--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy

ODPOWIEDZ
lex4544
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:58
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy

Post autor: lex4544 » 17 lut 2020, o 12:15

Witam.
Insignia sciaga delikatnie w prawa strone.
Zmierzylismy miarka odległości pomiędzy osiami od rantow felg.roznica miedzy prawa i lewa strona ok 6mm.auto 100% bezwypadkowe.
Tuleje I sworznie na wachaczu sztywne.zadnych luzow.wachacze raczej proste(nie kojarzę zaliczenia ostrej dziury).Jak zniwelować ta roznice? Czy na sankach jest jakaś regulacja? W przeszłości była wymieniana uszczelka na smoku olejowym i być może sanki były luzowane do wyciągnięcia miski ale pewny nie jestem.w załączniku wydruk z geometrii.
Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2020, o 16:03 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy

Post autor: xul » 17 lut 2020, o 13:29

Sprężyny sprawdzałeś? Miałem w rodzinie dwa takie przypadki w VC, że pół dolnego zwoju się "zgubiło". Na pierwszy rzut oka tego nie widać, czasami brakuje sprężyny, a ta gumowa osłonka zostaje.

lex4544
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:58
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy

Post autor: lex4544 » 17 lut 2020, o 15:50

Sprezyny cale i na swoim miejscu

Dodano po 39 minutach 54 sekundach:
Dodam że ściąganie najbardziej odczuwalne jest przy przyspieszaniu
Ostatnio zmieniony 17 lut 2020, o 16:03 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy

Post autor: kecraminsignia » 17 lut 2020, o 17:53

Może ma wahaczu któraś guma się wyrobiła.

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


lex4544
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:58
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy

Post autor: lex4544 » 17 lut 2020, o 19:00

Tuleje tylne na wachaczu( te większe niedawno wymienione)mniejsze jak i stworzeń sprawdzone na 'trzepaku ' zero luzow.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy

Post autor: Rooff_ » 17 lut 2020, o 19:48

A górne mocowania amorów dobrze trzymają?

lex4544
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:58
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy

Post autor: lex4544 » 17 lut 2020, o 20:39

Górne mocowania mcphersona łożyska z poduszkami tez sa w zasadzie nowe.maja przejechane jakieś 10tys...same amortyzatory nigdy nie wymieniane(195 000 najechane)ale trzymają równo ok 80%.

Awatar użytkownika
Łukasz 1
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 19 gru 2018, o 00:39
Auto: Insignia A kombi aut
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Gdynia
Postawił piwo: 1 raz

Re: Wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy

Post autor: Łukasz 1 » 20 lut 2020, o 23:23

Sanki jeszcze raz do zdjęcia lub poluzowania dokładne ustawienie chociażby z miarką, aby wstępnie ustalić sanki potem wizyta w zaprzyjaźnionym warsztacie do ustawiania geometrii może być najprostrza laserówka i zabawa na dobre 1,5-2 godziny luzowanie kontrola skręcanie pomiar korekta itp. Po naprawie skrzyni ASB w Vectrze też miałem taki problem różnica 8mm dało się zrobić na 0mm. zapłaciłem tylko 400zł co wydawało mi się kwotą niską za taką zabawę. Potem po wymianie sprężyn ( pękły ), amorków i dolnych wahaczy z przegubem zwrotnicy - część niewymienna osobno -( jak już wszystko było wywalone to zostawienie pocących się amorków co prawda jeszcze sprawnych i wahaczy - początki końca- byłoby zbyt daleko idącą oszczędnością ) pojawił się problem w kątach pochylenia koła. Niby w granicy tolerancji fabryczne,j ale auto ciągnęło w prawo. Sprawę załatwiły dopiero śruby tuningowe do korekcji kątów geometrii zawieszenia za 120zł za komplet + kolejne geometrie, aby dobrać właściwy układ mieszczący się w tolerancji fabryczne,j a pozwalający samochodowi jechać prosto bez ciągnięcia w 1 stronę. też się udało.
Życzę dużo wytrwałości,

Nie poddawaj się. Da radę zrobić że będzie idealnie, tylko trzeba znaleźć mechanika, któremu będzie się chciało i będzie podatny na sugestie lub ma ogarniętą geometrię wraz z jej zależnościami na prowadzenie samochodu w małym paluszku.
Inni powiedzą, że się lepiej nie da i ten typ tak ma, tak było zawsze, jest tak jak fabryka zrobiła itd, itp farmazony. Trzeba być odpornym i nie dać się zbyć takim "fachofcom" a najlepiej ich pożegnać i znaleźć takiego co się zna.

Swoje przygody z geometrią w Vectrze opisałem tu w wątku o geometrii ku poradzie dla innych

Dodano po 7 minutach 31 sekundach:
xul pisze:
17 lut 2020, o 13:29
Sprężyny sprawdzałeś? Miałem w rodzinie dwa takie przypadki w VC, że pół dolnego zwoju się "zgubiło". Na pierwszy rzut oka tego nie widać, czasami brakuje sprężyny, a ta gumowa osłonka zostaje.
Oto to...to...to... Zaczęło się od pękniętej sprężyny, której nie było początkowo widać.( zwoje górne kilka cm końcówki sprężyny) Poza tym że zaczęła ściągać w prawo nie było innych oznak.
OK doczytalłem że sprężyny sprawdziłeś

UWAGA NA DRUCIARZY co proponują rozwiercenie otworów pod mocowania łożysk McPersona. Absolutnie tego nie robić - uszkodzenia nieodwarcalne ( b.trudno odwracalne). Są sposoby na zrobienie tego dobrze bez drucianej rzeźby

Dodano po 10 minutach 10 sekundach:
lex4544 pisze:
17 lut 2020, o 20:39
[..]
amortyzatory nigdy nie wymieniane(195 000 najechane)ale trzymają równo ok 80%.
Ale mogą być lekko krzywe. Przy tym przebiegu jeżeli to nie flexi ride, to amorki nie kosztują majątku, a te swoje najlepsze czasy mają już za sobą. Że tez przy wymianie łożysk i takim zacnym przebiegu nie wymieniłeś amorków to sie dziwię Przzecież i tak trzeba było robić po tym geometrię a kolumna i tak była wyjęta. Gdyby te amortzatory miały 80 no 100 tys km to jeszcze bym to zrozymiał, ale 185 tys to moim skromnym zdaniem trochę nadmiernie przyoszczędziłeś.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”