--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWyciek pod pompą vacum
-
juras1976
- Forumowicz
- Posty: 56
- Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:30
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Wyciek pod pompą vacum
mam pytanie czy ktoś już to przerabiał,u mnie przy zakupie widziałem ze już w tym miejscu się lekko poci ale teraz mam tam większy wyciek,moje pytanie czy ktoś już wymieniał uszczelkę pod pompą,ile taka uszczelka kosztuje i czy samemu da radę wymienić ?
pozdr.
pozdr.
-
GCH
- Nowicjusz
- Posty: 44
- Rejestracja: 24 paź 2014, o 06:38
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Chojnice
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Wyciek pod pompą vacum
Da rade wymienić samemu. Trzeba będzie wymontować po drodze kilka części ale jest to wykonalne. Nr uszczelki to GM 93179222. Link
-
juras1976
- Forumowicz
- Posty: 56
- Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:30
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Wyciek pod pompą vacum
uszczelka zamówiona w aso 25zł 
-- 20 sty 2015, o 22:34 --
Mam jeszcze pytanie czy ktoś z kolegów sam wymieniał tę uszczelkę ma jakieś wskazówki ,podpowiedzi(uszczelkę na sucho czy smarować silikonem) w weekend wreszcie będzie trochę czasu wiec może się zabiorę
-- 20 sty 2015, o 22:34 --
Mam jeszcze pytanie czy ktoś z kolegów sam wymieniał tę uszczelkę ma jakieś wskazówki ,podpowiedzi(uszczelkę na sucho czy smarować silikonem) w weekend wreszcie będzie trochę czasu wiec może się zabiorę
-
Szymon
Re: Wyciek pod pompą vacum
Podłącze się do pytania.
Czy trzeba zastosować jakiś silikon do tej uszczelki czy bez niczego ją założyć??
Czy trzeba zastosować jakiś silikon do tej uszczelki czy bez niczego ją założyć??
-
Fraps900
Re: Wyciek pod pompą vacum
w ASO chcą za to 200 zł z materiałem
+ wymieniają jakąś uszczelkę przy okazji + 100 zł. Całość 300 zł
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Wyciek pod pompą vacum
Zrobię wykopaliska.
Czy trzeba zlać olej do naprawy, czy wystarczy, że auto postoi i olej zleci do miski?
Czy trzeba zlać olej do naprawy, czy wystarczy, że auto postoi i olej zleci do miski?
-
scuzz84
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 7 lut 2016, o 14:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Wyciek pod pompą vacum
Kolego pompa vacum jest na górze silnika więc wystarczy jak zrobisz wymianę na zimnym silniku. Jakieś resztki oleju tam na pewno będą wiec w szmatkę na pewno warto się wyposażyć a także w benzynę ekstrakcyjną w sprayu aby wyczyścić zabrudzenia po wycieku.
-
jestmeksyk
Re: Wyciek pod pompą vacum
podepnę się pod temat. też zauważyłem lekkie zapocenie. jak u Was było z wymianą uszczelki?
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Wyciek pod pompą vacum
Ja mam delikatne sączenie w 2.0 T,
Co jakis czas przemywam benzyna do mycia pod ciśnieniem. Nie wiem czy jest sens to ruszać i jakie sa koszty
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co jakis czas przemywam benzyna do mycia pod ciśnieniem. Nie wiem czy jest sens to ruszać i jakie sa koszty
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Wyciek pod pompą vacum
Uszczelka to koszt kilkadziesiąt złotych w ASO. Robota też nie jest skomplikowana. Jeśli ktoś nie chce się brudzić lub boi się to ruszyć samemu to wizyta u mechanika pewnie z 50zł - nie więcej.
-
scuzz84
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 7 lut 2016, o 14:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
-
gingop
- Użytkownik
- Posty: 334
- Rejestracja: 7 lip 2017, o 07:52
- Auto: Insignia A20DTH
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wyciek pod pompą vacum
Podgrzeję temat.
Czy uszczelka pompy vacum do silnika A20DTH, będzie pasować ta od fiata o numerze Fiat 46818359?
Słowem czy uszczelka GM 93179222 to jest to samo co Fiat 46818359?
Edit 14.01.2018
No to sam odpowiem.
Tak, to jest ta sama uszczelka. Zakupiłem fiatowską jak na zdjęciach niżej. Uszczelka wymieniona i pasuje.
Koszt 32 zł z przesyłką.


Czy uszczelka pompy vacum do silnika A20DTH, będzie pasować ta od fiata o numerze Fiat 46818359?
Słowem czy uszczelka GM 93179222 to jest to samo co Fiat 46818359?
Edit 14.01.2018
No to sam odpowiem.
Tak, to jest ta sama uszczelka. Zakupiłem fiatowską jak na zdjęciach niżej. Uszczelka wymieniona i pasuje.
Koszt 32 zł z przesyłką.


-
gingop
- Użytkownik
- Posty: 334
- Rejestracja: 7 lip 2017, o 07:52
- Auto: Insignia A20DTH
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wyciek pod pompą vacum
Wymieniłem w/w uszczelke kilka miesięcy temu i znowu leci. Już kilka razy te okolice silnika myłem
Czy w pompie vacum jest jeszcze jakiś oring uszczelniający pompę?
Może to z tego oringu cieknie?
W Vectra c zdaje się, że takowy oring się chyba znajdował w pompie.
Czy w pompie vacum jest jeszcze jakiś oring uszczelniający pompę?
Może to z tego oringu cieknie?
W Vectra c zdaje się, że takowy oring się chyba znajdował w pompie.
-
Duplo
- Nowicjusz
- Posty: 6
- Rejestracja: 10 maja 2020, o 10:54
- Auto: Insignia 2.0 170 km
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Sochaczew
Re: Wyciek pod pompą vacum
Witam,
Pozwolę sobie odświeżyć temat wymiany uszczelki pompy vacum.
Czy ktoś z was wymieniał to w silnku 2.0 170km B20DTH. Mam wyciek przy łączeniu pampy z silnikiem, który się powiększa. Czy ktoś wymieniał sam uszczelkę, jeżeli tak to jak dużo jest rozkręcania?
A może gdzieś w servisie?
Wyciek jest przy uszczelce i przy śrubie która jest zaznaczona to jest koniec śruby który wystaje po wkręceniu.
Pozwolę sobie odświeżyć temat wymiany uszczelki pompy vacum.
Czy ktoś z was wymieniał to w silnku 2.0 170km B20DTH. Mam wyciek przy łączeniu pampy z silnikiem, który się powiększa. Czy ktoś wymieniał sam uszczelkę, jeżeli tak to jak dużo jest rozkręcania?
A może gdzieś w servisie?
Wyciek jest przy uszczelce i przy śrubie która jest zaznaczona to jest koniec śruby który wystaje po wkręceniu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

