--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Demontaż czyszczenie turbiny

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Mathofman » 29 lip 2018, o 20:18

dziękuje :) jak tylko bede miał chwilę wolnego zabiore sie za demontaz mam nadzieje ze sie uda :) napisze jak mi poszlo i czy dalem rade zdemontować :D Pozdrawiam :) acha przy okazji jesli moge tu zapytac bo to nie ten dział ale czy mozna diagnozowac insignie z rocznika 2009 kablem kkl vag i programem op com ?
Ostatnio zmieniony 3 sie 2018, o 21:27 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: rataj73 » 29 lip 2018, o 21:04

Nie, op-com i kabel to integralny zespół i z vagiem nie zabangla.

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Mathofman » 29 lip 2018, o 21:44

dziękuje za odpowiedź :) pozostaje tylko zakupic kabel.. :)

Awatar użytkownika
szymek1976
Użytkownik
Posty: 837
Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
Auto: Insignia 2.0 Elite
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: UK.
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 14 razy

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: szymek1976 » 29 lip 2018, o 21:54

Napisałem ci w innym dziale bo też pytałeś że ten kabel nie zagada
Moja czarna

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Mathofman » 30 lip 2018, o 11:37

czy moglibyście pomoc jakim kluczem odkręcić te 2 śruby od łącznika na 2 zdjęciu zaznaczone są cyfrą 3 ?
https://workshop-manuals.com/vauxhall/a ... s_and_lbx/ wysłane od rooff :)

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Rooff_ » 30 lip 2018, o 13:31

Najprawdopodobniej to jest taka gwiazdka nasadowa. Jeśli to nie będzie mocno dowalone, to odkręcisz zwykłym nasadowycm 6-kątnym. Tylko pilnuj, żeby ciasno siedział ;)

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Mathofman » 30 lip 2018, o 14:53

powinien pasować tez klucz oczkowy 10 a takie nasadki gwiazdkowe tez mam musze poprzymierzac tylko ta 2 sruba od komory silnika bedzie ciezko dostac...

Dodano po 35 sekundach:
Dzieki rooff :)

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: dziadziol6 » 11 sie 2018, o 10:26

Osłona turbo 4śruby ,trzy śruby mocujące turbinę z kolektorem ,jedna dużą śruba opaski metalowej,dwie małe śrubki od przewodu metalowego ,dwie śruby od przewody metalowo gumowego ,odpiąć wtyczkę kostkę od gruchy na dole ,odpiąćwężyk podciśnienia gruchy .Dwa dni temu to robiłem .
Ogólnie wszystko jak wkleił Rooff_

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Mathofman » 19 sie 2018, o 16:48

Dziadziol6 pamiętasz może jaki rozmiar klucza jest do tych 3 drób co łączą kolektor z turbina ? I mam problem z doborem klucza do tych gwiazdkowych srob pod turbo... :(

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: rataj73 » 19 sie 2018, o 17:05

O ile dobrze pamiętam to podejdzie tam oczkowa 10 I nie ważne że jest gwiazdkowa, oczkiem da radę, no i nasadką oczywiście też.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2018, o 17:08 przez rataj73, łącznie zmieniany 2 razy.

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Mathofman » 19 sie 2018, o 17:08

Do tych 3 srob też jest 10 ?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: rataj73 » 19 sie 2018, o 17:09

Qrde a może 13, ale tak czy innaczej zwykłym kluczem odkręcisz.

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Demontaż czyszczenie turbiny

Post autor: Mathofman » 19 sie 2018, o 17:23

Ok próbowałem ostatnio zdemontować turbo bo pod nim był wyciek oleju chciałem zlokalizować skąd cieknie no i zdjąłem osłonę aluminiową z turbo odkręciłem przewód od filtra powietrza odkręciłem opaskę z kolektora i udało mi się odkręcić 2 śruby na klucz 10 od metalowego giętego przewodu pod turbina okazało się że nie bylo tam uszczelki więc wsadziłem uszczelkę poskręcałem Ale dziś sprawdziłem z ciekawości i po wymacaniu palcami pod turbo widać że gdzieś cieknie.. zauważyłem że od tego grubego przewodu metalowo gumowego co jest przykręcany do turbo 2 śrubami gwiazdkowymi od spodu jest uszczelka aluminiowa ... i tak wygląda jak by była przerwa minimalna pomiędzy nią A turbo pytanie czy taka uszczelka powinna być czy grubsza wykonaną z twardego materiału w środku cienka warstwa aluminium chyba jest...( nie wiem jak się fachowo te uszczelki nazywają)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2018, o 01:52 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”