--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dwumasa, koło dwumasowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: mxw » 2 wrz 2017, o 20:28

Nosz Qr*cze, Panowie, to ile Wy macie na budzikach?

Wiem, że 2.0T skłania do poganiania samochodu (pozdrawiam kierownika w czarnym beemwu dziś na Baraniaka ]:-> ), ale no bez przesady...

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: kuba89 » 3 wrz 2017, o 07:46

No mi stuknęło cos ok 146kkm
Ogólnie to samo sprzęgło i dwumasa sa w bardzo dobrym stanie. Nic nie stuka, nie puka itd ale pedał jest bardzo twardy wiec obstawiam docisk. Mam juz cały komplet wiec zobaczymy :)
Po zdjęciach wysprzeglika, dwumasy i tarczy wnioskuje, ze była masakra u Heliosa. Zobaczymy i mnie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pumaster
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 25 cze 2016, o 13:43
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: Pumaster » 6 wrz 2017, o 21:00

witam,
Ja z nieco innym pytaniem - czy przy wymianie dwumasy i sprzegla w Insigni trzeba demontowac "sanki" i robic pozniej geometrie? Pytam bo wlasnie wymienilem dwumase i sprzeglo i samochod zaczal nieco "sciagac" w jedną stronę a mechanik nic o geometrii nie mowil

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: coolmobil » 6 wrz 2017, o 21:44

O ile mi wiadomo to trzeba robić geometrię od nowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: kuba89 » 7 wrz 2017, o 06:25

Tak trzeba :) wczoraj przerabiane :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
soulck
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 29 cze 2015, o 08:00
Auto: 2.0 Ecoflex
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 1 raz

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: soulck » 7 wrz 2017, o 20:18

Chłopaki dzisiaj mnie dopadły mega trzeszczące zgrzyty spod maski ... jak wracałem z pracy...
Czyżby to dwu mas ?

Jak pech w niedziele mam jechać na tydzień w góry czy mogę się poruszać w takim stanie z tym dwumasem ?
Posłuchałem kilka filmików na necie objawy wskazywały by właśnie na to...

robertino86

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: robertino86 » 7 wrz 2017, o 21:34

Nagraj filmik jaki to dzwięk.U mnie też sa zgrzyty i cykanie,twardy pedał sprzęgła,ale zrobiłem na tym 15kkm i dalej jeżdże.O dziwo jak się zagrzeje to jest ciszej.Przypuszczam że łożysko na wałku też dostaje w dupę od tej bijącej dwumasy.Ale to wyjdzie w trakcie roziórki.

Awatar użytkownika
soulck
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 29 cze 2015, o 08:00
Auto: 2.0 Ecoflex
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 1 raz

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: soulck » 8 wrz 2017, o 07:22

Dokładnie taki sam dźwięk ,ale ustał później.
https://www.youtube.com/watch?v=Q9K07u5qZyg

robertino86

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: robertino86 » 8 wrz 2017, o 07:47

Jak masz stetoskop to odsłuchaj sobie gdzie to tłucze.Wygląda mi na dwumase.No to u mnie aż tak się nie tłucze jeszcze :D

kud
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 14 lip 2015, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2018
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: kud » 8 wrz 2017, o 10:24

Wciśnij sprzęgło - jak dźwięk ustanie to dwumas. Proponuję serwis, stuka dość mocno.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: kuba89 » 8 wrz 2017, o 12:26

Nagrywałeś stronę rozrządu i stamtąd bardziej puka czy z drugiej strony? Moze jakaś rolka od pasków, moze sprzegielko alternatora?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
soulck
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 29 cze 2015, o 08:00
Auto: 2.0 Ecoflex
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 1 raz

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: soulck » 8 wrz 2017, o 20:15

Bardziej od strony rozrządu. Dziś rano popukało delikatnie i cisza cały dzień tak to.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: norbi333 » 9 wrz 2017, o 18:06

Pytanie
Czy w 2.0 T 250 koni wymiana sprzęgła przy przebiegu 70 tyś km przebiegu jest normalna czy raczej świadczy o katowaniu auta?

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: lcr » 9 wrz 2017, o 18:29

Trochę śmieszne przy tak niskim przebiegu wymiana takich podzespołów. Może nie koniecznie katowane auto, a jakaś wada/usterka? I wymiana w ramach gwarancji?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: norbi333 » 9 wrz 2017, o 19:22

A tego to nie wiem

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: wassermann » 9 wrz 2017, o 19:43

@norbi333
70 tys. km - o ile w dużej mierze w mieście - to sporo jak na sprzęgło+DMF w tym zestawieniu. Silnik mocny, a wóz ciężki, więc jak kierownik lubi depnąć przy starcie, to i tak dużo przejechał. Tarcza sprzęgła jest licha, a dwumasy stukają fabrycznie ;D I nie ma to związku z katowaniem, a przecież wykorzystanie parametrów samochodu od czasu do czasu katowaniem być nie może. Jeśli ktoś nie spalił tarczy jednorazowym wybrykiem, to po prostu się zużyła.

M.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: norbi333 » 9 wrz 2017, o 20:04

Czyli ewentualnie tym mam się nie przejmować?

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: wassermann » 9 wrz 2017, o 21:51

Jeśli wymienione na nowe, to czym się przejmować? U mnie wymiana była przy 20 tys. km (!!!) choć z innego powodu. Ale przynajmniej po wymianie da się jeździć tym autem w korku, bo pierwsze sprzęgło brało ostro (bardzo krótki efektywny zakres), źle się ruszało, a stuki przy pracy sprzęgłem były słyszalne już przy odbiorze i widziałem biuletyn, że w 2.0T to nie podlega naprawie. Nie wiem jak diesle, ale 2.0T manual wymaga specyficznego wyczucia. Ja już je mam, ale jakby wsadzić za kółko kogoś ze słabym wyczuciem i brakiem refleksu, to pewnie odstawiałby kangury i gasił motor. Mi wprawdzie to się nie zdarzyło, ale za cenę ogromu pracy lewą nogą, zupełnie nienormalnej, tym bardziej w nowym aucie.

M.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: norbi333 » 9 wrz 2017, o 22:49

Dzięki za info.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Dwumasa, koło dwumasowe

Post autor: kuba89 » 10 wrz 2017, o 17:45

Moje od 90kkm było krótkie i twarde :/ teraz na nowym komplecie jest zupełnie inaczej. Ale moje nowe ori GM Sachs nie stuka :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”