--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Chip Insignia

ODPOWIEDZ
norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: norbi333 » 25 maja 2017, o 20:11

Ma trudniejsze warunki to lej 0W50

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: Gregs » 25 maja 2017, o 21:03

Chyba zaleję tak jak radzisz, ale dopiero jak ty go wyprodukujesz i będzie spełniał Dexos2 i C3. :P

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: kuba89 » 26 maja 2017, o 01:20

@kw8 a w jakim silniku podnosiłeś moc? Pewnie w dieslu... :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kw8
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 29 cze 2015, o 12:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: kw8 » 26 maja 2017, o 01:21

No pisałem no :)
Benzyna 2.0


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: norbi333 » 26 maja 2017, o 03:52

Gregs pisze:Chyba zaleję tak jak radzisz, ale dopiero jak ty go wyprodukujesz i będzie spełniał Dexos2 i C3. :P
Nie zajmuję się produkcją oleju.
Poza tym Twój nie ma trochę trudniejszych warunków :lol:

-- 24 cze 2017, o 21:07 --

Biturbo FL 4X4
Obrazek

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: Gregs » 20 lip 2017, o 18:26

Dzisiaj i moja Isia doczekała się zwiększenia mocy.
Obrazek

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: P405 » 20 lip 2017, o 20:24

Wszystko ładnie, ale program 15 dni robił.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rube.dt
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 13 maja 2015, o 21:01
Auto: vectra b
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: rube.dt » 20 lip 2017, o 20:52

Ja wróciłem chwilowo na serię... Z 199 zrobiło się 159 w klekocie...
Jeśli ktoś jeszcze się waha niech składa kasę. O ile tak ogromnego skoku nie czuć po samym chipie, to po uspokojeniu mocy czujesz jakbyś innym autem jechał... Auto jak kupiłem miało 260tys teraz dobiło do 300tys.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: Gregs » 20 lip 2017, o 21:16

P405 pisze:Wszystko ładnie, ale program 15 dni robił.
:D
W pewnym sensie tak. Za pierwszym razem były problemy z zabezpieczeniem sterowników. Nie chciał przyjmować modyfikacji. Mieli kilka Insigni. Jedna nawet poszła przez gniazdo OBD. Nie mieli problemów z Insigniami 2015 i 2016 ( wersje 170KM z Adblue) a moja złośliwa bestia stawiała opór.
Miałem zaproszenie na skończenie po 3 dniach, ale ja nie miałem czasu i dopiero dzisiaj skończona robota. Jak Kolega @rube.dt napisał "asfaltu nie zwija" ale samochód jest elastyczniejszy (szczególnie czuć poprawę na 2 biegu), jedzie jakby lżej.
Przejrzałem u nich bazę danych i wszystkie Insignie na hamowni pokazywało kilka KM mniej jak z danych fabrycznych by wynikało, a u mnie Opel dodał prawie 10 KM na starcie. Tunerzy mieli z czego dodawać.
Zobaczymy jak będzie się zachowywał po większym przebiegu, ale zauważyłem już dzisiaj jakby nieco mniejsze spalanie przy takim samym stylu jazdy.

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: lcr » 20 lip 2017, o 23:50

Panowie, podjeżdżał ktoś z A16LET? Byłem pytać z ciekawości u tunera.. cena jak wszędzie. Na sieci tyle się naczytałem o chipie benzyn, że już sam nie wiem czy to ma sens.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: norbi333 » 21 lip 2017, o 12:06

Miałem astrę z tym silnikiem zrobioną na 216 koni

kw8
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 29 cze 2015, o 12:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: kw8 » 21 lip 2017, o 17:44

Gregs pisze:
P405 pisze:Wszystko ładnie, ale program 15 dni robił.
Jedna nawet poszła przez gniazdo OBD.
To moja poszłaObrazek

Tylko, że to benzyna 2.0T z 2013 przed liftem. Sterownik Delco.

Nie wiem czy to ma znaczenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: Gregs » 21 lip 2017, o 18:13

U mnie wystarczyło, żeby na jednej nóżce chipa nie było kontaktu z igłą a ECU blokował się i nie łączył się z interfejsem K-Tag. Trzeba było wtedy wrzucić na chwilę ECU do samochodu aby się odblokował. Po takim zabiegu, na stole bez problemu można było sczytać i zapisywać zmiany.

kw8
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 29 cze 2015, o 12:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: kw8 » 21 lip 2017, o 18:22

Ja byłem zaskoczony, że u mnie poszło przez OBD. Z tego co słyszałem zazwyczaj w przypadku Insigni kończy się wyjęciem sterownika.
Dzisiaj byłem u chłopaków na wgranie małej poprawki (po przeglądzie coś mi się z programem pochrzaniło) i znowu bez problemu przez OBD.

Wczoraj dzwoniłem do Piotrka akurat jak Twoją robili i słychać było, że jest na skraju wyczerpania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tomasz1990

Re: Chip Insignia

Post autor: Tomasz1990 » 2 sie 2017, o 02:29

Witam mam isie 160km CDTI chcialbym chipsa dac tylko sie zastanawiam jaki to ma wpyw na dpf czy czesciej bedzie sie wypalac i o trwalosc odrazu dodam ze wyciecie nie wchodzi w gre?
Ostatnio zmieniony 2 sie 2017, o 22:03 przez Tomasz1990, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: Alex » 2 sie 2017, o 09:26

Po pierwsze - CDTI, po drugie - wszystko jest opisane na forum, wystarczy poszukać, po trzecie - trwałość zależy od kondycji silnika, podzespołów samochodu oraz samego użytkowania po programie.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: Gregs » 2 sie 2017, o 10:47

@up. Koledze bardziej chodzi o doświadczenia innych, którzy modyfikowali soft pozostawiając DPF, a nie o ogólniki.
Kondycja silnika, podzespołów samochodu, styl jazdy ma taki sam wpływ na DPF przed i po tuningowaniu. Chodzi bardziej o różnice przed i po modyfikacji.
Ze swojego doświadczenia powiem, że nie ma wyczuwalnych różnic w wypalaniu DPF. Wydaje się, że jakość paliwa ma większy wpływ niż chiptuning. Oczywiście mówię o rozsądnym tuningowaniu (wykonywanym w 99%). Ekstremalny tuning ma wpływ niekorzystny na trwałość prawie wszystkich elementów auta i żaden rozsądny tuner nie poleci go bez wywalenia DPF i EGR. Ale jak to zwykle bywa coś za coś.

angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: angel_dark666 » 2 sie 2017, o 20:27

Na mnie przyszedł czas. Nie chciałem super mocnego programu bo mam do zrobienia jeszcze 2700 kilometrów i nie chce żadnych niespodzianek. Chciałem program Eco na trasy :-)
Obrazek

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Tomasz1990

Re: Chip Insignia

Post autor: Tomasz1990 » 2 sie 2017, o 22:06

Gregs A ty masz dpf i egr? i jakiego chipsa zrobiles ile km i nm? ;)

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: Gregs » 2 sie 2017, o 23:47

Tak. Mam DPF i EGR.
Tu jest mój post z wykresem https://www.insignia-club.pl/viewtopic. ... 28#p106950

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”