Tez sie zastanawialem czy nie zrobic tego.jaromat pisze:ciekawe jak by to bylo,jak bym wycial ten dpf ,czy dostal bym przeglad w de,ale sadze ze nie
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuAwaria pojazdu..... tryb serwisowy
-
tomkod
- Użytkownik
- Posty: 332
- Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
- Auto: Seat Altea
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Ostatnio zmieniony 8 mar 2014, o 16:49 przez tomkod, łącznie zmieniany 1 raz.
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
ja oglądałem filmik na youtube ze stacji diagnostycznej i mieścił się w normie zarówno z dpfem jak i po.
Na większości stacji na pewno zmierzysz
Na większości stacji na pewno zmierzysz
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
jaromat
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
tylko tu jeszcze chodzi o feinstaubplakiette,za iske place 250 euro na rok podatku a w VC z 2004 z zolta plakietka placilem ponad 330 euro,hmm nie wiem jak to jest musze sie popytac
-
jarecki
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Byl nawet program na TVN TURBO,
http://www.magazynauto.pl/porady/eksplo ... nId,643621
a to znalezione w necie,peja-1991 pisze:ja oglądałem filmik na youtube ze stacji diagnostycznej i mieścił się w normie zarówno z dpfem jak i po.
Na większości stacji na pewno zmierzysz
http://www.magazynauto.pl/porady/eksplo ... nId,643621
-
jaromat
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
ale niech sprawdzaja podpieciem do kompa,a zeby nie wsadzali nic w tlumnik
-
kiego
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Emisje spalin przez podpiecie do kompa?jaromat pisze:ale niech sprawdzaja podpieciem do kompa,a zeby nie wsadzali nic w tlumnik
-
bolek
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Przypuszczam p0087 za wysokie ciśnienie na listwie CR albo problem z pozostałością w pamięci po usunięciu filtra,rozwiązanie bardzo proste ale zczytaj błąd opcomem ,napewno został zapisany.wojtassss pisze:A miał ktoś kiedyś taki komunikat raz i bez żadnych skutków ubocznych? Pojawił się w czasie jazdy, skasowany manetką, więcej nie wrócił i nie wszedł w tryb serwisowy?
Naskrobane z telefonu by tapatalk
-
bolek
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
P2458 Diesel Particulate Filter Regeneration Duration, ( Czas trwania regeneracji filtr cząstek olej napędowy )
Musisz skasować Czas trwania na 0 ori opcomem lub techem.
A jakby to był p0087 ,poprawić piny na kostce czujnik - listwa CR i popsikać "kontaktem"
Musisz skasować Czas trwania na 0 ori opcomem lub techem.
A jakby to był p0087 ,poprawić piny na kostce czujnik - listwa CR i popsikać "kontaktem"
-
bolek
-
Adam10
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Jakby co to mam Op-coma, ale do mnie masz kawałek 
Serwisowego techa to tylko ASO, ewentualnie jest jeden w Kwidzynie
Serwisowego techa to tylko ASO, ewentualnie jest jeden w Kwidzynie
-
bolek
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Wojtasss ja jeździłem z tym błędem pół roku ale on nie powodował komunikatu,u mnie komunikat powodowała poluzowana wtyczka na listwie CR(od wibracji) dogięcie pinów i przesmarowanie styków załatwiło problem,Na opcomie na wolnych obrotach mialem wahania ciśnienia na listwie.W ASO wymieniają całą listwe z czujnikiem i kostką 1674netto + robocizna.
-
michalbierun
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Jechałem na trasie i dotknął mnie problem po przejechaniu 20/30 km drogą ekspresową tak z prędkością około 150km/h wyskoczył komunikat awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem i samochód przeszedł w tryb awaryjny praktycznie bez mocy i chyba do 80km/h po zjechaniu na stacje wyłączyłem samochód zobaczyłem pod maską wszystko ok zapaliłem ponownie i samochód działa ok moc wszystko jest nie wiem jak na dłuższym odcinku się spisuje bo nie mam kiedy przetestować byłem dziś u takiego pseudo mechanika na kompie i wykryto że jest za duże ciśnienie i na tym zakończyłem u niego diagnostykę ponieważ nie miał bym do niego dobrego zaufania
czy ktoś spotkał się z takim problemem ?
czy ktoś spotkał się z takim problemem ?
-
Adam10
-
bolek
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Może być kilka rzeczy,nieszczelność w dolocie ,przeładowanie turbiny ,uszkodzony zawór egr,najprawdopodobniej to drugie,miałeš chwile przeładowanie , zczytaj błędy opcomem lub techem i daj znać ,napewno pomożemy
-
SAFIK
- Użytkownik
- Posty: 354
- Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
- Auto: Insignia GS 1.6 T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: lubelskie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Miałem podobnie.
Miałem na jednym kompie błąd: P0088
A na innym: P2282
Proponuję dokładniej sprawdzić - poświecić (czy nie ma dziury) gumową rurę Interculera od strony kierowcy (czarna wygięta).
Link do tej rury:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3936639760
Miałem na jednym kompie błąd: P0088
A na innym: P2282
Proponuję dokładniej sprawdzić - poświecić (czy nie ma dziury) gumową rurę Interculera od strony kierowcy (czarna wygięta).
Link do tej rury:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3936639760
-
Grzegorz
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Czy jest możliwość, aby ciśnienie paliwa było za niskie, prawdopodobnie wskutek brudnego filtra paliwa i przy mocnym deptaniu (ciągłym) auto czasem wchodziło w tryb awaryjny?
Byłem na tym rozrządzie u mechanika, który zczytał jakiś stary błąd zapisany w pamięci, jako zbyt niskie ciśnienia paliwa. Przy wymianie filtra paliwa stwierdził, że był mocno zasyfiony i że teraz powinno być lepiej.
Jeszcze jedno, jak włączę zapłon, to po chwili gasną mi wszystkie kontrolki, prócz checka. Z tym, że jak odpalę, to tego checka już nie ma, a auto chodzi normalnie. Czy tak powinno być?
Byłem na tym rozrządzie u mechanika, który zczytał jakiś stary błąd zapisany w pamięci, jako zbyt niskie ciśnienia paliwa. Przy wymianie filtra paliwa stwierdził, że był mocno zasyfiony i że teraz powinno być lepiej.
Jeszcze jedno, jak włączę zapłon, to po chwili gasną mi wszystkie kontrolki, prócz checka. Z tym, że jak odpalę, to tego checka już nie ma, a auto chodzi normalnie. Czy tak powinno być?
-
bolek
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Jeżeli masz błąd zbyt wysokie ciśnienie paliwa lub zbyt niskie to popraw wtyczke na listwie CR(wyciągnij ,dognij piny, wyczyść za pomocą szczoteczki i izopropanolu styki ,zapuść kontaktem lub innym preparatem do elektroniki )

