--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Gdzie chip-tuning silnika ?

ODPOWIEDZ
SAFIK
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: SAFIK » 20 lut 2014, o 18:21

Grzegorz pisze:Z tym problemem o którym pisałem, że przy deptaniu w podłogę auto przechodzi w tryb awaryjny, prawdopodobnie chodzi o to, że mam zapieczone (zabrudzone) kierownice z łopatkami (sztangę) w turbinie.
Elektrozawór był wymieniany więc on chyba nie jest przyczyną.
Ewentualnie nieszczelne węże turbiny.

Czy można jakoś na trasie przeczyścić kierownice turbiny? To znaczy przegazowując na 4500 RPm?
Zazwyczaj przy deptaniu to mi wchodzi w tryb awaryjny, więc nie wiem czy da radę, oraz czy nie uszkodzi to turbiny.
U mnie jakiś czas temu sporadycznie wchodził w tryb awaryjny przy ok. 1600-1800 i delikatnym wciskaniu pedału gazu. Sprawdziłem przewody od turbiny i pod spodem przewodu przy turbinie poczułem wilgoć i lepką czarną maź. Pod rurą na kołnierzu aluminiowym turbiny założony jest gumowy stożek, który był z 0,5 cm zsunięty. Odkręciłem zdjąłem przewód oraz gumową nakładkę i wszystko przeczyściłem. Założyłem, docisnąłem, solidnie przykręciłem i wszystko jest ok.

Grzegorz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Grzegorz » 26 lut 2014, o 09:53

Wczoraj, jak na złość, przydusiłem samochód jeżdżąc tu i w kółko, aby pojawił się tryb serwisowy i zczytać błędy.
No ale dusząc gaz w podłogę do 140km/h na trójce i czwórce, gdy obroty dochodziły do 4000 rpm nic się nie wydarzyło.
Czy możliwe, że turbina się przeczyściła od tego butowania?
Gdyby błąd się pojawił to przy okazji rozrządu mechanior by zajrzał co i jak a tak nic nie wyszło.
Teraz wiem jakiego auto ma kopa, szczególnie w zakresie obrotów 2000-2800 rpm.

Grzegorz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Grzegorz » 26 lut 2014, o 11:54

Właśnie byłem zaraz jak wracałem po chipie i gość mówił, że nic nie ma. I powiedział, że mam przyjechać jak błąd będzie nie gasząc silnika.
Gdzieś w sieci wyczytałem, że w tym przypadku błędy prawdopodobnie się kasują (ile w tym prawdy to nie wiem, bo wiedza moja jest co najwyżej przeciętna).

No właśnie w tym jest problem, że zamiast cieszyć się mocą auta, przy wyprzedzaniu mam nutkę niepewności czy się bezpiecznie uda.

Niedzwiedz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Niedzwiedz » 26 lut 2014, o 12:32

Błędu nie będzie w pamięci tylko jeśli się pojawi to od razu trzeba na komputer najczęściej się pojawia jak się go ciśnie od małych obrotów np do 3500 tak aby turbina pompowala duże ciśnienie i nagle odłączy nie wiem nie słyszałem aby taki objaw zniknął bez naprawiania.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: tomkod » 26 lut 2014, o 14:52

Nie wiem jak w Insigni ale w Vectrze bylo tak, ze jak wystapil blad to byl przechowywany w pamieci do ilus tam odpalen. Jesli po np 30 ponownych odpalaniach nie wystapil to byl usuwany automatycznie.
Ale to byl Vectra..
Obrazek

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: norbi333 » 26 lut 2014, o 16:18

Błąd w pamięci zostanie.

Awatar użytkownika
opc
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:47
Auto: insignia GSI
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Puławy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: opc » 13 mar 2014, o 12:12

Mam pytanie ostatnio pozbyłem się pdf oraz podniosłem moc w insigni 160 km na 198 km. Auto fajnie jeździ ale zauważyłem że trochę kopci . Moje pytanie czy macie podobnie ?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Alex » 13 mar 2014, o 12:33

To dobrze, znaczy że auto odpowiednio "oddycha" ;) EGR zaślepiłeś ? Rozumiem, że kopci tylko wtedy gdy wciskasz gaz ? Jednym kopci mniej, innym więcej, jeszcze innym w ogóle. Nie ma reguły.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

bolek

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: bolek » 13 mar 2014, o 15:18

U mnie przy pełnym bucie był lekki dywan ale tragedii nie było natomiast po zaślepieniu i wyczyszczeniu egr-a praktycznie zero dymu.

Awatar użytkownika
opc
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:47
Auto: insignia GSI
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Puławy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: opc » 15 mar 2014, o 17:05

bolek pisze:U mnie przy pełnym bucie był lekki dywan ale tragedii nie było natomiast po zaślepieniu i wyczyszczeniu egr-a praktycznie zero dymu.

Rozumiem aby zaślepić egr trzeba go elektronicznie wyłączyć , czy wystarczy go tylko zaślepić ?

bloodrayne

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: bloodrayne » 25 mar 2014, o 11:40

A tak mnie teraz naszło, czy po zrobieniu chipa ktoś z was mierzył z ciekawości jaki jest czas przyspieszenia 0-100 km/h ?

Awatar użytkownika
opc
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:47
Auto: insignia GSI
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Puławy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: opc » 22 kwie 2014, o 19:52

Co sądzicie o tej modyfikacji. Seria 160 km. usunięty PDF Sprzęgło to wytrzyma ?
197,4 Km oraz 469,1 Nm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Niedzwiedz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Niedzwiedz » 22 kwie 2014, o 20:24

Ja mam 190 i 480 nm narazie ok i juz brakuje mocy :-D

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
opc
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:47
Auto: insignia GSI
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Puławy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: opc » 23 kwie 2014, o 06:04

Niedzwiedz pisze:Ja mam 190 i 480 nm narazie ok i juz brakuje mocy :-D

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Sprzęgło daje Ci radę ?

Niedzwiedz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Niedzwiedz » 23 kwie 2014, o 08:51

Narazie tak ogólnie mam zasadę żeby poniżej 1600 obr nie dodawać mocno gazu...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

heko

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: heko » 25 kwie 2014, o 00:40

130-ka w automacie :)

Obrazek

marcinsobi

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: marcinsobi » 7 maja 2014, o 04:44

Polecam TUNEFORCE Poznan
u mnie wyszlo tak
seria 171KM 396NM
w trakcie 207KM 489NM 8-) (ale dużo kopciła)
ostatecznie 203 KM 472NM :D
no i wywalenie DPF+zaślepienie EGR
Ostatnio zmieniony 7 maja 2014, o 14:06 przez marcinsobi, łącznie zmieniany 1 raz.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Luk » 7 maja 2014, o 05:40

Ale piękna seria :)

Awatar użytkownika
Radek_TRN
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:35
Auto: BMW F10
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Toruń

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Radek_TRN » 7 maja 2014, o 18:44

Marcin widziałem na fejsie Twoje cudo :) super seria. Ja jade do nich w piatek bo sie soft zesrał...

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

ivoo

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: ivoo » 8 maja 2014, o 07:30

marcinsobi, powiedz mi jaki jest orientacyjny koszt takiej usługi, chiptuning i usunięcie DPF u TUNEFORCE Poznan?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”