędkości, silnik pracuje idealnie. Problem jest odczuwalny tylko przy szybkim i mocnym wciśnięciu pedału gazu. Przy równomiernym wciskaniu pedału gazu, spadek obrotów jeśli występuje, to jest jest minimalny. Dlatego przy jeździe miejskiej i niskich biegach wszystko jest ok. Auto szybko się zbiera i nie ma spadku obrotów podczas szybkiego przyśpieszania. Co to za zawór w gruszcze, o którym piszesz i co to jest gruszka. I co ewentualnie trzeba wymienić i ile Cię kosztowało?

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: P405 » 11 gru 2015, o 08:54

Coś takiego może być spowodowane np. jakąś małą nieszczelnością, albo przycinaniem zmiennej geometrii turbiny.

ms70
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2015, o 09:09
Auto: INSIGNIA CDTI 160 KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zielona Góra

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: ms70 » 11 gru 2015, o 09:46

Był jeszcze sprawdzany przepływomierz. Przełożono z innej Insigni, ale nie wyeliminowało problemu. Fachowiec powiedział, że stawia na problemy z turbiną, ale gwarancji 100 % nie da, a że koszty wysokie to stwierdził trzeba jeździć aż pojawi się większy problem, który wskaże konkretny element. Tylko, że jeżdzę już tak rok czasu i problem się nie rozwiązuję. Byłem ostatnio u fachmana. Znowu sprawdził wszystko i dalej żadnych błędów. Przyjemności z jazdy nie ma, a czasami bywa niebezpiecznie jak wyprzedzam i muszę przyspieszyć a tu jest chwilowy spadek obrotów. Planuję autem jeździć jeszcze kila lat i chciałbym mieć już ten problem rozwiązany. Jeśli to przycinanie geometrii to pewnie większa robota, tylko że rok czas jest już problem i się nie pogłębia. Trochę to dziwne jeśli miałoby to być to, ale się nie znam więc nie dyskutuję . Jeśli nieszczelności to mogę to jakoś sam sprawdzić. Jeśli tak, to na co mam zwrócić w szczególności uwagę.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: P405 » 11 gru 2015, o 12:03

Podjedź do kogoś od turbin i dowiedz się czy bez wyciągania idzie sprawdzić zawór, który jest zamontowany w gruszce. U mnie on był winny.

ms70
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2015, o 09:09
Auto: INSIGNIA CDTI 160 KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zielona Góra

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: ms70 » 11 gru 2015, o 12:46

Ten zawór w gruszce, to ten słynny elektrozawór, który wszystkim się psuje, czy coś innego.

blade2

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: blade2 » 11 gru 2015, o 16:19

Ten co się wszystkim psuje jest umieszczony na pasie przednim, obok zbiorniczka płynu od wspomagania, a ten jest w turbinie,

gathor
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 27 paź 2013, o 19:29
Auto: ST COSMO 2.0 D 160
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: gathor » 13 gru 2015, o 16:43

Też tak mam i narazie brak rozwiązania.

krzys138
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 12 lis 2015, o 19:42
Auto: opel insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Krapkowice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: krzys138 » 19 gru 2015, o 17:07

Witam. Podepnę się pod temat, jestem od niedawna posiadaczem opla insigni z 2 litrowym 131 konnym silnikiem i od tygodnia, dwóch pojawił mi się podobny problem jak u kolegi. Podczas przyspieszania czuć taki spadek mocy na ułamki sekund, ale jest takie coś jak przyspieszam to silnik po prostu tak jak by falował. Poza tym jest wszystko ok, zero błędów. Może ktoś podpowie od czego zacząć poszukiwania żeby się z tym uporać?
Ostatnio zmieniony 20 gru 2015, o 20:10 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Interpunkcja! - Regulamin $5 pkt 8

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: pawel_insignia » 5 gru 2017, o 20:40

Koledzy uporali się z problemem chwilowego spadku mocy? Co było przyczyna? Słyszałem też o zaworze EGR, ja mam cos podobnego, taki chwilowy spadek gdy rozpedzam się na 2 biegu okolice 2500obrotów...

Bodex

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: Bodex » 5 gru 2017, o 20:42

Podpiąć komputer i sprawdzić cisnienie na listwie czy nie spada i inne parametry

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

lukash877

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: lukash877 » 6 gru 2017, o 13:38

Witam wszystkich,
Mam podobny problem w Astrze J 2.0 165KM ( silnik ten sam co u was DTH ) sytuacja wyglada następująco - na 4 biegu 2tys obrotow wciskam pedal w podloge obroty rosna do ok 2,3 -2,5 tys po chwili spadek i auto normalnie ciagnie, podczas wzrostu/spadku obrotow dzwiek jakbym jechal automatem i nastapila redukcja biegu :) Ogolnie wszyscy obstawiaja slizgajace sie sprzeglo, ale podczas wizyty w ASO i jazdy testowej nie potwiedzili w 100% ze to sprzeglo - co innego tez nie wiedza, kazali monitorowac:) Sytuacja wystepuje na 4 i 5 biegu, czasami nawet na 3 ale rzadko.

camel17

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: camel17 » 30 sty 2018, o 09:28

Witam. Odświeżę temat.

Udało się znaleźć komuś rozwiązanie problemu z pierwszego postu?
Posiadam insignię z 2010 r. benzyna 1.6 Turbo 180 KM i mam identyczne objawy podczas przyśpieszamnia jak kolega ms70. Ostatnio wymieniałem listwę zapłonową ze wszyystkimi świecami, ale to raczej nie ma nic wspólnego z problemem. Na początku obstawiałem kończące się sprzęgło, ale ro raczej nie to, ponieważ nie ma typowych objawów slizagania się sprzęgła, szarpania podczas ruszania lub problemów z wrzuceniem biegu.
Podpowiedzcie co mógłbym jeszcze sprawdzić. Czy to turbina, zawór EGR lub jeszcze coś innego.

Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: wojtekski » 5 lut 2018, o 20:44

Trzeba podpiąć op coma i sprawdzić podczas przyśpieszania doładowanie bo obstawiam że turbo przeładowuje trochę zawór upuszcza i taki jest efekt a potem turbina znów pompuje i dalej ładnie ciągnie dlatego to jest taki delikatny ruch a że turbo mocno nie przeładowuje zawór pracuje prawidłowo ciśnienie zbije też to nie ma błędów i nie będzie.

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: sychie » 4 kwie 2018, o 21:11

odświeżę temat bo mam podobny problem...
auto normalnie przyśpiesza i jeździ, podczas dynamicznego przyśpieszania (pedał w podłodze) to na ułamek sekundy auto robi "cofkę" przy zmianie biegu tylko tzn. przyśpiesza ale wolniej po czym normalnie ciągnie. dzieje się to raz na kilka przyśpieszeń. Zaś gdy normalnie/wolniej zmienię bieg to przyśpiesza auto nom stop równo.
różnica jest taka że u mnie obroty nie spadają.
błędy zczytałem - brak.

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: pawel_insignia » 5 kwie 2018, o 05:59

Moze przycina Ci się zawór EGR?

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: sychie » 11 kwie 2018, o 21:53

hm a jak odepnę wtyczkę od EGR to zostanie w pozycji zamkniętej? prócz checka są inne niedogodności? bo chyba tak najłatwiej będzie spr czy to wina egr?

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: pawel_insignia » 12 kwie 2018, o 06:56

Jak odepniesz wtyczkę to pojawi się tylko check engine, EGR bedzie w pozycji zamkniętej. Podobno oprocz check'a nie ma innych niedogodności ;)

Damianos
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2019, o 21:59
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Dębica

Re: Chwilowy spadek obrotów (mocy) podczas przyspieszania

Post autor: Damianos » 3 lip 2019, o 20:11

Problem przy przyspieszaniu świrczy 2.0 turbo benzyna???

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”