--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuAwaria pojazdu..... tryb serwisowy
-
bolek
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Na drugim forum zapytalem goscia o lokalizacje map sensora , zerknij gdzie jest i sprobuj go wyczyscic
- Radek_TRN
- Użytkownik
- Posty: 256
- Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:35
- Auto: BMW F10
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Toruń
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Wojtek moze to śmieszne ale wczoraj wracając przez Czechy miałem dokładnie to samo. Przy wyprzedzaniu mocno przycisnalem i wyskoczył mi błąd ale bez konsekwencji. Dzis komp i wychodzi przeładowanie turbiny... Wyskoczył tylko raz.
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
-
Bero
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
wojtas: na kompie tylko ten błąd przeładowania turbo, mój mechanor tak wyczaił że to ten zaworek od doładowania, ten co niektórym buczy. Po wynianie błędu nie ma ale turbo pogwizduje jak wolno jadę, np. ruszam. Czy to normalne i ten typ tak ma czy można to jakoś naprawić? Mechanior stwierdził że turbo teraz pogwizduje bo zaczęło pacować z nowym zaworkiem. Różnicy w osiągach nie czuję tyle że błędu nie ma.
- osa
- Klubowicz
- Posty: 251
- Rejestracja: 19 gru 2013, o 13:32
- Auto: Insignia HB 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Bydgoszcz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Odp: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
To jest ten minus, że pokazuje błąd a przyczyn może być kilka. Najłatwiej zacząć od tego zaworka i czekać czy bedzie następny komunikat. Ja w weekend przeczyszcze EGR może i ten Map sensor również. Zachciało się mi klekota mieć 
Wysłane z Note
Wysłane z Note
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Powtórzę po raz enty, a internet i spece od turbosprężarek to potwierdzą - turbosprężarka o zmiennej geometrii zawsze będzie pogwizdywać. Jeśli gwizd się nasila z liczbą przejechanych kilometrów albo gwiżdże na biegu jałowym, to wiadomo co to znaczy, turbo do wymiany.Bero pisze:Po wynianie błędu nie ma ale turbo pogwizduje jak wolno jadę, np. ruszam. Czy to normalne i ten typ tak ma czy można to jakoś naprawić?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
bolek
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Nie mogę tego czytać,jade w tym roku na urlop do Włoch 1230km w jedną strone,na 90% jestem przekonany że nie dojade
W końcu mam 131 tyś.km przebiegu 
- Radek_TRN
- Użytkownik
- Posty: 256
- Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:35
- Auto: BMW F10
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Toruń
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Ja z każdej trasy wracam z czymś
i jadąc obiecuje sobie, ze to ostatni raz i sprzedaje. Tak robilem z każdym autem, jak bmw wróciłem z Hamburga na lawecie to w ciągu tygodnia juz sprzedawalem. Insignia jak dotychczas z błędami ale zawsze dojechalem i to ja ratuje
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
-
SAFIK
- Użytkownik
- Posty: 354
- Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
- Auto: Insignia GS 1.6 T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: lubelskie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Przebieg jak u dziewicy w tym roku produkcji...bolek pisze:Nie mogę tego czytać,jade w tym roku na urlop do Włoch 1230km w jedną strone,na 90% jestem przekonany że nie dojadeW końcu mam 131 tyś.km przebiegu
-
blade2
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Boleknh, ja robie dwa razy w tygodniu trase do Niemiec, jeden wypad średnio 2500tyś km,
i nic sie nie zapala.... Zawsze kręcę do 3 - 3,5 tyś,
z twoich postów wnioskuje ze nie jeździsz jak goście którzy kupili insignie i na 6 biegu walą po banie 110 Aż mnie krew zalewa....
a potem "moja mi pali 5,1 , ale super wynik,ale sie ciesze,wow!" - ..... Żenujące jak dla mnie
ciśnij jej przez cała drogę i nic sie nie stanie,
i nic sie nie zapala.... Zawsze kręcę do 3 - 3,5 tyś,
z twoich postów wnioskuje ze nie jeździsz jak goście którzy kupili insignie i na 6 biegu walą po banie 110 Aż mnie krew zalewa....
a potem "moja mi pali 5,1 , ale super wynik,ale sie ciesze,wow!" - ..... Żenujące jak dla mnie
ciśnij jej przez cała drogę i nic sie nie stanie,
-
bolek
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Zrobiłem Insią 40tyś.km ,byłem nią nad morzem x2,na mazurach x2,na nartach w IT ale teraz mam już chory przebieg jak na Cdti czyli dobijam pod 150 tys.km a turba nie ruszałem,w sumie to oprócz poprawienia wtyczki commonrail zaslepienia egr i usunięcia dpf-a nic nie robiłem,dlatego mam czeski film że kiedy jak nie teraz 
-
blade2
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Bolek, mam 170 tyś, orginał turbo i tez zaworek też orginał,
-- 24 maja 2014, o 22:46 --
Bolek, mam 170 tyś, orginał turbo i tez zaworek też orginał,
-- 24 maja 2014, o 22:46 --
Bolek, mam 170 tyś, orginał turbo i tez zaworek też orginał,
-
maniunio57
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Bolek głowa do góry
mamy te same roczniki , przybliżone przeloty(ja dobiegam do 150 tkm) i do tego mam egr, dpf i też wybieram się na południe (Ljublana ,Triest Wenecja)
i wiem ,że wsio będzie OK
u mnie jak i u Ciebie
A może spotkamy się gdzieś po drodze
(ja wyjeżdżam 29 lipca) Do tej pory w isce wymieniłem 1 świece , wiązkę od abs oraz kabelek od amora (flexride) i mam nadzieję, że na tym kloniec 
-
bolek
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Ok jade Insią ,przekonaliście mnie,tempomat na 140km/h i jakoś dolece
maniunio57 ja lece 4 lipca,szkoda bo na dwa auta by się super jechało
-
maniunio57
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Masz rację na dwa auta by było super
(ale Ty masz trochę bliżej do Italiji
bo ja z pod Szczecina )Ja też żałuję ,może następnym razem się spotkamy (zapraszam na browara do Lubczyny)

-
kicaj
- Użytkownik
- Posty: 263
- Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:25
- Auto: I
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: B/DE
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Odp: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Robiłem w italii w serwisie Mercedesa moje mondeo. Wyszło taniej i lepiej za więcej niż to co w Niemczech...bolek pisze:Jasne i wymiana silnika w Italii 5 tys euro
Jakby tak wszyscy się bali to by nikt autem nie jeździł dalej niż 15km od domu. Gwarancją spokoju assistance i przegląd przed wakacyjny z gwarancja mobilności...
W Austrii bym nie leciał 140 na tempomacie bo radary
Ze Szczecina nie jest tak źle przez Niemcy...
Sent from mobile.
-
nomad1983
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
tak sobie kiedyś czytałem i miałem nadzieję, ze w tym temacie nie będę musiał się udzielać ...BŁĄD
kolega poprosił mnie i moją dziewczynę by go podwieźć do Londynu na lotnisko...jedziemy jedziemy, wszystko pięknie, pogoda gra muzyka..korek...i nagle informacja" awaria pojazdu skontaktuj sie z serwisem"...złapałem za komórkę i szybko na forum, mówię do mojej dziewczyny, gdy ruszysz to moc Ci spadnie( w głębi duszy miałem nadzieję, że się mylę..ale nie) 30 mil do lotniska w korku jechaliśmy jakieś 20 mil/h gdy przyśpieszyliśmy, nie dało się :-)dziewczyna spanikowana, sobota , nie ma gdzie pojechać bo wszystko zamknięte więc czekamy do poniedziałku i pojedziemy na serwis zobaczyć co będzie...dobrze , że było z górki czasem nawet 70 mil/h dało radę pod górkę i na prostej to już inna sprawa....uroki posiadania auta...albo Insignii hehe
ciekawość co to może być mnie zżera...mam nie dość miłe doświadczenia z angielskimi mechanikami więc obawiam się, że scenariusz będzie ten sam, wydana kasa i nie ma efektu...może ktoś z UK , może z okolic Birmingham zna jakieś miejsce? aby do poniedziałku ...
- Radek_TRN
- Użytkownik
- Posty: 256
- Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:35
- Auto: BMW F10
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Toruń
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Rura od IC cała??
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
-
nomad1983
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
Tego nie sprawdzałem.... Jutro to zrobię... W poniedziałek na serwis... W końcu za coś place co miesiąc więc niech sprawdzą
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
-
kicaj
- Użytkownik
- Posty: 263
- Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:25
- Auto: I
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: B/DE
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Awaria pojazdu..... tryb serwisowy
A tak z ciekawości-metoda gaz-hamulec znana z silników Z19DTx nie działa w serii A20xxx?
Jak nie rura od turbo to może przepływka?
Sent from mobile.
Jak nie rura od turbo to może przepływka?
Sent from mobile.


