--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuGłośny dźwięk podczas rozruchu silnika
-
eMGie
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 21 lut 2018, o 09:50
- Auto: Insignia ST manual
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Mam podobny objaw, dwumas wymieniony ze 20-3- tyś temu i to raczej nie on, innych objawów niema.
Samochód jeszcze na przedłużonej gwarancji, powinni to naprawić ?
Samochód jeszcze na przedłużonej gwarancji, powinni to naprawić ?
-
dziadek71
- Nowicjusz
- Posty: 4
- Rejestracja: 17 cze 2018, o 09:31
- Auto: opel insignia
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Dzięki bardzo za odpowiedz,bardzo rzadko jestem na forum
zregeneruje i się odezwę .
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
- SARCOidosis
- Forumowicz
- Posty: 83
- Rejestracja: 12 lut 2018, o 18:37
- Auto: Insignia 2.0 CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Wrocław
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Dziadek i jak,pomoglo? Ja kupuje nowy rozrusznik bo to 300zl wiec wole nowy i 100 zl wiecej dac niz 200zl regeneracja
-
sychie
- Użytkownik
- Posty: 432
- Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Poz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
czy jazda z takim głośnym rozrusznikiem na coś wpływa? np na dwumas? czy trzeba to od razu robić?
- SARCOidosis
- Forumowicz
- Posty: 83
- Rejestracja: 12 lut 2018, o 18:37
- Auto: Insignia 2.0 CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Wrocław
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
UWAGA - wyminiłem rozrusznik na nowy - jak ręką odjął ! Mechanik mówił ze na 99% dwumas do reklamacji a tu jednak internet mądrzejszy 
-
roche
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
panowie mam to samo dwumas nowiutki, sprzęgło nowe, wysprzęglik itd.. , auto odżyło, płynnie się jedzie, przyspiesza, nie trzesie nic! a przed wymianą telepało w środku aż śliwki wypadały z reklamówki
prawda jest taka ze dwumas nowy to super sprawa. kosztowało mnie to w Bydgoszczy (oryginał SACHS'a) 3150 zł z robocizną więc drogo ale i tak chyba taniej niż w wielu innych autach i miastach. jestem bardzo zadowolony, poza jednym niuansem. - mianowicie przy odpalaniu auto raz na kilka razy nie uruchamia się wcale.. kręci kręci i nic, a czasem zatelepie.. przy odpalaniu.. (bo przy gaszeniu jest ok)
powiedzcie proszę czy to wina starego rozrusznika ? podejrzewam ze nie byl wymieniany a mam przejechane w mojej Insigni 2.0 CDTI 160km 2012r. ok 220 tyś km.. żywotnosc rozrusznika to ok 120 - 160k KM więc chyba do wymiany ? z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam,
RK
powiedzcie proszę czy to wina starego rozrusznika ? podejrzewam ze nie byl wymieniany a mam przejechane w mojej Insigni 2.0 CDTI 160km 2012r. ok 220 tyś km.. żywotnosc rozrusznika to ok 120 - 160k KM więc chyba do wymiany ? z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam,
RK
-
sychie
- Użytkownik
- Posty: 432
- Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Poz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
ile płaciliście za regeneracje? zastanawiam się czy to ruszać czy z tym jeździć.
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
-
sychie
- Użytkownik
- Posty: 432
- Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Poz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
to niedrogo, ale nic narazie nie ruszam tego... bo raz cicho pali raz głośno.. jak ciepły jest to jest zawsze głosno na zimnym cicho odpala.
-
Adrian9393
- Użytkownik
- Posty: 130
- Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Panowie czy głośne uderzenie podczas odpalania zimnego silnika i losowy warkot podczas odpalania na rozgrzanym silniku (raz pali ładnie delikatnie A raz warkot jak u kolegów wyżej) też może wskazywać na wyeksploatowany rozrusznik bardziej chodzi mi o to uderzenie podczas odpalania. Dwumase wymieniłem przy przebiegu 250 tyś obecnie 270 tyś. Dzwoniłem do elektromechanika powiedział że przy tym przebiegu wypadałoby go zregenerować ponieważ rozrusznik średnio wytrzymuje 150 tyś.
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
-
Adrian9393
- Użytkownik
- Posty: 130
- Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Rozrusznik zregenerowany, chrobot jak ręką odjął, pali łagodnie i cichutko. Koszt 150 zł w porównaniu do zaproponowanej przez innego mechanika wymiany dwumasy koszt znikomy. dobrze że żyjemy w dobie internetów
.
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
-
Pawel33
- Nowicjusz
- Posty: 6
- Rejestracja: 12 kwie 2017, o 22:23
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Miałem dokładnie ten sam dźwięk przy odpalaniu jak Wy, po wymianie rozrusznika na nowy spokój, a właściwie 3 tyg spokoju i objawy wróciły. Reklamacja rozrusznika uznana, dostałem nowy zamontowałem i spokój ale tym razem na tydzień. Trzecim razem kupiłem oryginalny rozrusznik i po miesiącu słyszę, że objawy powoli wracają. Dwumasa wymieniana na sachs ok 10 tys km temu. Czy miał ktoś podobny przypadek ? W czym problem ? Nie ukrywam, że ten hałas przy odpalaniu doprowadza mnie do szału
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Pozdrawiam
- coolmobil
- Zapaleniec
- Posty: 1047
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
- Auto: Skoda Superb
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Sprawdź akumulator, może być już na wykończeniu.
Miałem to samo, wymiana rozrusznika na regenerowany, chwile było ok ale zaraz wrócił temat. Okazało się ze aku już nie miał siły odpalać. Z 740A zostało mu niecałe 400.
Wymieniony aku i jest teraz wsio ok.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałem to samo, wymiana rozrusznika na regenerowany, chwile było ok ale zaraz wrócił temat. Okazało się ze aku już nie miał siły odpalać. Z 740A zostało mu niecałe 400.
Wymieniony aku i jest teraz wsio ok.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Pawel33
- Nowicjusz
- Posty: 6
- Rejestracja: 12 kwie 2017, o 22:23
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Dzięki za odpowiedź. Niestety to nie akumulator, wymieniałem na wiosne i nawet pare dni temu robiłem test, jest OK. Czekam na dalsze sugestie. Pozdrawiam
-
Maverick_86
- Użytkownik
- Posty: 767
- Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
- Auto: Insignia ST Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 10 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Mam też objaw głośnego rozruchu który wystąpił bezpośrednio po wymianie sprzęgła i dwumasy. Bardziej czuć to na rozgrzanym silniku, na zimnym też występuje, ale jest mniej odczuwalne. Po twoich przygodach kolego teraz zastanawiam się czy ruszać w ogóle rozrusznik, skoro w twoim wypadku nic to w zasadzie nie pomogło, aby kieszeń lżejsza... 
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
u niego nie pomogło, ale u kilkunastu osób na forum czy na grupie facebooka pomogło...
-
Maverick_86
- Użytkownik
- Posty: 767
- Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
- Auto: Insignia ST Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 10 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Zrobię u siebie bliżej świat rozrusznik to dam znać jakie będą u mnie efekty. Dodam jeszcze, że w poprzednim aucie po wymianie w/w podzespołów walczyłem też z głośnym rozruchem, wymieniając akumulator, regenerując rozrusznik, podmieniając na inny, zmieniłem też dawkę rozruchowa w ECU, tematu nie rozwiązał żaden z zabiegów, walczyłem trzy lata z tematem, aż w końcu sprzedałem z tym.
Poza tym poprzednie auto chodziło tip-top, więc głośny rozruch nie był też przyczyną samej sprzedaży.
- coolmobil
- Zapaleniec
- Posty: 1047
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
- Auto: Skoda Superb
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
No ja po wymianie dwumasy i sprzęgła miałem na ciepłym głośny rozruch. Wymieniłem rozrusznik było chwile ok później znowu ale u mnie to był aku i znowu jest ok.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

