--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skarga,opinia na temat Insigni

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Alex » 10 mar 2014, o 22:11

Co by to nie było i jakbyśmy tego nie nazwali lub odczuli to raczej wszyscy to mają, albo im się tylko wydaje, że nie mają. A chociażby w autach od rocznika 2010 i w dół :)
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Mario » 11 mar 2014, o 09:45

Kali pisze:Nastapila zmiana regul. Rzeczoznawca ma ocenic dwumase "na sluch" :lol: Niech juz sie lepiej szykuje do TV. Jestem ciekaw jak stwierdzi "na sluch" czy dwumasa przekroczyla 3mm luzu nachylenia lub 8 zebow kata pochylenia.

Jestem ciekawy jak się sprawa zakończy, daj znać

Ja mam gwarancję m.in. na dwumasę w Autoprotect, ale to wielka ściema, nawet nie próbuje zaczynać, bo wystarczy że braknie 1 mm luzu, albo jednego zęba tak jak piszesz i koszty naprawy ponosze sam. Jedyny przypadek, kiedy nie mogliby się wycofać, to jakby się "rozleciała" całkowicie.

gathor
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 27 paź 2013, o 19:29
Auto: ST COSMO 2.0 D 160
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: gathor » 11 mar 2014, o 10:19

U mnie dwumasa też daje znać o sobie (efekt tak jak powyżej w poście - falowanie obrotów, stuki, wyleciało kawałek sprężyny przy oględzinach) po 105 000 km (auto z polskiego salonu serwisowane) i czas na wymianę.Mechanik nie mógł uwierzyć, że po takim przebiegu dwumasa do wymiany.
1. Poproszę o informację jakie części i gdzie najlepiej kupić (może ktoś jest w stanie konkretnie wycenić)?
2. Czy wymieniać komplet czy tylko koło dwumasowe ?
pozdrawiam
p.s. ST 2009 160KM DIESEL

gathor
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 27 paź 2013, o 19:29
Auto: ST COSMO 2.0 D 160
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: gathor » 11 mar 2014, o 13:05

Możesz podać linka do kompletu SACHS ?
Czy wymieniać uszczelniacz w skrzyni - podobno trzeba.

Awatar użytkownika
Kali
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:48
Auto: 2.0T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Tychy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Kali » 13 mar 2014, o 12:27

Tu maja dobre ceny http://www.iparts.pl/
Jak ostatnio kupowałem to Allegro nie było ich w stanie przebic.

-- 13 mar 2014, o 12:26 --
MariuszLew pisze:
Kali pisze:Nastapila zmiana regul. Rzeczoznawca ma ocenic dwumase "na sluch" :lol: Niech juz sie lepiej szykuje do TV. Jestem ciekaw jak stwierdzi "na sluch" czy dwumasa przekroczyla 3mm luzu nachylenia lub 8 zebow kata pochylenia.

Jestem ciekawy jak się sprawa zakończy, daj znać

Ja mam gwarancję m.in. na dwumasę w Autoprotect, ale to wielka ściema, nawet nie próbuje zaczynać, bo wystarczy że braknie 1 mm luzu, albo jednego zęba tak jak piszesz i koszty naprawy ponosze sam. Jedyny przypadek, kiedy nie mogliby się wycofać, to jakby się "rozleciała" całkowicie.
Dzisiaj dzwonili z ASO. Dostali odpowiedz z Allianz, ze dopoki samochod jezdzi to kola dwumasowego nie wymienia. Nawet skurw#$# nie raczyli przyslac swojego "rzeczoznawcy". Tak wiec najpierw:
-mial przyjechac rzeczoznawca i obejrzec kolo przy sciagnietej skrzyni
-potem mial przyjechac rzeczoznawca i sprawdzic kolo "na sluch" bez sciagania skrzyni
-teraz nie przyjedzie w ogole i nie beda nic wymieniac

Odpalam worda i pisze do Turbo Kamery.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: peja-1991 » 13 mar 2014, o 15:24

walcz Kali bo to jest jeden wielki śmiech na sali.
pewnie dopiero zareagują jak się koło dwumasowe rozsypie w pył albo i tak będą mieli to gdzieś
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”