--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Oklejanie lamp

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Oklejanie lamp

Post autor: profek » 24 kwie 2016, o 11:06

Jak w temacie ostatnio pomyślałem o przyciemnieniu lamp z tyłu.Lakier wykluczyłem niemal od razu z powodu trudności do przywrócenia stanu fabrycznego.Pozostała folia,jednak okazuje się że nie takie to proste jak by się wydawało.Macie może jakieś typy co do producentów takiej foli jakieś sposoby na jej "aplikację"?Ja pomimo ogromnego zapału jak do tej pory nie osiągnąłem zadowalającego efektu.Lepiej lampę wyjąć z auta,czy lepiej nie wyjmować?

Bodex

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Bodex » 24 kwie 2016, o 11:36

Proste jak drut , kleisz tylko białe pole i wyglada extra

Obrazek

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Oklejanie lamp

Post autor: profek » 24 kwie 2016, o 11:57

No tak ja mam czarne auto i pewnie nie tylko ja chciałbym nieco przytłumić całą lampę,a nie iść na łatwiznę.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Alex » 24 kwie 2016, o 11:59

Folia Oracal 8300, model Dark Gray 073, można postawić ją na równi z produktami 3M, a to już jest półka premium. Oczywiście możesz wybrać jaśniejszy/ciemniejszy model, ale ten jak dla mnie jest odpowiedni.
Dla lepszej wygody i "manewrowania" łatwiej jest wyjąc lampy i położyć je na stole. Wtedy masz pewność, że wszystko okleisz perfekcyjnie. W moim przypadku nakleiłem większy kawałek na lampę i ciąłem folię ostrym nożem wg linii jasnej części lampy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oklejanie całych lamp jest jeszcze łatwiejsze niż bawienie się w to, co pokazałem wyżej.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Engine » 24 kwie 2016, o 12:36

Ja oklejałem całe lampy. Fakt jest trochę zabawy, ale na dobrą sprawę wystarczy suszarka/opalarka, mikrofibra, coś twardego (ja używałem karty kredytowej), coś od odtłuszczenia powierzchni i jedziesz ;) Dla ułatwienia przyda się druga osoba, która będzie Ci trzymać lampę :P

U mnie efekt jest taki (auto po lewej):
Bez tytułu.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Oklejanie lamp

Post autor: kuba89 » 24 kwie 2016, o 13:20

Ja próbowałem okleić folia z ebay ale robiło sie pełno bąbli, folia sztywna, cieżko sie formowała na zagięcia na lampie. Bez powodzenia :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Alex » 24 kwie 2016, o 13:30

Bo trzeba wybrać odpowiednio dobrą i sprawdzoną folię ;)
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Engine » 24 kwie 2016, o 20:18

Dokładnie ;) kup oracal i nie będziesz miał problemu :) najlepiej gdzieś w sklepie z foliami bo jest taniej niż w "tjuning-szopach", gdzie liczą za kawałek 25x50cm tyle co za metr bieżący w sklepie :D

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Oklejanie lamp

Post autor: kuba89 » 24 kwie 2016, o 21:14

A Ty robiłeś Oracal?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Engine » 24 kwie 2016, o 22:19

Tak ;) Nawet tutaj masz podany model folii: Insignia by Engine - strona 9 ;)

Bonito17

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Bonito17 » 27 kwie 2016, o 07:27

Jak wyglądają te przyciemnione lampy posczas ulewnwgo deszczu kiedy ktoś jedzie za nami? Pewnie nie jesteśmy tak widoczni jak powinniśmy? Ładnie to wygląda ale czy to bezpieczne? Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Engine » 27 kwie 2016, o 07:56

Wszystko zależy od stopnia przyciemniana lamp. Jak masz delikatnie przyciemniane to dobrze widać. Jak masz mocno przyciemniane to trochę słabiej, aczkolwiek w deszcz to i tak jest nieźle, gorzej jak świeci mocne słońce.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Bonito17

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Bonito17 » 27 kwie 2016, o 08:00

Ostatnio na autostradzie lał mega wielki deszcz jedynym punktem odniesienia byly światła auta przede mną. W słońcu tylne lampy nie świecą ale chodzi o Stop i kierunki. A jak z kontrolami policyjnymi? Przechodzi?

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Alex » 27 kwie 2016, o 08:45

W moim przypadku przechodzi nawet na badaniu technicznym bo wszystko wygląda na fabryczne :) Przy kontroli policyjnej również nigdy nigdy nie zwrócił na to uwagi.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Bonito17

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Bonito17 » 27 kwie 2016, o 08:47

Podobaja mi sie te lampy wiśniowe a nie truskawkowe jak oryginalne. Pomyśle nad tym żeby przyciemnić skoro przechodzi badania.

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Engine » 27 kwie 2016, o 08:50

U mnie też nigdy problemu nie było podczas kontroli niebieskich ;) przegląd rejestracyjny mam w maju także się okaże, ale wątpię żeby ktoś się o coś doczepił ;)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Bonito17

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Bonito17 » 27 kwie 2016, o 08:51

Tuning z głową i w granicach rozsądku zawsze robi robote:) pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Oklejanie lamp

Post autor: kuba89 » 27 kwie 2016, o 10:41

Czy do naklejenia folii używaliscie wody z płynem czy na sucho?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Alex » 27 kwie 2016, o 11:33

Na sucho. Do tego opalarka, delikatne naciąganie i wyrównywanie/wypychanie powietrza raklą z filcem.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Oklejanie lamp

Post autor: Engine » 27 kwie 2016, o 16:39

Dokładnie, na mokro będziesz miał ciężko bo po "wysuszeniu" będzie się folia marszczyć ;) na sucho - sprawdzone i działa :)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”