U mnie jakiś czas temu sporadycznie wchodził w tryb awaryjny przy ok. 1600-1800 i delikatnym wciskaniu pedału gazu. Sprawdziłem przewody od turbiny i pod spodem przewodu przy turbinie poczułem wilgoć i lepką czarną maź. Pod rurą na kołnierzu aluminiowym turbiny założony jest gumowy stożek, który był z 0,5 cm zsunięty. Odkręciłem zdjąłem przewód oraz gumową nakładkę i wszystko przeczyściłem. Założyłem, docisnąłem, solidnie przykręciłem i wszystko jest ok.Grzegorz pisze:Z tym problemem o którym pisałem, że przy deptaniu w podłogę auto przechodzi w tryb awaryjny, prawdopodobnie chodzi o to, że mam zapieczone (zabrudzone) kierownice z łopatkami (sztangę) w turbinie.
Elektrozawór był wymieniany więc on chyba nie jest przyczyną.
Ewentualnie nieszczelne węże turbiny.
Czy można jakoś na trasie przeczyścić kierownice turbiny? To znaczy przegazowując na 4500 RPm?
Zazwyczaj przy deptaniu to mi wchodzi w tryb awaryjny, więc nie wiem czy da radę, oraz czy nie uszkodzi to turbiny.
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuGdzie chip-tuning silnika ?
-
SAFIK
- Użytkownik
- Posty: 354
- Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
- Auto: Insignia GS 1.6 T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: lubelskie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
-
Grzegorz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Wczoraj, jak na złość, przydusiłem samochód jeżdżąc tu i w kółko, aby pojawił się tryb serwisowy i zczytać błędy.
No ale dusząc gaz w podłogę do 140km/h na trójce i czwórce, gdy obroty dochodziły do 4000 rpm nic się nie wydarzyło.
Czy możliwe, że turbina się przeczyściła od tego butowania?
Gdyby błąd się pojawił to przy okazji rozrządu mechanior by zajrzał co i jak a tak nic nie wyszło.
Teraz wiem jakiego auto ma kopa, szczególnie w zakresie obrotów 2000-2800 rpm.
No ale dusząc gaz w podłogę do 140km/h na trójce i czwórce, gdy obroty dochodziły do 4000 rpm nic się nie wydarzyło.
Czy możliwe, że turbina się przeczyściła od tego butowania?
Gdyby błąd się pojawił to przy okazji rozrządu mechanior by zajrzał co i jak a tak nic nie wyszło.
Teraz wiem jakiego auto ma kopa, szczególnie w zakresie obrotów 2000-2800 rpm.
-
Grzegorz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Właśnie byłem zaraz jak wracałem po chipie i gość mówił, że nic nie ma. I powiedział, że mam przyjechać jak błąd będzie nie gasząc silnika.
Gdzieś w sieci wyczytałem, że w tym przypadku błędy prawdopodobnie się kasują (ile w tym prawdy to nie wiem, bo wiedza moja jest co najwyżej przeciętna).
No właśnie w tym jest problem, że zamiast cieszyć się mocą auta, przy wyprzedzaniu mam nutkę niepewności czy się bezpiecznie uda.
Gdzieś w sieci wyczytałem, że w tym przypadku błędy prawdopodobnie się kasują (ile w tym prawdy to nie wiem, bo wiedza moja jest co najwyżej przeciętna).
No właśnie w tym jest problem, że zamiast cieszyć się mocą auta, przy wyprzedzaniu mam nutkę niepewności czy się bezpiecznie uda.
-
Niedzwiedz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Błędu nie będzie w pamięci tylko jeśli się pojawi to od razu trzeba na komputer najczęściej się pojawia jak się go ciśnie od małych obrotów np do 3500 tak aby turbina pompowala duże ciśnienie i nagle odłączy nie wiem nie słyszałem aby taki objaw zniknął bez naprawiania.
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
tomkod
- Użytkownik
- Posty: 332
- Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
- Auto: Seat Altea
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Nie wiem jak w Insigni ale w Vectrze bylo tak, ze jak wystapil blad to byl przechowywany w pamieci do ilus tam odpalen. Jesli po np 30 ponownych odpalaniach nie wystapil to byl usuwany automatycznie.
Ale to byl Vectra..
Ale to byl Vectra..
- opc
- Forumowicz
- Posty: 77
- Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:47
- Auto: insignia GSI
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Puławy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Mam pytanie ostatnio pozbyłem się pdf oraz podniosłem moc w insigni 160 km na 198 km. Auto fajnie jeździ ale zauważyłem że trochę kopci . Moje pytanie czy macie podobnie ?
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
To dobrze, znaczy że auto odpowiednio "oddycha"
EGR zaślepiłeś ? Rozumiem, że kopci tylko wtedy gdy wciskasz gaz ? Jednym kopci mniej, innym więcej, jeszcze innym w ogóle. Nie ma reguły.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
bolek
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
U mnie przy pełnym bucie był lekki dywan ale tragedii nie było natomiast po zaślepieniu i wyczyszczeniu egr-a praktycznie zero dymu.
- opc
- Forumowicz
- Posty: 77
- Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:47
- Auto: insignia GSI
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Puławy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
bolek pisze:U mnie przy pełnym bucie był lekki dywan ale tragedii nie było natomiast po zaślepieniu i wyczyszczeniu egr-a praktycznie zero dymu.
Rozumiem aby zaślepić egr trzeba go elektronicznie wyłączyć , czy wystarczy go tylko zaślepić ?
-
bloodrayne
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
A tak mnie teraz naszło, czy po zrobieniu chipa ktoś z was mierzył z ciekawości jaki jest czas przyspieszenia 0-100 km/h ?
- opc
- Forumowicz
- Posty: 77
- Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:47
- Auto: insignia GSI
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Puławy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Co sądzicie o tej modyfikacji. Seria 160 km. usunięty PDF Sprzęgło to wytrzyma ?
197,4 Km oraz 469,1 Nm
197,4 Km oraz 469,1 Nm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
Niedzwiedz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Ja mam 190 i 480 nm narazie ok i juz brakuje mocy
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
- opc
- Forumowicz
- Posty: 77
- Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:47
- Auto: insignia GSI
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Puławy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Sprzęgło daje Ci radę ?Niedzwiedz pisze:Ja mam 190 i 480 nm narazie ok i juz brakuje mocy![]()
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
Niedzwiedz
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Narazie tak ogólnie mam zasadę żeby poniżej 1600 obr nie dodawać mocno gazu...
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
marcinsobi
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Polecam TUNEFORCE Poznan
u mnie wyszlo tak
seria 171KM 396NM
w trakcie 207KM 489NM
(ale dużo kopciła)
ostatecznie 203 KM 472NM
no i wywalenie DPF+zaślepienie EGR
u mnie wyszlo tak
seria 171KM 396NM
w trakcie 207KM 489NM
ostatecznie 203 KM 472NM
no i wywalenie DPF+zaślepienie EGR
Ostatnio zmieniony 7 maja 2014, o 14:06 przez marcinsobi, łącznie zmieniany 1 raz.
- Radek_TRN
- Użytkownik
- Posty: 256
- Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:35
- Auto: BMW F10
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Toruń
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
Marcin widziałem na fejsie Twoje cudo
super seria. Ja jade do nich w piatek bo sie soft zesrał...
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
-
ivoo
Re: Gdzie chip-tuning silnika ?
marcinsobi, powiedz mi jaki jest orientacyjny koszt takiej usługi, chiptuning i usunięcie DPF u TUNEFORCE Poznan?


