--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuOklejanie lamp
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Oklejanie lamp
Jak w temacie ostatnio pomyślałem o przyciemnieniu lamp z tyłu.Lakier wykluczyłem niemal od razu z powodu trudności do przywrócenia stanu fabrycznego.Pozostała folia,jednak okazuje się że nie takie to proste jak by się wydawało.Macie może jakieś typy co do producentów takiej foli jakieś sposoby na jej "aplikację"?Ja pomimo ogromnego zapału jak do tej pory nie osiągnąłem zadowalającego efektu.Lepiej lampę wyjąć z auta,czy lepiej nie wyjmować?
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Oklejanie lamp
No tak ja mam czarne auto i pewnie nie tylko ja chciałbym nieco przytłumić całą lampę,a nie iść na łatwiznę.
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Oklejanie lamp
Folia Oracal 8300, model Dark Gray 073, można postawić ją na równi z produktami 3M, a to już jest półka premium. Oczywiście możesz wybrać jaśniejszy/ciemniejszy model, ale ten jak dla mnie jest odpowiedni.
Dla lepszej wygody i "manewrowania" łatwiej jest wyjąc lampy i położyć je na stole. Wtedy masz pewność, że wszystko okleisz perfekcyjnie. W moim przypadku nakleiłem większy kawałek na lampę i ciąłem folię ostrym nożem wg linii jasnej części lampy.



Oklejanie całych lamp jest jeszcze łatwiejsze niż bawienie się w to, co pokazałem wyżej.
Dla lepszej wygody i "manewrowania" łatwiej jest wyjąc lampy i położyć je na stole. Wtedy masz pewność, że wszystko okleisz perfekcyjnie. W moim przypadku nakleiłem większy kawałek na lampę i ciąłem folię ostrym nożem wg linii jasnej części lampy.



Oklejanie całych lamp jest jeszcze łatwiejsze niż bawienie się w to, co pokazałem wyżej.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Oklejanie lamp
Ja oklejałem całe lampy. Fakt jest trochę zabawy, ale na dobrą sprawę wystarczy suszarka/opalarka, mikrofibra, coś twardego (ja używałem karty kredytowej), coś od odtłuszczenia powierzchni i jedziesz
Dla ułatwienia przyda się druga osoba, która będzie Ci trzymać lampę
U mnie efekt jest taki (auto po lewej):
U mnie efekt jest taki (auto po lewej):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Oklejanie lamp
Ja próbowałem okleić folia z ebay ale robiło sie pełno bąbli, folia sztywna, cieżko sie formowała na zagięcia na lampie. Bez powodzenia :/
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Oklejanie lamp
Bo trzeba wybrać odpowiednio dobrą i sprawdzoną folię 
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Oklejanie lamp
Dokładnie
kup oracal i nie będziesz miał problemu
najlepiej gdzieś w sklepie z foliami bo jest taniej niż w "tjuning-szopach", gdzie liczą za kawałek 25x50cm tyle co za metr bieżący w sklepie
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
-
Bonito17
Re: Oklejanie lamp
Jak wyglądają te przyciemnione lampy posczas ulewnwgo deszczu kiedy ktoś jedzie za nami? Pewnie nie jesteśmy tak widoczni jak powinniśmy? Ładnie to wygląda ale czy to bezpieczne? Pozdrawiam
Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Oklejanie lamp
Wszystko zależy od stopnia przyciemniana lamp. Jak masz delikatnie przyciemniane to dobrze widać. Jak masz mocno przyciemniane to trochę słabiej, aczkolwiek w deszcz to i tak jest nieźle, gorzej jak świeci mocne słońce.
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Bonito17
Re: Oklejanie lamp
Ostatnio na autostradzie lał mega wielki deszcz jedynym punktem odniesienia byly światła auta przede mną. W słońcu tylne lampy nie świecą ale chodzi o Stop i kierunki. A jak z kontrolami policyjnymi? Przechodzi?
Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Oklejanie lamp
W moim przypadku przechodzi nawet na badaniu technicznym bo wszystko wygląda na fabryczne
Przy kontroli policyjnej również nigdy nigdy nie zwrócił na to uwagi.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
Bonito17
Re: Oklejanie lamp
Podobaja mi sie te lampy wiśniowe a nie truskawkowe jak oryginalne. Pomyśle nad tym żeby przyciemnić skoro przechodzi badania.
Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Oklejanie lamp
U mnie też nigdy problemu nie było podczas kontroli niebieskich
przegląd rejestracyjny mam w maju także się okaże, ale wątpię żeby ktoś się o coś doczepił
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Bonito17
Re: Oklejanie lamp
Tuning z głową i w granicach rozsądku zawsze robi robote:) pozdrawiam
Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Oklejanie lamp
Czy do naklejenia folii używaliscie wody z płynem czy na sucho?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Oklejanie lamp
Na sucho. Do tego opalarka, delikatne naciąganie i wyrównywanie/wypychanie powietrza raklą z filcem.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Oklejanie lamp
Dokładnie, na mokro będziesz miał ciężko bo po "wysuszeniu" będzie się folia marszczyć
na sucho - sprawdzone i działa 
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


