--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuTemperatura 130 stopni brak mocy dymienie
-
evo
Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Witam Dopadł mnie dziś pech
A wiec Wyskoczył komunikat Przegrzanie Wyłącz samochód 130°C Wiec stanąłem Wysiadłem zaglądam pod maskę płyn jest . Poczekałem chwile przekręcam kluczyk sprawdzić temperaturę jest 90 °C. Wiec odpalam auto i po 1 min silnik zaczął klekotać i dym za tylna szybko wiec szybko wyłączyłem. Zaciągnąłem auto na podwórko 1 co zrobiłem Sprawdziłem czy rozrząd nie przeskoczył. Ściągnąłem obudowę wszytko tak jak powinno być .
Następnie wyciągam termostat a on zamknięty . Opalarka podgrzałem otworzy się delikatnie wiec wiadomo czemu 130 °C pokazało.
Odpalam jeszcze raz dalej Klekocze i zaraz gaśnie .
Pierwsza Diagnoza wtryski zawiozłem Sprawne.
Druga Diagnoza Sprawdzić ciśnienie w cylindrach 3 4 nie ma ciśnienia.
Ktos miał do czynienia z podobnym objawem ?
Albo co obstawiacie Pęknięty tłok ? Popychacze hydrauliczne ?>
A wiec Wyskoczył komunikat Przegrzanie Wyłącz samochód 130°C Wiec stanąłem Wysiadłem zaglądam pod maskę płyn jest . Poczekałem chwile przekręcam kluczyk sprawdzić temperaturę jest 90 °C. Wiec odpalam auto i po 1 min silnik zaczął klekotać i dym za tylna szybko wiec szybko wyłączyłem. Zaciągnąłem auto na podwórko 1 co zrobiłem Sprawdziłem czy rozrząd nie przeskoczył. Ściągnąłem obudowę wszytko tak jak powinno być .
Następnie wyciągam termostat a on zamknięty . Opalarka podgrzałem otworzy się delikatnie wiec wiadomo czemu 130 °C pokazało.
Odpalam jeszcze raz dalej Klekocze i zaraz gaśnie .
Pierwsza Diagnoza wtryski zawiozłem Sprawne.
Druga Diagnoza Sprawdzić ciśnienie w cylindrach 3 4 nie ma ciśnienia.
Ktos miał do czynienia z podobnym objawem ?
Albo co obstawiacie Pęknięty tłok ? Popychacze hydrauliczne ?>
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
A nie łatwiej na początku podłączyć pod kompa i sprawdzić jaki wywaliło błąd ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
evo
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Moze i łatwiej ale nie ma dostempu i nawet nie ma jak nim zajechać
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Jeśli odłączenie aku nie pomoże, wykręciłbym czujnik temperatury spalin oraz go przeczyścił.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
evo
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Robiłem wcześniej był czarny osadEdit
Ostatnio zmieniony 7 cze 2016, o 06:20 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin
- kozak
- Użytkownik
- Posty: 147
- Rejestracja: 25 lis 2015, o 20:43
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wrocław
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
no ale skoro na 3 i4 nie ma ciśnienia to co ma komp pokazać ? mechaniczniej usterki on nie pokaże, a odłączenie aku raczej nie naprawi ciśnienia
uszczelka, tłoki, pierścienie, podejrzewam, że bez zrzucenia głowicy za wiele się nie dowiesz, ewentualnie endoskop.
-
evo
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Zaczołem od rozebrania klawiatury ale sie zatrzymałem bo bez Demontażu rozrządu nie wyciągnę
-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Wiara w kompa i błędy jest bezcenna. Jednak ja bym zaczął od zdjęcia głowicy. Silnik przegrzany równa się remont przynajmniej góry. Brak ciśnienia na dwóch cylindrach wiele o tym mówi. Czujnik temperatury spalin tego nie uzdrowi. Nie widziałeś, że ci się przegrzewa? Po takim przegrzaniu głowica mogła popękać. A do planowania jest na pewno. Mogły popękać tłoki, zapiec się pierścienie, zatrzeć cylindry. Jeśli faktycznie temperatura osiągnęła 130 st C. Góra jest do roboty.
-
Gizd
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Ale wyskoczyli ci z kompem.
130° przez chwile to jeszcze nie tragedia ale przez dłuższy czas to może być różnie. Jeśli był odpowiedni płyn a nie woda oczywiście.
Jeśli niema kompresji to i tak musisz rozebrać cały silnik.
Masz klekota 160ps? Jaki rok? Były komunikaty o braku smarowania?
130° przez chwile to jeszcze nie tragedia ale przez dłuższy czas to może być różnie. Jeśli był odpowiedni płyn a nie woda oczywiście.
Jeśli niema kompresji to i tak musisz rozebrać cały silnik.
Masz klekota 160ps? Jaki rok? Były komunikaty o braku smarowania?
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Też miałem taki komunikat, jak auto przeciągnąłem kilka razy od 100 do ponad 200km/h.
Robiłem testy przyspieszenia. Za piątym, może szóstym razem pociągnąłem do maxa, przy 220 wywalił komunikat przegrzany silnik i temp. skoczyła skokowo na 130 st.
Zjechałem na pobocze, Problemy z odpaleniem, jak już zaskoczył, to klekotał niemiłosiernie i zaraz gasł.
Ponieważ jednak bez op-coma w trasę nie wyjeżdżam to podłączam i co, alarm od czujnika temp za DPF.
Kasuję błąd, sprawdzam temp. silnika 86 st. C.
Odpalam, pracuje normalnie i tak jest do dziś. po kilkukrotnym pociągnięciu z pedałem gazu w podłodze temp. spalin osiągnęła max. dopuszczalna temperaturę.
Czytałem na forum, tylko nie pamiętam tym, czy na drugim insigni, o co najmniej kilku takich przypadkach.
Błąd można skasować op-comem, zwykłym ELM327 lub odłączając Aku na 15 minut.
Dopóki błędu się nie skasuje sterownik będzie wprowadzał silnk w tryb pracy awaryjnej, a właściwie to nie pozwala na żadna pracę.
Dlatego niestety w tym silniku, w tym aucie zaczyna się od sprawdzenia i diagnostyki a później demontuje pół silnika.
Może faktycznie w tym przypadku coś pękło, nie wiem, nie mam szklanej kuli, ale wiem, że wskaźnik temp silnika jest sterowany przez sterownik i nie zawsze pokazuje że silnik się przegrzał.
Powodzenia w dalszej naprawie.
Robiłem testy przyspieszenia. Za piątym, może szóstym razem pociągnąłem do maxa, przy 220 wywalił komunikat przegrzany silnik i temp. skoczyła skokowo na 130 st.
Zjechałem na pobocze, Problemy z odpaleniem, jak już zaskoczył, to klekotał niemiłosiernie i zaraz gasł.
Ponieważ jednak bez op-coma w trasę nie wyjeżdżam to podłączam i co, alarm od czujnika temp za DPF.
Kasuję błąd, sprawdzam temp. silnika 86 st. C.
Odpalam, pracuje normalnie i tak jest do dziś. po kilkukrotnym pociągnięciu z pedałem gazu w podłodze temp. spalin osiągnęła max. dopuszczalna temperaturę.
Czytałem na forum, tylko nie pamiętam tym, czy na drugim insigni, o co najmniej kilku takich przypadkach.
Błąd można skasować op-comem, zwykłym ELM327 lub odłączając Aku na 15 minut.
Dopóki błędu się nie skasuje sterownik będzie wprowadzał silnk w tryb pracy awaryjnej, a właściwie to nie pozwala na żadna pracę.
Dlatego niestety w tym silniku, w tym aucie zaczyna się od sprawdzenia i diagnostyki a później demontuje pół silnika.
Może faktycznie w tym przypadku coś pękło, nie wiem, nie mam szklanej kuli, ale wiem, że wskaźnik temp silnika jest sterowany przez sterownik i nie zawsze pokazuje że silnik się przegrzał.
Powodzenia w dalszej naprawie.
-
Gizd
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Znowu sobie poleciałeś.
Chłopak przecież pisze, ze nie ma kompresji na DWÓCH CYLINDRACH.
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Również miałem taką sytuację z komunikatem, wskazówką na 130'C i hałaśliwym nierównomiernym klekotaniem. Błąd wyskoczył podczas wypalania DPF i po podpięciu do kompa okazało się, że zawinił czujnik temperatury spalin. Wykręciłem go, przeczyściłem, odpiąłem aku ale niestety pomogło tylko na 5 min. Oczywiście czujnik wymieniłem na nowy i jest spokój.
Wpis kmy mogę potwierdzić. Mój znajomy miał takich przypadek, że leciał autostradą z pedałem w podłodze i wywaliło komunikat + 130'C. Błąd skasował kompem i pojechał dalej. Za to już odpowiedzialny jest ECU, który widocznie ma jakiś "kaganiec", który jak widać, potrafi odczytać złe wartości, co prowadzi do wyskoczenia komunikatu i wprowadzenia auta w tryb awaryjny.
Wpis kmy mogę potwierdzić. Mój znajomy miał takich przypadek, że leciał autostradą z pedałem w podłodze i wywaliło komunikat + 130'C. Błąd skasował kompem i pojechał dalej. Za to już odpowiedzialny jest ECU, który widocznie ma jakiś "kaganiec", który jak widać, potrafi odczytać złe wartości, co prowadzi do wyskoczenia komunikatu i wprowadzenia auta w tryb awaryjny.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Trochę dziwny opis że nie ma ciśnienia bo nawet gdyby nie było pierścieni to jakaś kompresja jest, to samo przy pękniętej głowicy czy wypalonych zaworach. Dziura w denku tłoka? Ale w dwóch na raz? Pourywane zawory? I coznów w dwóch cylindrach na raz. Może świece żarowe popękały? No ale i tu nie było by zero kompresji?
-
evo
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Plyn był nowy zalany. Zawsze trzymał 90 . Fakt od 2 dni jest uszkodzony czujnik spalin. Spalanie sięgali nawet do 13l na 100 wyciągnąłem 2 sondy były czarne całe więc wyczyściłem. I spalanie spadło do 9l. Dziś odpaliłem auto coś słyszałem że jakoś inaczej pracuje ale przejechalem kilka km ustalo i normalnie jechał max 120 jechałem i nagle wyskoczył komunikat o temperaturze ale nie klekotal. Wina termoztat nie otwierał się. Potem odpaliłem i już zaczął dymic i klekotac
-
bialy1978
- Nowicjusz
- Posty: 26
- Rejestracja: 5 sie 2015, o 12:52
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Warszawa
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Chłopak napisał "Druga diagnoza..."Gizd pisze:Znowu sobie poleciałeś.Chłopak przecież pisze, ze nie ma kompresji na DWÓCH CYLINDRACH.
Tylko czym diagnozowane było skoro do kompa nie podłączył..."
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
evo
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Specjalnym urządzeniem do sprawdzania kompresji. 2.0 130 km automat 2010 rok
-
Gizd
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Sprawdzasz kompresje komputerem? A to w jaki sposób?bialy1978 pisze:Tylko czym diagnozowane było skoro do kompa nie podłączył..."
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
np. w taki:

kolega @bialy1978 zapewne myślał o pomiarze z czujników cisnienia w cylindrach które sa montowane w świecach żarowych
Jak widzisz, sterownik w takich silnikach na bieżąco monitoruje ciśnienia w cylindrach i dostosowuje parametry pracy także biorąc dane z tych czujników.

kolega @bialy1978 zapewne myślał o pomiarze z czujników cisnienia w cylindrach które sa montowane w świecach żarowych
Jak widzisz, sterownik w takich silnikach na bieżąco monitoruje ciśnienia w cylindrach i dostosowuje parametry pracy także biorąc dane z tych czujników.
-
Andrzej
Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie
Ten temat jest na forum, winowajcą jest czujnik temperatury spalania DPF.
Też miałem ten komunikat i klekot silnika, oczywiście laweta i ASO. Skasowali błąd i wszystko powróciło do normy ale następnego dnia wymieniłem czujnik 300zł spokój już 2 lata.
Też miałem ten komunikat i klekot silnika, oczywiście laweta i ASO. Skasowali błąd i wszystko powróciło do normy ale następnego dnia wymieniłem czujnik 300zł spokój już 2 lata.

