--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wyciek pod pompą vacum

ODPOWIEDZ
atmosfear
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 maja 2016, o 10:31
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Wyciek pod pompą vacum

Post autor: atmosfear » 17 sie 2016, o 18:33

Witam, po zrobieniu 1500km zauważyłem lekki wyciek (lokalizacja: przed kierowcą od dołu) Obrazek

Co to za elementy? Czy bardzo pilne w naprawie?

Insignia 2.0t 4x4

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Z czego to wyciek? Napęd?

Post autor: kuba89 » 17 sie 2016, o 20:20

Cieżko stwierdzić skąd ten wyciek. Musiałbyś na kanał wjechać. Może być skrzynia biegów, rozdzielacz, z jakiegos czujnika. Chociaz wyglada na spory wyciek...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

atmosfear
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 maja 2016, o 10:31
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Z czego to wyciek? Napęd?

Post autor: atmosfear » 17 sie 2016, o 22:06

Wygląda że to powoli wyciekalo bo dość sporo tego i zdaje się być "przyschniete"...

Wiecie co? Się przyjrzałem silnikowi i raczej tam zlokalizowany jest wyciek! Obrazek
Pod tym "trojnikiem", na łączeniu - brudnym od oleju widać sporo oleju który powoli sciekal pod auto. Co to za elementy?
Jest to zaraz z prawej strony od bloku silnika. Tutaj widać skąd się olej przeciska... :
Obrazek

robert j
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 09:04
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Z czego to wyciek? Napęd?

Post autor: robert j » 18 sie 2016, o 22:03

Wygląda na to,że uszczelka vacum pompy nie trzyma,ale czy to tylko to.....bo coś duży ten zapocony obszar

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Z czego to wyciek? Napęd?

Post autor: marcin.1987 » 19 sie 2016, o 05:48

Jeżeli długo się pociło i nikt z tym nic nie robił to zaczęło już wyciekać i może tak wyglądać. Uszczelka w miarę tania i robota mało skomplikowana. Można samemu, można zlecić mechanikowi. Nie powinno się skończyć sumą większą niż 150-200zł.

atmosfear
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 maja 2016, o 10:31
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Z czego to wyciek? Napęd?

Post autor: atmosfear » 19 sie 2016, o 10:00

robert j pisze:Wygląda na to,że uszczelka vacum pompy nie trzyma,ale czy to tylko to.....bo coś duży ten zapocony obszar
Po "doksztalceniu" też mi się zdaje, że to ta vacuum pompa... I to chyba długo cieklo, splywalo coraz dalej - bo rzeczywiście sporo tego, ale to pewnie pod cisnieniem leciało...
No nic, trzeba będzie to jak najszybciej zrobić bo poza tym auto ma się bardzo dobrze :)

Dziękuję za odpowiedzi i chęć pomocy.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

-- 7 paź 2016, o 23:01 --

Hej,
uszczelka vaccum pompy wymieniona, już nic się nie leje...

Okazało się, że jeszcze jakiś korek w silniku (w serwisie nie do końca zrozumiałem który) był byle jak uszczelniony i też przez niego odrobinka oleju się wydostawała...

Więc te plamy widoczne od dołu auta były następstwem ściekającego oleju z góry. :)

atmosfear
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 maja 2016, o 10:31
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wyciek pod pompą vacum

Post autor: atmosfear » 13 mar 2018, o 22:57

Witam po dłuższej przerwie.

Autko zaczęło szarpać (szarpanie i głuche stukanie jakby z napędu przednich kół) przy przyspieszaniu ok 20-30km/h ~2tys obrotów....

Od spodu znowu taki widok... Czyżby gdzieś poziom oleju spadł na tyle że szarpie?!
Będę musiał wymienić wszystkie spocone uszczelnienia i oleje.
Skrzynia rozdzielcza? Biegów?

Olej w tylnym dyferencjale był wymieniony pod koniec roku przy okazji wymiany uszczelniacza półosi Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

atmosfear
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 maja 2016, o 10:31
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wyciek pod pompą vacum

Post autor: atmosfear » 16 mar 2018, o 22:16

Ktoś mi podpowie czy to wyciek ze skrzyni biegów? Czy co to za elementy?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”