--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuKlocki hamulcowe
-
Bodex
Re: Klocki hamulcowe
To bierz tak jak ja w http://www.brakeparts.pl/ w Krakowie montowali mi na miejscu . Mam 50 tys zrobione i nie trzęsie i są mocne , a nieraz jadę 180, a tico albo lupo 110 tira i wyprzedza , zajeżdza idiota drogę bo nie wie jak to jest wyhamować z 180 czy 200 ...
Otto zimmerman sport (nawiercane) 321mm , plus klocki Howk performens .
Drugi raz kupiłbym te same , nie że reklamuje firmę , tylko u mnie się sprawdziły .
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Otto zimmerman sport (nawiercane) 321mm , plus klocki Howk performens .
Drugi raz kupiłbym te same , nie że reklamuje firmę , tylko u mnie się sprawdziły .
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2016, o 20:11 przez Bodex, łącznie zmieniany 1 raz.
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Klocki hamulcowe
Jeśli autostrady to faktycznie lepiej coś mocniejszego. Tarcze zimmermann miałem i używałem w 2 autach - sprawdziły się. U siebie przy wymianie też też je będę montować. Polecane klocki to Hawk HPS, EBC yellow stuff, galfer sport
-
Bodex
Re: Klocki hamulcowe
Te klocki ... godz I o to że wytwarzają dużą siłę tarcia przy mniejszych naciskach oraz nie przegrzewają tarcz.
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
-
pawelus668
- Forumowicz
- Posty: 60
- Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:08
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
z tylnymi klockami jest jakies utrudnienie ze trzeba kalibracje przez komputer? czy montuje i jezdze?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2016, o 08:21 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8
-
psajtex
- Użytkownik
- Posty: 184
- Rejestracja: 13 wrz 2015, o 22:30
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTC
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Głogówek / opolskie
- Otrzymał piwo: 1 raz
- Kontakt:
Re: Klocki hamulcowe
Jeżeli masz elektryczny ręczny nie trzeba. Wystarczy parę razy zaciągnąć i opuścić i sam się wykalibruje. Testowałem przy zmianie tarcz i klocków.
Oneplus 3 & Tapatalk
Oneplus 3 & Tapatalk
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
A jeżeli masz nie elektryczny, a prawdziwy ręczny ręczny? to trzeba coś kalibrować?
Pozdro.,
MxW.
Pozdro.,
MxW.
- elfiasty
- Użytkownik
- Posty: 522
- Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Olsztyn
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Klocki hamulcowe
Tak można sobie linkę sprawdzić
Nie no to by było bez sensu kalibrowanie ręcznego mechanicznego komputerem.
-
marcin74uk
- Nowicjusz
- Posty: 36
- Rejestracja: 6 wrz 2015, o 19:18
- Auto: srinavturbo
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
Witam panowie ,potrzeba zmiany hebli w końcu i mnie dopadła tylko mam takie małe pytanko głównie do Adam1003 mówisz , że Zimmerman + ferodo będzie Gi
tylko czy mógłbyś podać jakiś nr tych ferodo klocków na przód do 2.0t bo już zgłupiałem
iśka 2.0t SRI pakiet ze sportowym obniżonym zawieszeniem flexi ride po Vin-ie system hamulcowy 17" na zaciskach napis Mando a na stronie ferodo niby wszystko ok ale nie do pakietu sport http://www.fmmotorparts.co.uk/catalogue ... pe=vehicle

- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Klocki hamulcowe
To nie ma znaczenia. Najważniejszym parametrem i w sumie chyba jedynym jest rodzaj systemu. Jeżeli masz 17' to musisz kupic hamulce do 17' systemu hamulcowego J61. Nie ma podziału na pakiety
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
marcin74uk
- Nowicjusz
- Posty: 36
- Rejestracja: 6 wrz 2015, o 19:18
- Auto: srinavturbo
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
-
krisu1977
Re: Klocki hamulcowe
ja u siebie zamontowałem wzmacniane tarcze TRW i klocki ceramiczne Jurid zestaw fajny nie piszcy
-
switek3
- Użytkownik
- Posty: 219
- Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A16XER
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
Witam, brakeparts do zwykłych Zimmermannow polecił mi klocki Galfer Sport FDT1055. Czy ktoś ma taką wersję? Jak się sprawdza? Dodam, że ok. 90-95% czadu jazdy u mnie to jazda miejska. Reszta to trasy ale tylko ciut więcej od przepisowej 
-
Bodex
Re: Klocki hamulcowe
Mnie do Zimmermann sport polecili Hawk Performance i takie mam 50 tyś. Już klocki sa użyte do połowy.
Do spokojnej jazdy nie trzeba wyczynowych.
Ja czasem hamuje z 200 i to ostro .
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego ...
P.s. klawiatura mi zmienia wyrazy , czasem to przeoczę
Do spokojnej jazdy nie trzeba wyczynowych.
Ja czasem hamuje z 200 i to ostro .
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego ...
P.s. klawiatura mi zmienia wyrazy , czasem to przeoczę
Ostatnio zmieniony 14 mar 2017, o 22:55 przez Bodex, łącznie zmieniany 2 razy.
-
switek3
- Użytkownik
- Posty: 219
- Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A16XER
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
No właśnie ja jeżdżę spokojnie i tarcz sportów na pewno nie będę brał. Ale nie wiem jakie klocki do tych zwykłych Zimmermannów 
-
switek3
- Użytkownik
- Posty: 219
- Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A16XER
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
Lcr, a ile już przejechane na tym zestawie? Klocki dobrze pracują jak są zimne? Bo chyba kupię zwykłą tarcze Zimmermann i zwykle klocki Zimmermann
-
gzandar
- Forumowicz
- Posty: 97
- Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTC
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
Moim zdaniem może jak masz jakiegoś super sportowe klocki, które potrzebują temp do pracy, to może kiepsko hamować jak jest zimy. Zwykłe klocki ATE, Zimmermann czy Ferodo (albo inne markowe standardowe) hamują dobrze jak są zime. Są też takie wybitne budżetowe produkcje jak RoadHouse z którym miałem styczność... nie hamuje dobrze ani na zimno ani na ciepło
Zwykły klocek to chyba traci tylko siłe hamowania przy ostrym hamowaniu z dużej prędkości jak złapie wysoką temp. Jak jezdzisz zwyczajnie po drogach to raczej różnicy nie odczujesz. Ja przynajmniej nie czuje innej sily hamowania przy zmianie z ori tarczy i klocków GM na Zimmermanna + ATE klocki, może jest minimalnei lepiej a może chciałbym żeby tak było
W każdym razie wyjeżdzam na zimnych hamuje dobrze, testowe hamowanie z 160 do 60 też zdały pomyślnie bez utraty siły pod koniec...
Różnie może być z pyleniem ale jeszcze nie trafiły mi się klocki które by pyliły mało - tzn nie syfiły felgi po tygodniu jazdy...
Różnie może być z pyleniem ale jeszcze nie trafiły mi się klocki które by pyliły mało - tzn nie syfiły felgi po tygodniu jazdy...
-
Bodex

