--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klocki hamulcowe

ODPOWIEDZ
evo

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: evo » 25 cze 2016, o 10:04

W0LGT8EK5A1080808

Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 25 cze 2016, o 10:24

Małe hamulce, system J60 czyli tarcza przód 296mm

evo

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: evo » 25 cze 2016, o 10:34

jakis nr hamulców cos kolwiek ?

Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 25 cze 2016, o 10:37

No system J60, tarcze 296 to w zupełności wystarczy ;)

Awatar użytkownika
qrczaq
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2013
Miasto: Poznań

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: qrczaq » 20 lip 2016, o 19:13

Panowie mam Eco flexa 103KW i wydaje mi się, że mam 321mm z przodu.
Miałem seryne tarcze i klocki ate ceramic. Zakończyłem klocki w 10000KM tarcze pogięte (70000km)
Jeżdżę bardzo szybko bardzo często ponad 200km/h (jest mod na 200KM/450NM)

Mam pytania bo nie mogę znaleźć w rozpisce opisu tarcz jakie występowały do poliftów.

1. Czy mam 321mm z przodu?
2. Jakie tarcze kupić??
3. Jakie klocki>?
4. Gdzie kupić najtaniej?
5. Ogarnę to sam?? (wymieniałem już klocki i tarcze ale w sportowych samochodach, gdzie robi się to w 10 minut bo są przystosowane do wymiany ich na torze)
VIN: W0LGM8ES4E1002474

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin.1987 » 20 lip 2016, o 20:04

Wg vin masz system 17 calowy, więc na przód tarcze 321mm.

Jakie tarcze i klocki się nie wypowiem.

Zrobisz sam bez większych problemów. Może przydać się przyrząd do wciskania tłoczka, ale da radę i bez niego.

Awatar użytkownika
qrczaq
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2013
Miasto: Poznań

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: qrczaq » 20 lip 2016, o 21:05

Git, a wymiar klocka bo też są 3 wymiary. ...

Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 20 lip 2016, o 21:26

qrczaq pisze:Git, a wymiar klocka bo też są 3 wymiary. ...
System hamulcowy J61 czyli tarcze 321 i dedykowane dla nich klocki ;)
A ogólnie klocków przednich są 4 rodzaje tak dla uściślenia :D

Tarcze Zimmermann Sport, klocki Ferodo lub Zimmermann

Awatar użytkownika
qrczaq
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2013
Miasto: Poznań

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: qrczaq » 20 lip 2016, o 21:28

Dobra zamówiłem. Brembo + Ate za 640zł. Więc tanio zobaczę ile wytrzyma.
Dzięki

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: P405 » 20 lip 2016, o 21:39

Przy twojej jeździe żadne nie starczą na długo, nie przegrzej czujnika znowu.

Xperia Z3

Awatar użytkownika
ZiGi
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 25 mar 2015, o 09:35
Auto: Insignia ST 130KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Dębe Wielkie
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: ZiGi » 11 sie 2016, o 10:05

qrczaq pisze:Dobra zamówiłem. Brembo + Ate za 640zł. Więc tanio zobaczę ile wytrzyma.
Dzięki
Dla Ciebie to najlepiej tarcze firmy Tarox no ale cena trochę inna bo 4-ro cyfrowa ;)

Ja teraz szukam znów dla siebie kompletu nowego, niestety Zimmerman Coat Z + Jurid White to złe połączenie, klocki zamęczyły mi tarcze a nie jeżdżę bardzo wyczynowo i po 10kkm były pierwsze symptomy bicia a teraz po 15kkm jest już masakra a auto jeździ dość spokojnie.

Chyba też zainwestuję w Brembo, mam nadzieję że posłużą dłużej.
Pozdrawiam ZiGi

Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 11 sie 2016, o 11:44

Klocki z dodatkiem ceramiki nieco szybciej łapią fading, fajna sprawa ale jednak przeznaczona do aut mniejszych, a już na pewno nie tych z niedopracowanymi układami hamulcowymi ;)

Brembo nie będzie lepszym wyborem, podług Zimmermanna to znacznie niższa półka. Jeżeli chcesz mieć spokój to tarcze Zimmermann Sport + klocki Ferodo lub Zimmermann ;)

krajes

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krajes » 11 sie 2016, o 12:13


Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 11 sie 2016, o 13:01

cena kosmos a pod względem skuteczności nie będzie lepiej jak z klockami, które podałem ja ;)

krajes

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krajes » 11 sie 2016, o 13:55

No ponoć jest dużo lepiej pod względem skuteczności.

Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 11 sie 2016, o 14:01

No właśnie - Podobno ;) Na Insignii sporo testów przeprowadziliśmy i nie jest tak jak napisałeś :)

Poza tym poczytać wystarczy opinie na forach racingowych gdzie wypowiadają się ludzie posiadający auta 500km+ biorący udział w TD na Torze Poznać i tam najlepszą opinię mają właśnie klocki Ferodo :)

Patryk
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 22 paź 2014, o 10:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Patryk » 11 sie 2016, o 20:24

Krajes dobrze napisal, jak ktoś ma problem z biciem kierownicy to ten zestaw jest bardzo dobry. Osobiście mam klocki ferodo
i bicie pojawiło się bardzo szybko:(

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: KaMYk » 11 sie 2016, o 20:33

Mam klocki ferodo i ori tarcze Brembo z OPC i nic nie bije

Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 11 sie 2016, o 21:50

w OPC znacznie rzadziej jest problem bo tam tarcze są już spore choć dwa razy spotkałem się, że po stosunkowo małym przebiegu na tych Brembo problem się pojawił. Zimmermanna 3 razy montowaliśmy w OPC i bezproblemowo.

krajes

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krajes » 12 sie 2016, o 08:14

Po pierwsze OPC ma większe tarcze a masę auta taką samą co wiąże się z przenoszeniem na nie proporcjonalnie mniejszych obciążęń przy hamowaniu (w OPC). Niestety Insignia waży ile waży i wsadzenie słabych tarcz ze słabymi klockami prowadzi po 20-40tys. do bicia na kierownicy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”