--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuAwaria światła mijania
-
arturoo1988
- Forumowicz
- Posty: 70
- Rejestracja: 17 lut 2014, o 00:43
- Auto: Insignia HB ecoFLEX
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Re: Awaria światła mijania
Cały przód mam rozebrany. Lampy przekładałem lewa na prawą i dalej nic. Ta działająca działa z obu stron. Żarniki i przetwornice też przekładałem na różne sposoby. Próbowałem (wydaje mi się) wszystkich możliwości, łącznie z bezpiecznikami - jak radził kolega IBZI. Jasno wynika, że problem leży w samej lampie. Jutro ciąg dalszy poszukiwań 
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Awaria światła mijania
No to jak przekładałeś lampy i działająca pracuje w dwuch wtyczkach, to ewidentnie wina lampy. Trzeba w takim razie sprawdzić czy jest napięcie na kostce zasilającej przetwornicę, jak jest to walnięty kabel od przetwornicy do palnika i jego można w prosty sposób przedzwonić miernikiem. Gniazdo zasilające przetwornice też można przedzwonić miernikiem a za porównawczą weź sprawną lampę.
-
lufa9999
- Użytkownik
- Posty: 157
- Rejestracja: 27 wrz 2015, o 22:58
- Auto: Insignia B
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Hattersheim am Main
- Postawił piwo: 6 razy
Awaria światła mijania - Bixenon
Witam.
Wczoraj pojawił mi się komunikat "awaria prawego światła mijania" i lampa (bixenon) nie świeci. Za to jest mocno zaparowana, jakaś wilgoć się dostała. Czy lampa jest do uratowania? Cena takiej lampy jest wysoka na EBayu...
Wczoraj pojawił mi się komunikat "awaria prawego światła mijania" i lampa (bixenon) nie świeci. Za to jest mocno zaparowana, jakaś wilgoć się dostała. Czy lampa jest do uratowania? Cena takiej lampy jest wysoka na EBayu...
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Awaria światła mijania - Bixenon
Suszarka i susz, zobaczysz co będzie. Drugie pytanie czemu dostała wody.
-
lufa9999
- Użytkownik
- Posty: 157
- Rejestracja: 27 wrz 2015, o 22:58
- Auto: Insignia B
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Hattersheim am Main
- Postawił piwo: 6 razy
Re: Awaria światła mijania - Bixenon
No właśnie. Są jakieś predyspozycje tej marki jeśli chodzi o nieszczelność takiej lampy?
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Awaria światła mijania
Ja gdzieś kiedyś czytałem że wystarczy wyjąć zaślepkę żarówki i włączyć światła.Wilgoć powinna odparować pod wpływem ciepła emitowanego przez świecącą żarówkę.
-
Bodex
Re: Awaria światła mijania
Handlowałem xenonami i też
tymi chińskimi . Przetwornice maja tzw. Zapłonnik , czasem bywa poza obudową przetwornicy, przeważnie tych SLIM , a nie wiem jak ma Insignia .
Jesli on wysiada to palnik się nie zapali .
Coś jak starter w swietlówkach , tylko inne parametry prądów i źródła światła , inne elektrody i gaz
Sama przetwornica gdy już palnik świeci pobiera około 3.5 A prądu , gdy startuje dochodzi do 6 A .
Poszukaj czy wewnątrz w lampie nie ma jeszcze 1 puszki to może być zapłonnik.
Jest na YT taki kanał xenonerwis.pl taki facet z Poznania bardzo uprzejmy moze pomóc ci naprawić
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
tymi chińskimi . Przetwornice maja tzw. Zapłonnik , czasem bywa poza obudową przetwornicy, przeważnie tych SLIM , a nie wiem jak ma Insignia .
Jesli on wysiada to palnik się nie zapali .
Coś jak starter w swietlówkach , tylko inne parametry prądów i źródła światła , inne elektrody i gaz
Sama przetwornica gdy już palnik świeci pobiera około 3.5 A prądu , gdy startuje dochodzi do 6 A .
Poszukaj czy wewnątrz w lampie nie ma jeszcze 1 puszki to może być zapłonnik.
Jest na YT taki kanał xenonerwis.pl taki facet z Poznania bardzo uprzejmy moze pomóc ci naprawić
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
-
lufa9999
- Użytkownik
- Posty: 157
- Rejestracja: 27 wrz 2015, o 22:58
- Auto: Insignia B
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Hattersheim am Main
- Postawił piwo: 6 razy
Re: Awaria światła mijania
Sprawa na dzisiaj wygląda tak, że wysuszyłem porządnie, wygrzałem lampę oraz wymieniłem żarnik na nowy. Lampa zaskoczyła, paliła się z pół godziny, już się cieszyłem, gdy potem znów wystąpił ten sam problem, lampa zgasła. Żarnik na pewno jest dobry, sprawdziłem w drugiej lampie. Po podłączeniu pod komputer podaje błąd B2699. Wie ktoś co to oznacza? Za co teraz się zabrać jeśli chodzi o dalsze sprawdzanie? Wolałbym nie jechać z tym do ASO bo mnie skasują jak za zboże...
-
GruRN
Re: Awaria światła mijania
Może być przesłona ksenonu. Możesz włączyć długie jak wyświetlony jest błąd ?
Jak przesłona, a dokładniej silniczek sterujący przesłoną jest uszkodzony sterownik sam wyłącza lampę, żeby nie oślepiać innych kierowców.
Swoją drogą ciekawe czy ktoś tam już nie grzebał jeżeli lampa paruje.
Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Jak przesłona, a dokładniej silniczek sterujący przesłoną jest uszkodzony sterownik sam wyłącza lampę, żeby nie oślepiać innych kierowców.
Swoją drogą ciekawe czy ktoś tam już nie grzebał jeżeli lampa paruje.
Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
-
lufa9999
- Użytkownik
- Posty: 157
- Rejestracja: 27 wrz 2015, o 22:58
- Auto: Insignia B
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Hattersheim am Main
- Postawił piwo: 6 razy
Re: Awaria światła mijania
Długie działają więc to chyba nie przesłona. I w ogóle lampa rusza się normalnie (jak np. po uruchomieniu zapłonu) tylko nie świeci,wiec silniczek działa. U mnie te dekielki od tyłu reflektora były bardzo luźne i to pewnie tędy wlazła ta wilgoć. Uszczelniłem i jest ok, ale problem pozostał...
- konikkr
- Klubowicz
- Posty: 504
- Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
- Auto: Buick Regal GS
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Syrynia
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Awaria światła mijania
Tu masz opis błędu co może być http://workshop-manuals.com/vauxhall/as ... _or_b2699/
Wysłane z mojego Samszunga
Wysłane z mojego Samszunga
-
GruRN
Re: Awaria światła mijania
U mnie też było tak, że lampa skrecala się i wskakiwaly długie. Jednak po paru minutach wskakiwal błąd i przestawaly działać długie. Przełożyłem silniczek z innej lampy i lata dobrze.
Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
-
lufa9999
- Użytkownik
- Posty: 157
- Rejestracja: 27 wrz 2015, o 22:58
- Auto: Insignia B
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Hattersheim am Main
- Postawił piwo: 6 razy
Re: Awaria światła mijania
Już wiem ze mam sterownik do wymiany. Szukałem nowego sterownika na EBayu i znalazłem parę, ale troszkę się różniące parametrami.
I tak, ten mój uszkodzony ma Revision: AE, na Ebayu mają Revision :AF.
Mój uszkodzony ma HW: 6.0, na Ebayu mają HW: 7.1.
Cała reszta symboli się zgadza.
Czy pomimo tych ww różnic będzie te sterownik pasował? Co oznaczają te niezgodne parametry?
I tak, ten mój uszkodzony ma Revision: AE, na Ebayu mają Revision :AF.
Mój uszkodzony ma HW: 6.0, na Ebayu mają HW: 7.1.
Cała reszta symboli się zgadza.
Czy pomimo tych ww różnic będzie te sterownik pasował? Co oznaczają te niezgodne parametry?
-
L3szek
- Nowicjusz
- Posty: 36
- Rejestracja: 11 lip 2019, o 08:15
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Gniewkowo
Re: Awaria światła mijania
Mam ten sam problem, udało Ci się go rozwiązać ??arturoo1988 pisze: ↑18 paź 2016, o 21:47Witam. Ostatnio pojawił mi się komunikat "Awaria lewego światła mijania". W związku z tym, że mam problem z parowaniem lewego reflektora pomyślałem, że padł żarnik, lub przetwornica. Jak się okazało... Ani jedno ani drugie... Cały osprzęt po przełożeniu do drugiego reflektora działa bezproblemowo. Jakieś pomysły?
Edit: Dodam, że LED działa, doświetlanie i kierunek też. Soczewka się resetuje przy zapłonie. Tylko brak światła mijania / drogowego.
-
lukash1312
- Nowicjusz
- Posty: 1
- Rejestracja: 14 sty 2022, o 20:48
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Gdańsk
Re: Awaria światła mijania
Witam. Mam podobny problem jak kolega powyżej. LED działa, doświetlanie działa. Na własną rękę wymieniłem przetwornicę i żarnik na nowy. Przez 2 dni wszystko ładnie działało i...problem powrócił .Na domiar złego światło padło też w drugiej lampie. Mechanik stwirdził, że to wina modułu świateł. Niestety po zamontowaniu przepalił się. Po zdemontowaniu świateł okazało się, że w lampach jest woda i jakiś kolejny moduł w każdej lampie jest przepalony. Podobno ten nieszczęsny moduł jest zintegrowany z lampą i trzeba wymienić obie lampy!!!Koszt wszystkiego to będzie jakieś 4 tyś i to używki. Czy ktoś miał może podobną sytuację? Albo orientuje się czy nie da się jakoś inaczej tego ogarnąć?
-
PioMadi92
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 29 paź 2019, o 19:35
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wrocław
Re: Awaria światła mijania
Panowie, podpowie ktoś co może być nie tak, mam komunikat awaria lewego światła mijania. No i nie działa światło mijania jak i led. Kierunek i doświetlenie działa. Lampa nie paruje. Jakieś sugestie gdzie można by zobaczyć ?
-
Energiapro
- Nowicjusz
- Posty: 5
- Rejestracja: 23 lis 2018, o 13:02
- Auto: Insignia 2.0 ecoflex
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Edinburgh
- Postawił piwo: 3 razy
Re: Awaria światła mijania
Tez dolacze sie do tematu…. Jakis czas temu lampa lewa przednia zaczela pokazywac wilgoc, otworzylem dekielek do zarowek na troche i odpowietrzylem dziada ( wiem , trzeba wyciagnac i uzyc sylikonu ) ale zaraz po tym prawa lampa zaczela pokazywac blad : awaria prawego swiatla mijania … rozne zarowki probowalem i to samo … rocznik insigni to 2012 w dieslu wiec zadnych ksenonow i biksenonow nie ma i zadnej przetwornicy w ktorej jest woda , no chyba ze jakas inna jest w tym modelu, mam zwykle zarowki … aha i taki maly szczegol sprawdzilem bezpieczniki nr 49,50 i sa puste czy to cos nie dziwnego? Ogolnie swiatla wszystkie dzialaja , natomost jak ustawione mam auto prawa lampa do jazdy dziennje nie swieci natomiast jak przerzuce na mijania to zaswieca sie obydwa do jazdy dziennej ale po lewej stronie lampy swiatlo zmniejszy sie moca.Naprawde niewiem czy mozna cos poradzic czy dac do elektryka samochodowego.
-
Davidof90
- Forumowicz
- Posty: 72
- Rejestracja: 25 paź 2020, o 11:10
- Auto: Opel Insignia 1
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Nowy Sącz
Re: Awaria światła mijania
Mi ostatnio pojawił się komunikat awaria lewego światła mijania, oczywiście w trybie automatycznego włączania świateł i wtedy lewa żarówka nie działa. Natomiast jak przejdę na ręczne włączanie świateł to działa normalnie i świeci, ktoś podpowie co może się zepsuło?
Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

