--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

ODPOWIEDZ
krystus25

Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: krystus25 » 8 maja 2016, o 12:02

Witam panów.
Mam problem z matalicznym dzwiekiem , mianowoscie przy obciążeniu np. Ruszenie , cofanie czasami podczas jazdy np przy brogu zwalniajacym jak silnik dostaje obciążenie.
Myślałem że to winna napinacza. Lecz zostało to wymienione.
Wymieniony rozrząd cały oraz napinacz rolka oraz pasek od alternatora. Dalej słychać tez metaliczny dzwiek. Zawieszenie ok.
Słychać ten dzwiek tylko z prawej strony dodam jeszcze że to anglik.
Ściągnąłem pasek od alternatora dziwiek ustał. Po założeniu paska wszytko bylo ok ale po 4 dniach znowu to samo.
Myślę czy to nie alternator lub klima.
Oba kręcą sie bardzo lekko ale maja luzy.
Macie jakieś propozycje? A może to całkiem co innego. Wymieniłem już dużo. I dalej nie mam odpowiedzi szukam na własną reke bo mechanicy w angli sa tacy żeby wszytlo wymienic.
Samochod:
Insignia 2.0 cdti 160 hpw. Sri 2011 rok

Bodex

Re: Metaliczny dzwiek

Post autor: Bodex » 8 maja 2016, o 12:18

Tez mam podobnie bardzo cicho , rolka lub napinacz , chyba ze stuka to koło pasowe gumowo-metalowe okroilo gumę i stukają bezpieczniki.

Stetoskop może cie upewnić co dokładnie, ale nawet w tych /cenzura/serwisach opla nie posiadają tego prostego podstawowego narzędzia diagnostycznego .

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

krystus25

Re: Metaliczny dzwiek

Post autor: krystus25 » 8 maja 2016, o 12:33

U mnie to dość głośno jak by sie coś zawierało. Jak sie jedzie normlanie to nie słychać. Już mnie trafia bo samochód nie jest stary ale co mu jest to nie wiem moge nagrać dzwiek .

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Metaliczny dzwiek

Post autor: switek3 » 9 maja 2016, o 09:27

A ja mam dźwięk w kabinie innego rodzaju. w okolicach prawych przednich drzwi coś brzeczy jakby się szklanki o siebie obijaly. za Chiny ludowe nie mogę namierzyć tego a dźwięk jest dość denerwujące. jakiś pomysł?

ivo
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 19 lut 2015, o 16:36
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Metaliczny dzwiek

Post autor: ivo » 9 maja 2016, o 18:24

Wentylator nawiewu !

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Metaliczny dzwiek

Post autor: switek3 » 9 maja 2016, o 21:19

ivo - i jak mam to wyeliminować?

ivo
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 19 lut 2015, o 16:36
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Metaliczny dzwiek

Post autor: ivo » 9 maja 2016, o 21:31

Na forum jest opisane dokładniej ! Ściągnij schowek silniczek jest zamocowań na 3 śruby ściągnij silniczek nasmarować wirnik bo on jest winny!

krystus25

Re: Metaliczny dzwiek

Post autor: krystus25 » 9 maja 2016, o 22:52

Ale to nie odpowiedź na moje pytanie.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Metaliczny dzwiek

Post autor: switek3 » 16 maja 2016, o 16:14

Niestety, ale to nie silniczek. To jest wyraźne dzwonienie. Ma ktoś jakiś pomysł?

krystus25

Re: Metaliczny dzwiek

Post autor: krystus25 » 8 cze 2016, o 10:51

Zrobione okazało się sprzęgło na alternatorze.
Zmylilo mnie to że jak ściągnąłem pasek to krecilo sie na łożyskach bardzo ladnie a tu jednak sprzęgło alternatora.

Got2BKrizz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 7 lip 2016, o 10:24
Auto: insignia 1.8 lpg
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Re: Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: Got2BKrizz » 30 lip 2016, o 00:23

Ja mam podobny problem i gdy zostawiłem auto żeby kupić zapalniczkę w kiosku, poszedł w pewnym momencie dymek jakby z sprężarki klimy, dźwięk został pomimo że odpiąłem sprężarke.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: Putridum » 25 sie 2016, o 12:42

A ja mam troszkę inne pytanie - na jakich śrubach zamocowany jest alternator i jaki potrzebny jest klucz do zdjęcia sprzęgiełka.

kimba24
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 04:13
Auto: Insignia 2.0 DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ożarów Maz.

Re: Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: kimba24 » 26 sie 2016, o 10:05

Edit
Z odkręceniem i wymontowaniem altka nie bedziesz miał problemu, przykręcony jest standardowymi śrubami i wyjmuje się go od góry, co do samego sprzegiełka potrzebny jest specjalny klucz, mi mechanik za browarka wymienił, minuta roboty, oczywiście alternator sam wymontowałem.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2016, o 11:53 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin

Andrzej

Re: Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: Andrzej » 26 sie 2016, o 16:10

pytanie czy to koło alternatora kreci się w obydwie strony czy tylko w jedną, zdejmowałem pasek i mogę kręcić kołem alternatora w obie strony ( czyli nie mam sprzęgiełka)

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: Putridum » 26 sie 2016, o 16:39

Kółko powinno kręcić się w obie strony jest to tak zwana "dwumasa" gdyby nie to to byś rwał pasek klinowy za każdym odpaleniem/jeździe samochodem.

Andrzej

Re: Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: Andrzej » 26 sie 2016, o 20:23

no to gdzie to sprzęgiełko, na jakiej zasadzie działa
W maździe jest sprzęgiełko i koło obraca się tylko w jedną stronę

kimba24
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 04:13
Auto: Insignia 2.0 DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ożarów Maz.

Re: Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: kimba24 » 29 sie 2016, o 09:40

Sprzegiełko jest zabudowane w rolce napędowej alternatora, rolka obraca się w obie strony ale wirnik altka napędza tylko w jedną, po zdjęciu paska ręka można sprawdzić

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: elfiasty » 9 wrz 2016, o 13:05

A czy ktoś z Was wymieniających sprzęgiełko alternatora może powiedzieć skąd ten dźwięk dochodzi ? Bo u mnie też coś dziwnie gra przy dodawaniu gazu. Jak stwierdzić czy to wspomniane przez Was sprzęgiełko alternatora? Otwieram machę, gaz, podchodzę od przodu i słychać dzwonienie ale bardziej mi się wydaje, że to dzwonienie słychać z tyłu silnika niż od strony pasażera.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: rataj73 » 4 paź 2016, o 11:27

Jestem świeżo ,bo przed chwilą wymieniałem więc opiszę co i jak.
Najpierw sprawdzamy czy to na pewno sprzęgiełko w ten sposób
http://ww2.gates.com/europe/oap/pl/Wymiana.html
Jeżeli wystąpi jeden z objawów to wymiana jest bardzo prosta.
Zwalamy pasek, kupujemy sprzęgiełko i dodatkowo klucz do sprzęgiełka ( koszt 20 zł), potrzebujemy jeszcze torx 45 do zablokowania wałka. Jeżeli długość torxa będzie ok 5cm to nie trzeba demontować alternatora. Torx przechodzi przez środek klucza do sprzęgiełka. Trzeba zablokować torxa najlepiej jakąś rurką o dół łapy silnika, a na klucz specjalny nakładamy odpowiedni rozmiar oczkowego i odkręcamy jednym uderzeniem w lewo, a potem to już ręką idzie. Cała operacja zajmuje max 20 minut. Oczywiście dla ułatwienia można zdjąć puchę filtra powietrza.

Andrzej

Re: Metaliczny dźwięk sprzęgło alternatora

Post autor: Andrzej » 4 paź 2016, o 16:33

rataj73 a mógłbyś podać wymiary tej nasadki (klucza) masz ten sam silnik co ja.
znalazłem taki i nie wiem czy będzie pasował ?
Wielowpust - 33 ząbki
Rozmiar klucza - 19,6 mm
Długość klucza - 30 mm
Napęd klucza - sześciokąt 17 mm

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”