--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Chrobotanie podczas jazdy

ODPOWIEDZ
prusak_glatz
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 24 cze 2019, o 14:55
Auto: Insignia 2.0CDTI 140
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kłodzko
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Chrobotanie podczas jazdy

Post autor: prusak_glatz » 8 lip 2021, o 15:56

Witam od pewnego czasu mam problem z chrobotaniem, przerywaniem silnik jakby miał zgasnąć Podczas puszczania samochodu na biegu 1 żeby sam się toczył występują te dziwne odgłosy , czyżby to łożysko alternatora siadało? w tamtym roku wymieniłem pasek klinowy + napinacz + rolkę. Gós wydaje jak na tym filmiku

Mac19800807
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2020, o 14:45
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Rymanów

Re: Chrobotanie podczas jazdy

Post autor: Mac19800807 » 8 lip 2021, o 19:24

Moze to być sprzęgło klimatyzacji lub też może też bys skończone kolo pasowe na wale

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Chrobotanie podczas jazdy

Post autor: dare50 » 8 lip 2021, o 19:27

Jest juz parę tematów o podobnym problemie , trzeba poszukać , a tak w skrócie zwalić pasek 5 min roboty i wtedy odpalić auto , jak będzie cisza to sprawdzić cały osprzęt szczególnie sprzęgiełko alternatora

Darko
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 31 mar 2018, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Bydgoszcz

Re: Chrobotanie podczas jazdy

Post autor: Darko » 26 sie 2021, o 08:08

Te stuki to typowe objawy padającej 2-masy. Charakterystyczne "chrobotanie" przy "schodzeniu" silnika z obrotów po przegazowaniu na biegu jałowym to dźwięk wydawany również przez kończący się 2-mas. Wkrótce pojawią się wibracje na budzie, nie ma co zwlekać z wymianą. Należy wystrzegać się tanich zestawów niby "Sachs" z portalu aukcyjnego. Szybko padają, jest dużo reklamacji, które nie są uwzględniane.

prusak_glatz
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 24 cze 2019, o 14:55
Auto: Insignia 2.0CDTI 140
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kłodzko
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chrobotanie podczas jazdy

Post autor: prusak_glatz » 19 wrz 2021, o 09:24

dare50 pisze:
8 lip 2021, o 19:27
Jest juz parę tematów o podobnym problemie , trzeba poszukać , a tak w skrócie zwalić pasek 5 min roboty i wtedy odpalić auto , jak będzie cisza to sprawdzić cały osprzęt szczególnie sprzęgiełko alternatora
ten odgłoś to nie mam na biegu jałowym , tylko jak puszczę auto na biegu 1 żeby sam się toczył , i taki odgłos + duszenie silnika

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
Darko pisze:
26 sie 2021, o 08:08
Te stuki to typowe objawy padającej 2-masy. Charakterystyczne "chrobotanie" przy "schodzeniu" silnika z obrotów po przegazowaniu na biegu jałowym to dźwięk wydawany również przez kończący się 2-mas. Wkrótce pojawią się wibracje na budzie, nie ma co zwlekać z wymianą. Należy wystrzegać się tanich zestawów niby "Sachs" z portalu aukcyjnego. Szybko padają, jest dużo reklamacji, które nie są uwzględniane.
słuchaj na biegu jałowym nie mam takich odgłosów, tylko jak wł bieg 1 żeby sam samochód jechał toczył sie to takie odgłosy + duszenie silnika. W renówce też miałem i to nie dwumasa , bo wymieniłem na koło stałe , wychodziło że alternator siadał w renówce łozyska, A tutaj nie wiem co taki odgłos daje

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
Darko pisze:
26 sie 2021, o 08:08
Te stuki to typowe objawy padającej 2-masy. Charakterystyczne "chrobotanie" przy "schodzeniu" silnika z obrotów po przegazowaniu na biegu jałowym to dźwięk wydawany również przez kończący się 2-mas. Wkrótce pojawią się wibracje na budzie, nie ma co zwlekać z wymianą. Należy wystrzegać się tanich zestawów niby "Sachs" z portalu aukcyjnego. Szybko padają, jest dużo reklamacji, które nie są uwzględniane.
a jakiej firmy dwumase kupić? ,bo prędzej czy póżniej i tak to mnie czeka

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”