--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

System START&STOP

ODPOWIEDZ
myk6414

Re: System START&STOP

Post autor: myk6414 » 19 lip 2017, o 16:22

Jesteś pewien? Po tym jak na a2 po jeździe ok 170kmh podjechałem pod bramki zapłacić i mi zgasł nie byłbym tego taki pewien

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: System START&STOP

Post autor: IBZI » 19 lip 2017, o 16:30

a602820922 pisze:Kolego, chyba o czymś innym myślisz. Bo nam chodzi o uruchomienie silnika sprzęgłem w korkach, a z tego co wiem to nie da się tego wyłączyć samemu.
Pewnie myśli o wyłączeniu systemu przyciskiem ECO. Po prostu trzeba się przyzwyczaić i wyłączać po każdym uruchomieniu silnika. Da się.
myk6414 pisze:Jesteś pewien? Po tym jak na a2 po jeździe ok 170kmh podjechałem pod bramki zapłacić i mi zgasł nie byłbym tego taki pewien
Dokładnie. Myślałem, że chroni turbinę. I też mi na bramkach wygasił silnik. Podczas jazdy również nie oszczędzałem turbiny, a nie sądzę, aby tak szybko ostygła. Co prawda trafiło się tak tylko raz, ale zaufania do tego systemu już nie mam. Teraz wyłączam po każdym starcie samochodu. Mam pomysł jak to prosto wyłączyć na stałe. Jeśli się uda, to podzielę się na Forum.

myk6414

Re: System START&STOP

Post autor: myk6414 » 19 lip 2017, o 16:31

a602820922 pisze:Kolego, chyba o czymś innym myślisz. Bo nam chodzi o uruchomienie silnika sprzęgłem w korkach, a z tego co wiem to nie da się tego wyłączyć samemu.

Sent from my SM-N920F using Tapatalk
Dokładnie o tym samym pisze. Nie uwierzę że stojąc w korku i podjeżdżając co chwila po metr lub dwa nie będzie żadnych skutków ubocznych dla silnika.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

myk6414

Re: System START&STOP

Post autor: myk6414 » 19 lip 2017, o 16:32

IBZI pisze:edit.
Dokładnie to mam na myśli

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 20 lip 2017, o 09:57 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum

pawelwor
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 3 paź 2015, o 20:32
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Re: System START&STOP

Post autor: pawelwor » 19 lip 2017, o 16:46

A to dziwne, bo mi kiedyś zgasił od razu jak się na światłach zatrzymałem, a jechałem bardzo ostro...
Swoją drogą mi też przestał działać start/stop i nawet nie mam zamiaru tego naprawiać, choć ciekawi mnie dlaczego.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: System START&STOP

Post autor: IBZI » 19 lip 2017, o 16:57

Włączona klima (aktywna), niskie napięcie aku, napełnienie DPFu, niska temperatura silnika, to tylko niektóre możliwe przyczyny.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: System START&STOP

Post autor: norbi333 » 19 lip 2017, o 17:54

myk6414 pisze:Jesteś pewien? Po tym jak na a2 po jeździe ok 170kmh podjechałem pod bramki zapłacić i mi zgasł nie byłbym tego taki pewien


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ale jadąc te 170 ze stałą prędkością nie jest jakimś wielkim wysiłkiem

myk6414

Re: System START&STOP

Post autor: myk6414 » 19 lip 2017, o 17:58

Dla silnika 1,6?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: System START&STOP

Post autor: norbi333 » 19 lip 2017, o 17:58

myk6414 pisze:
a602820922 pisze:Kolego, chyba o czymś innym myślisz. Bo nam chodzi o uruchomienie silnika sprzęgłem w korkach, a z tego co wiem to nie da się tego wyłączyć samemu.

Sent from my SM-N920F using Tapatalk
Dokładnie o tym samym pisze. Nie uwierzę że stojąc w korku i podjeżdżając co chwila po metr lub dwa nie będzie żadnych skutków ubocznych dla silnika
Ale podjeżdżając co chwilę nie wrzucasz co chwilę luzu. Poza tym klima chodząca czy jakiś minimalny spadek napięcia i nie zgasi auta

-- 19 lip 2017, o 17:59 --
myk6414 pisze:Dla silnika 1,6?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Miałem Astrę z tym silnikiem i 170 nie było jakiejkolwiek problemem dla silnika

myk6414

Re: System START&STOP

Post autor: myk6414 » 19 lip 2017, o 18:33

U mnie czy jest klima czy nie ma gaśnie. No chyba że jest na dworze 30+ stopni i chodzi na maksa.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: System START&STOP

Post autor: norbi333 » 19 lip 2017, o 18:44

Ale to pewnie chodzi o samą sprężarkę.A ta nie chodzi cały czas

a602820922
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 23:17
Auto: piotr
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Re: System START&STOP

Post autor: a602820922 » 19 lip 2017, o 19:27

@norbi333
Ale podjeżdżając co chwilę nie wrzucasz co chwilę luzu. Poza tym klima chodząca czy jakiś minimalny spadek napięcia i nie zgasi auta


No ja raczej wrzucam luz, nie uśmiecha mi się trzymać wcisnietego sprzęgła dłużej niż 10 sekund.
Ja mam na myśli skrzynie manualną.
U mnie chyba to jest problemem - spadki napięcia, właśnie kilka dni temu otrzymałem komunikat o systemie ładowania baterii, jestem w trakcie poszukiwań usterki.

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: System START&STOP

Post autor: norbi333 » 19 lip 2017, o 21:56

W automacie nie ma systemu startuje/stop.
Na to ma wpływ wiele czynników sporo czynników i wcale mnie nie dziwi, że czesciej nie działa niż działa Dawno przestało zwracać uwagę na działanie tego systemu.

Awatar użytkownika
cinek08
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: 5 lut 2018, o 12:31
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: System START&STOP

Post autor: cinek08 » 27 mar 2018, o 05:25

Ostatnio, nawet po dłuższej trasie zauważyłem, że start/stop nie działa. To oznaka, że czas pomyśleć nad akumulatorem?

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: System START&STOP

Post autor: norbi333 » 27 mar 2018, o 05:51

Ja nie pamiętam kiedy ostatni raz działał,a nawet powyżej -20 auto paliło bez problemu, a więc i akumulator sprawny

Wojas76
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 13 lut 2018, o 15:52
Auto: Insignia 16SIDI
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wrocław
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: System START&STOP

Post autor: Wojas76 » 27 mar 2018, o 11:07

żeby start/stop zadziałał aku musi być naładowany pow 70%, więc nie wyciągałbym pochopnych wniosków ;-)

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: System START&STOP

Post autor: norbi333 » 27 mar 2018, o 11:09

Żeby zadziałał to musi być wiele warunków spełnionych.Wystarczy ,że choćby klima chodzi i nie zadziała

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: System START&STOP

Post autor: elfiasty » 27 mar 2018, o 11:19

U mnie coprawda w astrze przy klimie wyłącza.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: System START&STOP

Post autor: IBZI » 27 mar 2018, o 11:36

To zależy czy obciąża sprężarkę. Jeśli nie, to spokojnie system zadziała.
Generalnie ludzie kombinują jak ten system wyłączyć na stałe (aby nie pamiętać o każdorazowym wciśnięciu przycisku), więc jak się nie włącza, a zapala normalnie (akumulator OK), to bym się nie martwił. Sprawdziłbym tylko dla pewności stan napełnienia DPFu, bo to też może być przyczyna braku działania systemu.

Bodex

Re: System START&STOP

Post autor: Bodex » 27 mar 2018, o 11:44

Czytając to forum dochodzę do wniosku by nie kupować w przyszłości nic z dopiskiem eco

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”