--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zima 2016-2017

...na tematy kwadratowe i podłużne
Awatar użytkownika
Zierek
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 lut 2016, o 22:44
Auto: Insignia HB
Kod silnika: B14NET
Rok produkcji: 2017
Miasto: Olsztyn

Zima 2016-2017

Post autor: Zierek » 9 lis 2016, o 18:18

Sezon zimowy na Warmii i Mazurach uważam za otwarty. Oczywiście nie zdążyłem zmienić opon Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

MichalNottingham
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Nottingham/Bytom

Re: Zima 2016-2017

Post autor: MichalNottingham » 9 lis 2016, o 18:24

Chyba Ci zazdroszcze.W UK jak napada centymetr śniegu to mają klęskę żywiołową.

Awatar użytkownika
Zierek
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 lut 2016, o 22:44
Auto: Insignia HB
Kod silnika: B14NET
Rok produkcji: 2017
Miasto: Olsztyn

Re: Zima 2016-2017

Post autor: Zierek » 9 lis 2016, o 18:31

Tu klęski nie ma, ale ciężko na drodze. :)
Z podwórka nie mogłem wyjechać. Przejechałem przez miejscowość (przede mną trasa 80 km) i zawróciłem, bo wszędzie biało, sypie, zero przyczepności. Jak skręcałem, to zastanawiałem sie czy za mną auto wyhamuje. Wróciłem z powrotem - nie mogłem wjechać pod górkę na podwórko.

MichalNottingham
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Nottingham/Bytom

Re: Zima 2016-2017

Post autor: MichalNottingham » 9 lis 2016, o 18:59

Nie chcę byćniemiły ale to chyba nazywa się OPONY ZIMOWE.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Zima 2016-2017

Post autor: Alex » 9 lis 2016, o 19:01

Przecież napisał, że nie zdążył wymienić.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

MichalNottingham
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Nottingham/Bytom

Re: Zima 2016-2017

Post autor: MichalNottingham » 9 lis 2016, o 19:08

OoO to przepraszam.Mój błąd.
ale z 2giej strony to chyba oczywiste że idzie zima.Ja na zimówkach hulam od tamtej zimy:)

Awatar użytkownika
Zierek
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 lut 2016, o 22:44
Auto: Insignia HB
Kod silnika: B14NET
Rok produkcji: 2017
Miasto: Olsztyn

Re: Zima 2016-2017

Post autor: Zierek » 9 lis 2016, o 19:10

Tak, ciągle nie było czasu zajechać do wulkanizacji i teraz mam ciekawie :)

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Zima 2016-2017

Post autor: k.olix » 9 lis 2016, o 19:11

No to jesteś zapobiegawczy. :lol: Ciebie zima nie zaskoczy. ;)
Krzysztof

MichalNottingham
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Nottingham/Bytom

Re: Zima 2016-2017

Post autor: MichalNottingham » 9 lis 2016, o 19:42

Mnie?jaka zima.W UK nie ma zimy.Chociaż muszę powiedzieć ze wczoraj w nocy padało w innych miastach.A co do UK to oni mają inną strefe czasową,np tu są tylko dwie pory roku
Wiosna od konca marca do konca sierpnia'września
Jesień od października do marca

pawel55

Re: Zima 2016-2017

Post autor: pawel55 » 9 lis 2016, o 19:50

w tym roku zima znowu zaskoczy drogowców, bo kto by sie spodziewał że w listopadzie albo grudniu może śnieg spaść :lol:

Awatar użytkownika
Zierek
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 lut 2016, o 22:44
Auto: Insignia HB
Kod silnika: B14NET
Rok produkcji: 2017
Miasto: Olsztyn

Re: Zima 2016-2017

Post autor: Zierek » 9 lis 2016, o 20:00

Już działają :) Pługi z piaskarkami jeżdżą, tylko nadal pada Obrazek

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Zima 2016-2017

Post autor: elfiasty » 9 lis 2016, o 21:01

Aż tyle śniegu u nas napadało :o
Zierek pisze:Tak, ciągle nie było czasu zajechać do wulkanizacji i teraz mam ciekawie :)
To sobie poczekasz na zmianę opon do następnego tygodnia.

Awatar użytkownika
Prezesikszczecin
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 22 wrz 2015, o 17:34
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto: szczecin

Re: Zima 2016-2017

Post autor: Prezesikszczecin » 10 lis 2016, o 16:49

Kiedyś ludzie nie mieli zimowych o dawali radę ... myśle ze to raczej umiejętności są najważniejsze :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zima 2016-2017

Post autor: Putridum » 10 lis 2016, o 17:52

Tak jak mówisz opony oponami ale 80% sukcesu to umiejętności, sam mam co roku problem żeby "przestawić" się na "zimowe" jeżdżenie. Odnośnie umiejętności - wiem wiem zlinczujecie mnie za to ale zdarzyło mi się parę razy wyjechać na ferie na letnich(było to ponad 8 lat temu) i dałem radę, nie mówię że można bo można ale jest to skrajną głupotą, opona zimowa projektowana jest pod kątem niskich temperatur jak i oblodzenia tudzież ośnieżenia drogi, więc pora już chyba zimówki założyć(ja swoje zimowe "kapcie" założyłem 2 tygodnie temu).

Awatar użytkownika
ZiGi
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 25 mar 2015, o 09:35
Auto: Insignia ST 130KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Dębe Wielkie
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zima 2016-2017

Post autor: ZiGi » 10 lis 2016, o 18:54

Ja też ciągle na letnich

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam ZiGi

Awatar użytkownika
coco
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2016, o 10:15
Auto: Insignia
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zima 2016-2017

Post autor: coco » 10 lis 2016, o 18:54

Prezesikszczecin pisze:Kiedyś ludzie nie mieli zimowych o dawali radę ... myśle ze to raczej umiejętności są najważniejsze :)

Kiedyś letnich z prawdziwego zdarzenia też nie mieli. Lekka górka trochę śniegu i widać wszystkich umiejętnych kierowców. Umiejętności są ważne ale i rozwaga za kierownicą. Jeśli, ktoś jest rozważny to dobrze wie, że zimowe opony to w dzisiejszych czasach bardzo ważna sprawa.

Awatar użytkownika
Zierek
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 lut 2016, o 22:44
Auto: Insignia HB
Kod silnika: B14NET
Rok produkcji: 2017
Miasto: Olsztyn

Re: Zima 2016-2017

Post autor: Zierek » 10 lis 2016, o 19:50

Jak zobaczyłem co sie działo na drogach, jak inni jeżdżą, to odechciało mi sie jechać i narażać samochód. Za krótko ma Insignie i mi jej jeszcze szkoda

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Zima 2016-2017

Post autor: profek » 10 lis 2016, o 19:57

Lata temu jeździłem wiekowym maluchem,a jeden z moich znajomków nową Pumą.Wiezie mnie kiedyś zimą tym autem oczywiście mocno szarżuje żeby mi pokazać jaki to z niego kozak i jakie ma ma wypasione auto.Hamuje w ostatniej chwili ledwo się wyrabiając i mówi:Zobacz mam auto z ABS-em i mogę sobie na to pozwolić bo zawsze wyhamuję.Najadłem się strachu choć to nie było moje auto.Podobnie jest z zimówkami,jeżdżę na nich od lat jednak uważam że rozwaga za kierownicą to podstawa.Żadne zimówki i systemy bezpieczeństwa nic nie pomogą jak w głowie jest siano,

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zima 2016-2017

Post autor: mxw » 10 lis 2016, o 20:28

Zierek pisze:Jak zobaczyłem co sie działo na drogach, jak inni jeżdżą, to odechciało mi sie jechać i narażać samochód.
A masz 4x4?

Bo to jeszcze trochę zmienia postać rzeczy. ;-)


Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
Zierek
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 lut 2016, o 22:44
Auto: Insignia HB
Kod silnika: B14NET
Rok produkcji: 2017
Miasto: Olsztyn

Re: Zima 2016-2017

Post autor: Zierek » 10 lis 2016, o 20:30

Nie, na przód tylko.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”