--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuKlocki hamulcowe
- qrczaq
- Użytkownik
- Posty: 116
- Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Poznań
Re: Klocki hamulcowe
Panowie mam Eco flexa 103KW i wydaje mi się, że mam 321mm z przodu.
Miałem seryne tarcze i klocki ate ceramic. Zakończyłem klocki w 10000KM tarcze pogięte (70000km)
Jeżdżę bardzo szybko bardzo często ponad 200km/h (jest mod na 200KM/450NM)
Mam pytania bo nie mogę znaleźć w rozpisce opisu tarcz jakie występowały do poliftów.
1. Czy mam 321mm z przodu?
2. Jakie tarcze kupić??
3. Jakie klocki>?
4. Gdzie kupić najtaniej?
5. Ogarnę to sam?? (wymieniałem już klocki i tarcze ale w sportowych samochodach, gdzie robi się to w 10 minut bo są przystosowane do wymiany ich na torze)
VIN: W0LGM8ES4E1002474
Miałem seryne tarcze i klocki ate ceramic. Zakończyłem klocki w 10000KM tarcze pogięte (70000km)
Jeżdżę bardzo szybko bardzo często ponad 200km/h (jest mod na 200KM/450NM)
Mam pytania bo nie mogę znaleźć w rozpisce opisu tarcz jakie występowały do poliftów.
1. Czy mam 321mm z przodu?
2. Jakie tarcze kupić??
3. Jakie klocki>?
4. Gdzie kupić najtaniej?
5. Ogarnę to sam?? (wymieniałem już klocki i tarcze ale w sportowych samochodach, gdzie robi się to w 10 minut bo są przystosowane do wymiany ich na torze)
VIN: W0LGM8ES4E1002474
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Klocki hamulcowe
Wg vin masz system 17 calowy, więc na przód tarcze 321mm.
Jakie tarcze i klocki się nie wypowiem.
Zrobisz sam bez większych problemów. Może przydać się przyrząd do wciskania tłoczka, ale da radę i bez niego.
Jakie tarcze i klocki się nie wypowiem.
Zrobisz sam bez większych problemów. Może przydać się przyrząd do wciskania tłoczka, ale da radę i bez niego.
- qrczaq
- Użytkownik
- Posty: 116
- Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Poznań
-
Adam1003
- Forumowicz
- Posty: 94
- Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
- Auto: 1.8 T
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
System hamulcowy J61 czyli tarcze 321 i dedykowane dla nich klockiqrczaq pisze:Git, a wymiar klocka bo też są 3 wymiary. ...
A ogólnie klocków przednich są 4 rodzaje tak dla uściślenia
Tarcze Zimmermann Sport, klocki Ferodo lub Zimmermann
- qrczaq
- Użytkownik
- Posty: 116
- Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Poznań
Re: Klocki hamulcowe
Dobra zamówiłem. Brembo + Ate za 640zł. Więc tanio zobaczę ile wytrzyma.
Dzięki
Dzięki
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Klocki hamulcowe
Przy twojej jeździe żadne nie starczą na długo, nie przegrzej czujnika znowu.
Xperia Z3
Xperia Z3
- ZiGi
- Użytkownik
- Posty: 348
- Rejestracja: 25 mar 2015, o 09:35
- Auto: Insignia ST 130KM
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Dębe Wielkie
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Klocki hamulcowe
Dla Ciebie to najlepiej tarcze firmy Tarox no ale cena trochę inna bo 4-ro cyfrowaqrczaq pisze:Dobra zamówiłem. Brembo + Ate za 640zł. Więc tanio zobaczę ile wytrzyma.
Dzięki
Ja teraz szukam znów dla siebie kompletu nowego, niestety Zimmerman Coat Z + Jurid White to złe połączenie, klocki zamęczyły mi tarcze a nie jeżdżę bardzo wyczynowo i po 10kkm były pierwsze symptomy bicia a teraz po 15kkm jest już masakra a auto jeździ dość spokojnie.
Chyba też zainwestuję w Brembo, mam nadzieję że posłużą dłużej.
Pozdrawiam ZiGi
-
Adam1003
- Forumowicz
- Posty: 94
- Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
- Auto: 1.8 T
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
Klocki z dodatkiem ceramiki nieco szybciej łapią fading, fajna sprawa ale jednak przeznaczona do aut mniejszych, a już na pewno nie tych z niedopracowanymi układami hamulcowymi 
Brembo nie będzie lepszym wyborem, podług Zimmermanna to znacznie niższa półka. Jeżeli chcesz mieć spokój to tarcze Zimmermann Sport + klocki Ferodo lub Zimmermann
Brembo nie będzie lepszym wyborem, podług Zimmermanna to znacznie niższa półka. Jeżeli chcesz mieć spokój to tarcze Zimmermann Sport + klocki Ferodo lub Zimmermann
-
krajes
-
Adam1003
- Forumowicz
- Posty: 94
- Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
- Auto: 1.8 T
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
cena kosmos a pod względem skuteczności nie będzie lepiej jak z klockami, które podałem ja 
-
Adam1003
- Forumowicz
- Posty: 94
- Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
- Auto: 1.8 T
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
No właśnie - Podobno
Na Insignii sporo testów przeprowadziliśmy i nie jest tak jak napisałeś 
Poza tym poczytać wystarczy opinie na forach racingowych gdzie wypowiadają się ludzie posiadający auta 500km+ biorący udział w TD na Torze Poznać i tam najlepszą opinię mają właśnie klocki Ferodo
Poza tym poczytać wystarczy opinie na forach racingowych gdzie wypowiadają się ludzie posiadający auta 500km+ biorący udział w TD na Torze Poznać i tam najlepszą opinię mają właśnie klocki Ferodo
-
Patryk
- Forumowicz
- Posty: 79
- Rejestracja: 22 paź 2014, o 10:38
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
Krajes dobrze napisal, jak ktoś ma problem z biciem kierownicy to ten zestaw jest bardzo dobry. Osobiście mam klocki ferodo
i bicie pojawiło się bardzo szybko:(
i bicie pojawiło się bardzo szybko:(
-
Adam1003
- Forumowicz
- Posty: 94
- Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
- Auto: 1.8 T
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
w OPC znacznie rzadziej jest problem bo tam tarcze są już spore choć dwa razy spotkałem się, że po stosunkowo małym przebiegu na tych Brembo problem się pojawił. Zimmermanna 3 razy montowaliśmy w OPC i bezproblemowo.
-
krajes
Re: Klocki hamulcowe
Po pierwsze OPC ma większe tarcze a masę auta taką samą co wiąże się z przenoszeniem na nie proporcjonalnie mniejszych obciążęń przy hamowaniu (w OPC). Niestety Insignia waży ile waży i wsadzenie słabych tarcz ze słabymi klockami prowadzi po 20-40tys. do bicia na kierownicy.

