--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Licznik FL wskazania spalania w km/l

ODPOWIEDZ
cegla24
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2018, o 00:21
Auto: Insignia FL
Rok produkcji: 2014
Miasto:

Licznik FL wskazania spalania w km/l

Post autor: cegla24 » 16 sty 2018, o 12:14

Witam
Posiadam Insignie FL i mam mały problem, ponieważ posiadam mały licznik miedzy wskaźnikami predkości/obrotomierza i największy problem to ze średnie spalanie pokazuje mi w km/l a nie l/100km. Jak to zmienić ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: Blest » 16 sty 2018, o 20:39

Weź wrzuć zdjęcie bo trochę dziwne.

Awatar użytkownika
panorafix
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin/Goleniów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: panorafix » 17 sty 2018, o 00:25

Mam dokładnie to samo. Pisałem o tym w innym wątku. A najlepsze,że od korka do korka pali ok 7l a na zegarach pokazuje 13-14 w tym systemie. Nie wiem jak to przelicza ale też nie mam l/100 km.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: grzegorz13 » 17 sty 2018, o 08:46

to zgodnie z przelicznikiem ttps://www.translatorscafe.com/unit-converter/ ... tion/33-7/
a jakie macie jednostki ustawione na zegarach ?

Awatar użytkownika
panorafix
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin/Goleniów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: panorafix » 17 sty 2018, o 09:21

Faktycznie to by sie zgadzało 13-14 L w tym systemie daje 7 L.
https://www.translatorscafe.com/unit-co ... ption/7-1/
Jednak to mylące jednostki.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: Blest » 17 sty 2018, o 18:19

A macie zegary w milach czy kilometry? U mnie jest normalnie l/km mimo że mam licznik angielski.

Awatar użytkownika
panorafix
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin/Goleniów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: panorafix » 17 sty 2018, o 18:43

Normslnie w kilometrach.Tylko w średnim spalaniu mam km/l nie l/100km.Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
inni mają tak.Obrazek

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: Blest » 17 sty 2018, o 20:39

Może w komp masz coś przestawione.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: grzegorz13 » 17 sty 2018, o 21:38

Obstawiam iż coś przestawione w ustawieniach podobnie było w VC i tak ponoć pomagało odłączenie akumulatora

Awatar użytkownika
Tomabr
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 13 paź 2017, o 18:57
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: Tomabr » 18 sty 2018, o 15:48

w menu można to zmienić.

Awatar użytkownika
panorafix
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin/Goleniów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: panorafix » 18 sty 2018, o 17:02

Gdzie w menu bo ja nigdzie nie miałem opcji zmiany ?

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Tomabr
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 13 paź 2017, o 18:57
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: Tomabr » 18 sty 2018, o 18:52

nie pamiętam, chyba w ustawieniach pojazdu w radiu.

Awatar użytkownika
panorafix
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin/Goleniów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: panorafix » 18 sty 2018, o 19:42

w radiu na bank nie mam. Na małym wyświetlaczu mam tylko z tego co pamiętam ustawione jednostki na metryczne. Są jeszcze jakieś inne ale one wprowadzają jeszcze inne opcje przeliczania. Spoko jak będę na miejscu po feriach to posprawdzam bo jestem innym autem.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: mazmarcin » 18 sty 2018, o 21:14

A auto skąd przyjechało do Polski?

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
panorafix
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin/Goleniów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: panorafix » 18 sty 2018, o 21:17

Wyprodukowano na Danie.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Opel Insignia FL LICZNIK

Post autor: mazmarcin » 18 sty 2018, o 21:27

Na pewno nie ma takiej opcji zmiany fabrycznie w menu w aucie, w ASO pytałeś?

Arczi_88

Re: Licznik FL wskazania spalania w km/l

Post autor: Arczi_88 » 19 sty 2018, o 07:44

Mam pytanie troszkę z innej beczki ale dotyczące licznika. Mam taki sam licznik jak Panorafix i normalnie używam wyświetlania funkcji "informacje o paliwie" czy jakoś tak- tam gdzie jest spalanie chwilowe. I tutaj zaczyna się problem który czasami mnie irytuje. Czasami po odpalaniu samochodu licznik samoczynnie przełącza się na wyświetlanie informacji o radiu. Bardzo jakoś to nie przeszkadza ale zastanawia mnie skąd się to bierze?

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Licznik FL wskazania spalania w km/l

Post autor: Blest » 19 sty 2018, o 13:20

U mnie takich objawów nie ma, że auto samo zmienia mi zakładki a mam taki mniejszy wyświetlacz.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Licznik FL wskazania spalania w km/l

Post autor: mazmarcin » 19 sty 2018, o 16:27

Próbowaliście modyfikować te Wasze liczniki jak my robimy z tymi dużymi?

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Arczi_88

Re: Licznik FL wskazania spalania w km/l

Post autor: Arczi_88 » 19 sty 2018, o 16:53

mazmarcin pisze:edit
Nie. Nawet bardzo się nie zastanawiałem czy to możliwe. Samochód służy mi tylko do jeżdżenia Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, o 17:19 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”