--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klocki hamulcowe

ODPOWIEDZ
Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 10 wrz 2016, o 16:59

To bierz tak jak ja w http://www.brakeparts.pl/ w Krakowie montowali mi na miejscu . Mam 50 tys zrobione i nie trzęsie i są mocne , a nieraz jadę 180, a tico albo lupo 110 tira i wyprzedza , zajeżdza idiota drogę bo nie wie jak to jest wyhamować z 180 czy 200 ...
Otto zimmerman sport (nawiercane) 321mm , plus klocki Howk performens .

Drugi raz kupiłbym te same , nie że reklamuje firmę , tylko u mnie się sprawdziły .

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2016, o 20:11 przez Bodex, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin.1987 » 10 wrz 2016, o 19:03

Jeśli autostrady to faktycznie lepiej coś mocniejszego. Tarcze zimmermann miałem i używałem w 2 autach - sprawdziły się. U siebie przy wymianie też też je będę montować. Polecane klocki to Hawk HPS, EBC yellow stuff, galfer sport

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 10 wrz 2016, o 20:13

Te klocki ... godz I o to że wytwarzają dużą siłę tarcia przy mniejszych naciskach oraz nie przegrzewają tarcz.

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

pawelus668
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:08
Auto: Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: pawelus668 » 22 wrz 2016, o 17:37

z tylnymi klockami jest jakies utrudnienie ze trzeba kalibracje przez komputer? czy montuje i jezdze?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2016, o 08:21 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

psajtex
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 22:30
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2010
Miasto: Głogówek / opolskie
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: psajtex » 22 wrz 2016, o 18:26

Jeżeli masz elektryczny ręczny nie trzeba. Wystarczy parę razy zaciągnąć i opuścić i sam się wykalibruje. Testowałem przy zmianie tarcz i klocków.

Oneplus 3 & Tapatalk

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mxw » 22 wrz 2016, o 20:00

A jeżeli masz nie elektryczny, a prawdziwy ręczny ręczny? to trzeba coś kalibrować?

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: elfiasty » 22 wrz 2016, o 20:47

Tak można sobie linkę sprawdzić :P Nie no to by było bez sensu kalibrowanie ręcznego mechanicznego komputerem.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mxw » 22 wrz 2016, o 21:03

No właśnie. :roll:

Pozdro.,
MxW.

marcin74uk
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 19:18
Auto: srinavturbo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin74uk » 26 lis 2016, o 20:38

Witam panowie ,potrzeba zmiany hebli w końcu i mnie dopadła tylko mam takie małe pytanko głównie do Adam1003 mówisz , że Zimmerman + ferodo będzie Gi :) tylko czy mógłbyś podać jakiś nr tych ferodo klocków na przód do 2.0t bo już zgłupiałem :?: iśka 2.0t SRI pakiet ze sportowym obniżonym zawieszeniem flexi ride po Vin-ie system hamulcowy 17" na zaciskach napis Mando a na stronie ferodo niby wszystko ok ale nie do pakietu sport http://www.fmmotorparts.co.uk/catalogue ... pe=vehicle :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: kuba89 » 27 lis 2016, o 13:42

To nie ma znaczenia. Najważniejszym parametrem i w sumie chyba jedynym jest rodzaj systemu. Jeżeli masz 17' to musisz kupic hamulce do 17' systemu hamulcowego J61. Nie ma podziału na pakiety


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

marcin74uk
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 19:18
Auto: srinavturbo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin74uk » 27 lis 2016, o 13:57

Czyli te z tego linku co podałem będą dobre ? :?: Można brać ? :)

krisu1977

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krisu1977 » 29 lis 2016, o 21:25

ja u siebie zamontowałem wzmacniane tarcze TRW i klocki ceramiczne Jurid zestaw fajny nie piszcy

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 14 mar 2017, o 13:10

Witam, brakeparts do zwykłych Zimmermannow polecił mi klocki Galfer Sport FDT1055. Czy ktoś ma taką wersję? Jak się sprawdza? Dodam, że ok. 90-95% czadu jazdy u mnie to jazda miejska. Reszta to trasy ale tylko ciut więcej od przepisowej :D

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 14 mar 2017, o 17:50

Mnie do Zimmermann sport polecili Hawk Performance i takie mam 50 tyś. Już klocki sa użyte do połowy.
Do spokojnej jazdy nie trzeba wyczynowych.
Ja czasem hamuje z 200 i to ostro .

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego ...

P.s. klawiatura mi zmienia wyrazy , czasem to przeoczę
Ostatnio zmieniony 14 mar 2017, o 22:55 przez Bodex, łącznie zmieniany 2 razy.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 14 mar 2017, o 19:43

No właśnie ja jeżdżę spokojnie i tarcz sportów na pewno nie będę brał. Ale nie wiem jakie klocki do tych zwykłych Zimmermannów :?

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: lcr » 14 mar 2017, o 19:45

Ja mam zestaw zimmermann sport + klocki zimmermann i jestem zadowolony.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 15 mar 2017, o 07:45

Lcr, a ile już przejechane na tym zestawie? Klocki dobrze pracują jak są zimne? Bo chyba kupię zwykłą tarcze Zimmermann i zwykle klocki Zimmermann

gzandar
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gzandar » 15 mar 2017, o 08:29

Moim zdaniem może jak masz jakiegoś super sportowe klocki, które potrzebują temp do pracy, to może kiepsko hamować jak jest zimy. Zwykłe klocki ATE, Zimmermann czy Ferodo (albo inne markowe standardowe) hamują dobrze jak są zime. Są też takie wybitne budżetowe produkcje jak RoadHouse z którym miałem styczność... nie hamuje dobrze ani na zimno ani na ciepło :) Zwykły klocek to chyba traci tylko siłe hamowania przy ostrym hamowaniu z dużej prędkości jak złapie wysoką temp. Jak jezdzisz zwyczajnie po drogach to raczej różnicy nie odczujesz. Ja przynajmniej nie czuje innej sily hamowania przy zmianie z ori tarczy i klocków GM na Zimmermanna + ATE klocki, może jest minimalnei lepiej a może chciałbym żeby tak było :) W każdym razie wyjeżdzam na zimnych hamuje dobrze, testowe hamowanie z 160 do 60 też zdały pomyślnie bez utraty siły pod koniec...

Różnie może być z pyleniem ale jeszcze nie trafiły mi się klocki które by pyliły mało - tzn nie syfiły felgi po tygodniu jazdy...

Patryk
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 22 paź 2014, o 10:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Patryk » 15 mar 2017, o 09:49

gzandar to po testuj klocki Hawk Performance to zobaczysz czyste felgi:)

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 15 mar 2017, o 11:52

Potwierdzam Hawk nie brudzą felg.

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”