--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuBłąd P0171
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
-
all35
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
-
all35
Re: Błąd P0171
u mnie wygląda to tak:
1 zdjęcie przed odkręceniem korka wlewu:

2 po odkręceniu:

3 po ponownym dokręceniu:

Co o tym myślicie?
1 zdjęcie przed odkręceniem korka wlewu:

2 po odkręceniu:

3 po ponownym dokręceniu:

Co o tym myślicie?
-
all35
Re: Błąd P0171
jakieś sugestie?I gdzie położony jest ten zawór?i czy ten nr z pierwszej strony jest taki sam do wszystkich 1.8?
-
all35
-
Luka73
- Nowicjusz
- Posty: 18
- Rejestracja: 23 paź 2016, o 08:08
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A16XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Błąd P0171
Najlepiej, to sprawdź co dokładnie tam siedzi. Mi podali w ASO numer z katalogu, którego nijak nie szło znaleźć. Po sprawdzeniu, co faktycznie siedzi, okazało się, że używek do wyboru, do koloru.
-
chmuraro
- Nowicjusz
- Posty: 35
- Rejestracja: 22 paź 2017, o 19:39
- Auto: insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Błąd P0171
Ja mam taki sam problem z tym samym błędem i proszę o pomoc i sugestie.U mnie co zauważyłem,błąd pojawia się jak stoję na światłach lub korku,nigdy w trakcie jazdy.Przeczyściłem przepływomierz i podmieniłem sondę na nową i niestety znów się pojawił.Tak jak przedmówcy nie ma żadnej reguły po jakim odcinku jazdy się pojawia tylko jedno co zauważyłem to tak jak wcześniej napisałem zawsze się pojawia na wolnych obrotach,auto przyspiesza normalnie a spalanie bez zmian,nie zauważyłem.Czekam na podpowiedzi.
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Błąd P0171
Jeśli masz taki sam problem to rozwiązanie zostało zawarte w temacie....
Szukasz dodatkowych wydatków?
Szukasz dodatkowych wydatków?
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Błąd P0171
Jak napisał Bartol - wszystko masz opisane w temacie. Objawy masz identyczne jak u mnie. Zacznij od tego nieszczęsnego zaworu - kosztuje grosze.
-
chmuraro
- Nowicjusz
- Posty: 35
- Rejestracja: 22 paź 2017, o 19:39
- Auto: insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Błąd P0171
Czy może ktoś podpowiedzieć jak ściągnąć te węże z zaworu żeby nic nie uszkodzić,Próbowałem w ostatnią sobotę i dość ciasno siedzą na tym zaworze a węże dość sztywne,pomyślałem żeby je wcześniej trochę podgrzać np.polać gorącą wodą?
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Błąd P0171
Spróbuj po jakiejś trasie, w komorze silnika będzie ciepło, powinno być łatwiej. Trzeba siłowo ale z wyczuciem, próbuj ściągać kręcąc nimi.
-
chmuraro
- Nowicjusz
- Posty: 35
- Rejestracja: 22 paź 2017, o 19:39
- Auto: insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Błąd P0171
Czy ktoś może wie jaki numer katalogowy ma ten zawór?Ja miałem u siebie zamontowany z numerem 55574240 ale udało mi się kupić używany z numerem 55353802,wygląda tak samo i zastanawiam się czy jest do mojego silnika(1.8 benzyna)czy może do innego silnika.
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Błąd P0171
Ile dałeś za używkę?
Na aliexpress ten zawór kosztuje 33zł. Naprawdę opłacało ci się kupować używkę z innym numerem? Dodatkowo nie wiesz czy działa.
Dodano po 14 minutach 12 sekundach:
Widzę, że ten zaworek na aukcji ma podane numery 55353802 55574240 0280142430, więc jeśli ta używka jest sprawna, a opis aukcji jest prawdą to powinien pasować.
Na aliexpress ten zawór kosztuje 33zł. Naprawdę opłacało ci się kupować używkę z innym numerem? Dodatkowo nie wiesz czy działa.
Dodano po 14 minutach 12 sekundach:
Widzę, że ten zaworek na aukcji ma podane numery 55353802 55574240 0280142430, więc jeśli ta używka jest sprawna, a opis aukcji jest prawdą to powinien pasować.
- li3var
- Użytkownik
- Posty: 138
- Rejestracja: 24 paź 2017, o 17:37
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Błąd P0171
Świetnie, że Ci się udało. Od jakiegoś czasu również odwiedza mnie błąd P0171. Mam 1.8 z LPG. Korekty długoterminowe mam w okolicach 33%, okręcenie korka wlewu paliwa nic w korektach nie zmienia. Błąd wyskakuje średnio co drugi dzień, a ja za każdym razem go kasuje
Poza samym błędem żadnych innych objawów. Nic nie robilem z sondami i przepływką.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2018, o 20:59 przez li3var, łącznie zmieniany 2 razy.
- li3var
- Użytkownik
- Posty: 138
- Rejestracja: 24 paź 2017, o 17:37
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Błąd P0171
Zanim błąd P0171 zaczął mnie nawiedzać auto stało kilka dni z odłączonym akumulatorem. Po podpięciu zacząłem od razu jeździć na LPG. Od tego czasu błąd zaczął się pojawiać. Czy możliwym jest, że po odpięciu aku mapy benzyny się zresetowały i co za tym idzie przez jakiś czas powinienem pojeździć tylko na benie aby dać się poustawiać mapom? Dopiero później wrzucić LPG?

