--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuDemontaż czyszczenie turbiny
-
Mathofman
- Użytkownik
- Posty: 170
- Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Demontaż czyszczenie turbiny
dziękuje
jak tylko bede miał chwilę wolnego zabiore sie za demontaz mam nadzieje ze sie uda
napisze jak mi poszlo i czy dalem rade zdemontować
Pozdrawiam
acha przy okazji jesli moge tu zapytac bo to nie ten dział ale czy mozna diagnozowac insignie z rocznika 2009 kablem kkl vag i programem op com ?
Ostatnio zmieniony 3 sie 2018, o 21:27 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
-
Mathofman
- Użytkownik
- Posty: 170
- Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- szymek1976
- Użytkownik
- Posty: 837
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
- Auto: Insignia 2.0 Elite
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: UK.
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 14 razy
Re: Demontaż czyszczenie turbiny
Napisałem ci w innym dziale bo też pytałeś że ten kabel nie zagada
Moja czarna
-
Mathofman
- Użytkownik
- Posty: 170
- Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Demontaż czyszczenie turbiny
czy moglibyście pomoc jakim kluczem odkręcić te 2 śruby od łącznika na 2 zdjęciu zaznaczone są cyfrą 3 ?
https://workshop-manuals.com/vauxhall/a ... s_and_lbx/ wysłane od rooff
https://workshop-manuals.com/vauxhall/a ... s_and_lbx/ wysłane od rooff
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Demontaż czyszczenie turbiny
Najprawdopodobniej to jest taka gwiazdka nasadowa. Jeśli to nie będzie mocno dowalone, to odkręcisz zwykłym nasadowycm 6-kątnym. Tylko pilnuj, żeby ciasno siedział 
-
Mathofman
- Użytkownik
- Posty: 170
- Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Demontaż czyszczenie turbiny
powinien pasować tez klucz oczkowy 10 a takie nasadki gwiazdkowe tez mam musze poprzymierzac tylko ta 2 sruba od komory silnika bedzie ciezko dostac...
Dodano po 35 sekundach:
Dzieki rooff
Dodano po 35 sekundach:
Dzieki rooff
-
dziadziol6
- Forumowicz
- Posty: 83
- Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Demontaż czyszczenie turbiny
Osłona turbo 4śruby ,trzy śruby mocujące turbinę z kolektorem ,jedna dużą śruba opaski metalowej,dwie małe śrubki od przewodu metalowego ,dwie śruby od przewody metalowo gumowego ,odpiąć wtyczkę kostkę od gruchy na dole ,odpiąćwężyk podciśnienia gruchy .Dwa dni temu to robiłem .
Ogólnie wszystko jak wkleił Rooff_
Ogólnie wszystko jak wkleił Rooff_
-
Mathofman
- Użytkownik
- Posty: 170
- Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Demontaż czyszczenie turbiny
Dziadziol6 pamiętasz może jaki rozmiar klucza jest do tych 3 drób co łączą kolektor z turbina ? I mam problem z doborem klucza do tych gwiazdkowych srob pod turbo... 
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Demontaż czyszczenie turbiny
O ile dobrze pamiętam to podejdzie tam oczkowa 10 I nie ważne że jest gwiazdkowa, oczkiem da radę, no i nasadką oczywiście też.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2018, o 17:08 przez rataj73, łącznie zmieniany 2 razy.
-
Mathofman
- Użytkownik
- Posty: 170
- Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
-
Mathofman
- Użytkownik
- Posty: 170
- Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Demontaż czyszczenie turbiny
Ok próbowałem ostatnio zdemontować turbo bo pod nim był wyciek oleju chciałem zlokalizować skąd cieknie no i zdjąłem osłonę aluminiową z turbo odkręciłem przewód od filtra powietrza odkręciłem opaskę z kolektora i udało mi się odkręcić 2 śruby na klucz 10 od metalowego giętego przewodu pod turbina okazało się że nie bylo tam uszczelki więc wsadziłem uszczelkę poskręcałem Ale dziś sprawdziłem z ciekawości i po wymacaniu palcami pod turbo widać że gdzieś cieknie.. zauważyłem że od tego grubego przewodu metalowo gumowego co jest przykręcany do turbo 2 śrubami gwiazdkowymi od spodu jest uszczelka aluminiowa ... i tak wygląda jak by była przerwa minimalna pomiędzy nią A turbo pytanie czy taka uszczelka powinna być czy grubsza wykonaną z twardego materiału w środku cienka warstwa aluminium chyba jest...( nie wiem jak się fachowo te uszczelki nazywają)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2018, o 01:52 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.

