Witam.
Insignia sciaga delikatnie w prawa strone.
Zmierzylismy miarka odległości pomiędzy osiami od rantow felg.roznica miedzy prawa i lewa strona ok 6mm.auto 100% bezwypadkowe.
Tuleje I sworznie na wachaczu sztywne.zadnych luzow.wachacze raczej proste(nie kojarzę zaliczenia ostrej dziury).Jak zniwelować ta roznice? Czy na sankach jest jakaś regulacja? W przeszłości była wymieniana uszczelka na smoku olejowym i być może sanki były luzowane do wyciągnięcia miski ale pewny nie jestem.w załączniku wydruk z geometrii.
Pozdro
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy
-
lex4544
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:58
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2020, o 16:03 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy
Sprężyny sprawdzałeś? Miałem w rodzinie dwa takie przypadki w VC, że pół dolnego zwoju się "zgubiło". Na pierwszy rzut oka tego nie widać, czasami brakuje sprężyny, a ta gumowa osłonka zostaje.
-
lex4544
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:58
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy
Sprezyny cale i na swoim miejscu
Dodano po 39 minutach 54 sekundach:
Dodam że ściąganie najbardziej odczuwalne jest przy przyspieszaniu
Dodano po 39 minutach 54 sekundach:
Dodam że ściąganie najbardziej odczuwalne jest przy przyspieszaniu
Ostatnio zmieniony 17 lut 2020, o 16:03 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy
Może ma wahaczu któraś guma się wyrobiła.
Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
-
lex4544
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:58
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy
Tuleje tylne na wachaczu( te większe niedawno wymienione)mniejsze jak i stworzeń sprawdzone na 'trzepaku ' zero luzow.
-
lex4544
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:58
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy
Górne mocowania mcphersona łożyska z poduszkami tez sa w zasadzie nowe.maja przejechane jakieś 10tys...same amortyzatory nigdy nie wymieniane(195 000 najechane)ale trzymają równo ok 80%.
- Łukasz 1
- Forumowicz
- Posty: 59
- Rejestracja: 19 gru 2018, o 00:39
- Auto: Insignia A kombi aut
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Gdynia
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy
Sanki jeszcze raz do zdjęcia lub poluzowania dokładne ustawienie chociażby z miarką, aby wstępnie ustalić sanki potem wizyta w zaprzyjaźnionym warsztacie do ustawiania geometrii może być najprostrza laserówka i zabawa na dobre 1,5-2 godziny luzowanie kontrola skręcanie pomiar korekta itp. Po naprawie skrzyni ASB w Vectrze też miałem taki problem różnica 8mm dało się zrobić na 0mm. zapłaciłem tylko 400zł co wydawało mi się kwotą niską za taką zabawę. Potem po wymianie sprężyn ( pękły ), amorków i dolnych wahaczy z przegubem zwrotnicy - część niewymienna osobno -( jak już wszystko było wywalone to zostawienie pocących się amorków co prawda jeszcze sprawnych i wahaczy - początki końca- byłoby zbyt daleko idącą oszczędnością ) pojawił się problem w kątach pochylenia koła. Niby w granicy tolerancji fabryczne,j ale auto ciągnęło w prawo. Sprawę załatwiły dopiero śruby tuningowe do korekcji kątów geometrii zawieszenia za 120zł za komplet + kolejne geometrie, aby dobrać właściwy układ mieszczący się w tolerancji fabryczne,j a pozwalający samochodowi jechać prosto bez ciągnięcia w 1 stronę. też się udało.
Życzę dużo wytrwałości,
Nie poddawaj się. Da radę zrobić że będzie idealnie, tylko trzeba znaleźć mechanika, któremu będzie się chciało i będzie podatny na sugestie lub ma ogarniętą geometrię wraz z jej zależnościami na prowadzenie samochodu w małym paluszku.
Inni powiedzą, że się lepiej nie da i ten typ tak ma, tak było zawsze, jest tak jak fabryka zrobiła itd, itp farmazony. Trzeba być odpornym i nie dać się zbyć takim "fachofcom" a najlepiej ich pożegnać i znaleźć takiego co się zna.
Swoje przygody z geometrią w Vectrze opisałem tu w wątku o geometrii ku poradzie dla innych
Dodano po 7 minutach 31 sekundach:
OK doczytalłem że sprężyny sprawdziłeś
UWAGA NA DRUCIARZY co proponują rozwiercenie otworów pod mocowania łożysk McPersona. Absolutnie tego nie robić - uszkodzenia nieodwarcalne ( b.trudno odwracalne). Są sposoby na zrobienie tego dobrze bez drucianej rzeźby
Dodano po 10 minutach 10 sekundach:
Życzę dużo wytrwałości,
Nie poddawaj się. Da radę zrobić że będzie idealnie, tylko trzeba znaleźć mechanika, któremu będzie się chciało i będzie podatny na sugestie lub ma ogarniętą geometrię wraz z jej zależnościami na prowadzenie samochodu w małym paluszku.
Inni powiedzą, że się lepiej nie da i ten typ tak ma, tak było zawsze, jest tak jak fabryka zrobiła itd, itp farmazony. Trzeba być odpornym i nie dać się zbyć takim "fachofcom" a najlepiej ich pożegnać i znaleźć takiego co się zna.
Swoje przygody z geometrią w Vectrze opisałem tu w wątku o geometrii ku poradzie dla innych
Dodano po 7 minutach 31 sekundach:
Oto to...to...to... Zaczęło się od pękniętej sprężyny, której nie było początkowo widać.( zwoje górne kilka cm końcówki sprężyny) Poza tym że zaczęła ściągać w prawo nie było innych oznak.
OK doczytalłem że sprężyny sprawdziłeś
UWAGA NA DRUCIARZY co proponują rozwiercenie otworów pod mocowania łożysk McPersona. Absolutnie tego nie robić - uszkodzenia nieodwarcalne ( b.trudno odwracalne). Są sposoby na zrobienie tego dobrze bez drucianej rzeźby
Dodano po 10 minutach 10 sekundach:
Ale mogą być lekko krzywe. Przy tym przebiegu jeżeli to nie flexi ride, to amorki nie kosztują majątku, a te swoje najlepsze czasy mają już za sobą. Że tez przy wymianie łożysk i takim zacnym przebiegu nie wymieniłeś amorków to sie dziwię Przzecież i tak trzeba było robić po tym geometrię a kolumna i tak była wyjęta. Gdyby te amortzatory miały 80 no 100 tys km to jeszcze bym to zrozymiał, ale 185 tys to moim skromnym zdaniem trochę nadmiernie przyoszczędziłeś.

