--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

PL - UK

...na tematy kwadratowe i podłużne
kiego

Re: PL - UK

Post autor: kiego » 27 maja 2013, o 00:39

Jeżdżę ta samą trasą którą podałeś,osobiście preferuję prom(wolę być nad wodą niż pod ;) )Dunkierka jest najbliżej,i to chyba najbardziej popularny port.Jesli chodzi o poruszanie się po lewej stronie to nie będziesz miał z tym najmniejszego problemu(wszystko jest doskonale oznakowane) a ze względu na płatne strefy i straszne korki w Londynie polecam metro(dojedziesz absolutnie wszędzie a bilet tygodniowy kosztuje jakieś grosze.Nie wiem w jakim terminie masz zamiar się tu wybrać,mam na myśli koszt ewentualnych biletów na samolot,ale sam dojazd z lotniska i powrót dla dwóch osób wyniesie ok 400 zł.Poza tym jak nie przyjedziesz tu autem to jak zrobimy spocik :?: :lol:Na całej trasie jest tylko jedna opłata (Dratford- wjedną stronę tunel,a w drugą przejazd mostem) i wynosi ona 2 funty .W zaleznosci do której części Londynu się wybierasz można ominąć ten punkt,ale uważam że warto tamtędy pojechac .

kiego

Re: PL - UK

Post autor: kiego » 27 maja 2013, o 08:24

Wojtek był u mnie taki czas że do Polski jeździłem dwa razy w miesiącu i nigdy ,absolutnie nigdy nie stało się nic złego z autem(promem wcale nie buja aż tak mocno)Odnosnie relacji cenowej to jak z wszystkim ,im wcześniej kupisz bilet tym on będzie tańszy .Cena za tunel to średnio 100-120 funtów,a prom można w dwie strony zabukować od 58 funtow(osobiście mam np. kartę zniżkową w DFDS których to uznaję za najlepszego przewoźnika)

kiego

Re: PL - UK

Post autor: kiego » 27 maja 2013, o 09:50

Polecam się na przyszłość ;)

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: PL - UK

Post autor: alex_k » 27 maja 2013, o 20:05

Samolot to jakieś 500-600 od osoby, choć i lepsze okazje się zdarzają. Zaleta to jednak czas - godzina do lotniska, dwie w samolocie i jesteś. Ja leciałem na stansted ostatnio, wprawdzie brałem taxi do hotelu co wyniosło mnie 60 funtów, ale ze stansted jest też pociąg do Londynu (stansted express) - cena biletu do chyba max 10 funtów. co do metra wojtass ma rację, jest szybko i wszędzie dojedziesz
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

kiego

Re: PL - UK

Post autor: kiego » 27 maja 2013, o 21:49

Zarówno pociąg jak i autobus ze stansted to koszt 20 funtow w jedna stronę za osobę.Owszem sam lot trwa max 3 godz,ale na lotnisko trzeba dojechać sporo przed odprawą,potem oczekiwanie na lot a po wylądowaniu z kolei czekasz na bagaż,odprawa no i jeszcze trzeba się dostać na miejsce.Podróż samolotem zajmuje mi 12 godz(od wyjścia z domu do wejścia do domu)a samochodem robię trasę w 18-19 godz.

kiego

Re: PL - UK

Post autor: kiego » 27 maja 2013, o 22:38

Do promu jadę 3 godz,kolejne 3,5-4 to prom z odprawą i zjazdem więc zostaje ok10.5-11 godzin na 1350 km.Do Polskiej granicy można śmiało trzymać średnią prędkośc 150km/h więc pozostaje doliczyć czas dojazdu do domu.Staram się tak wyjeżdżać żeby w Polsce być w nocy,co zapewnia najszybszy czas przejazdu

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: PL - UK

Post autor: Cinek » 3 lip 2013, o 18:03

Wojtek to w drodzej powrotnej moze odwiedzic mnie :D :D

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: PL - UK

Post autor: Cinek » 4 lip 2013, o 11:24

No a jak, ja mieszkam 40km od Dunkierki :D

kiego

Re: PL - UK

Post autor: kiego » 4 lip 2013, o 11:56

To moze ja Cie odwiedze w drodze do Polski ;)

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: PL - UK

Post autor: Cinek » 4 lip 2013, o 16:51

kiego pisze:To moze ja Cie odwiedze w drodze do Polski ;)
Zapraszam ;)
A w jakim teriminie??
Bo ja od 19 lipca do 8 sierpnia bede w Polsce

jarecki

Re: PL - UK

Post autor: jarecki » 4 lip 2013, o 17:52

Kiego, zrobimy kiedys jakis maly wypad na weekend do Cinka :lol: zwalimy sie cala familiada ;)
Cinek co Ty na to :?:

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: PL - UK

Post autor: Cinek » 4 lip 2013, o 18:14

Nie ma sprawy :D
Jeden pokoj jest wolny, wiec mozecie sie zwalic :D

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: PL - UK

Post autor: peja-1991 » 4 lip 2013, o 18:15

Cinek to 3 sierpnia widzimy się na zlocie ? :)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: PL - UK

Post autor: Cinek » 4 lip 2013, o 18:18

ZLOT :D[/quote]

Żona w 3 miesiacy ciazy, to mnie nie pusci, i do 4 sierpnia bede w Górach na wypoczynku.

jarecki

Re: PL - UK

Post autor: jarecki » 4 lip 2013, o 18:34

Wojtassss, na spocika w Polsce ustawiamy sie z Lukaszem na 9 sierpnia, wiec zapraszamy chetnych tylko jeszcze dograc czas i miejsce.
Lukasz jest do 11 sierpnia, ja do 14tego wiec 9ty jak najbardziej ;)

kiego

Re: PL - UK

Post autor: kiego » 5 lip 2013, o 10:27

Solec lub. okolice Torunia,cos wymyslimy!

-- 5 lip 2013, o 12:27 --

Cinek bede w Twojej okolicy 12/8 pod wieczor wiec jesli tylko masz ochote na spocik to jestem otwarty na propozycje :D

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: PL - UK

Post autor: Cinek » 5 lip 2013, o 15:35

Cinek bede w Twojej okolicy 12/8 pod wieczor wiec jesli tylko masz ochote na spocik to jestem otwarty na propozycje :D[/quote]

Pewnie ze bede chetny, bede juz po pracy, wiec pisze jak najbardziej :)

kiego

Re: PL - UK

Post autor: kiego » 6 lip 2013, o 09:29

Wysle Ci pozniej nr tel na PW

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: PL - UK

Post autor: Cinek » 6 lip 2013, o 19:29

kiego pisze:Wysle Ci pozniej nr tel na PW
Ok ;)

kiego

Re: PL - UK

Post autor: kiego » 15 lip 2013, o 08:32

Jezeli jestes 2 godz wczesniej to masz szanse zalapac. sie na wczesniejszy prom(wpuszczaja bez problemu)Cena jak najbardziej realna ,dojdzie Ci jeszcze 2x6 funtow oplaty paliwowaj.Ja plywam tylko z nimi(mam karte stalego klienta co daje extra 10% znizki i nieograniczona ilosc zmiany rezerwacji za friko).

-- 15 lip 2013, o 10:32 --

Wojtek podam Ci pozniej nr zjazdu i wytyczne,jadac z Polanda pierwszy raz jest tam trudno trafic,a navi pchaja na port jachtowy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”