--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klocki hamulcowe

ODPOWIEDZ
pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: pawel_insignia » 28 wrz 2017, o 08:13

Panowie przymierzam się do wymiany samych klocków, bo tarcze są jeszcze w dobrym stanie.
Mechanik zaproponował mi klocki firmy MEYLE za 210zł komplet na przód.
Czy ktoś z was stosował te klocki? Czy cena jest adekwatna do jakości? Najprawdopodobniej mam tarcze szerokości 321mm (wg VIN: J61 Układ hamulcowy 17 z hamulcami tarczowymi)
Klocki firmy meyle widziałem w internecie za 140-150zł u mechanika za 210zł, wiec drożej. Pytanie czy nie lepiej dołożyć parę groszy i kupić klocki zimmermana, np takie:
http://allegro.pl/zimmermann-klocki-prz ... 17741.html

A może wziąć jednak te Meyle, ale nie u mechanika tylko z internetu (dużo tańsze):
https://aparts.pl/partscatalogue/025-24 ... 19~2W.aspx

Chyba że macie coś jeszcze do polecenia w rozsądnej cenie? Nie chciałbym brać najtańszych klocków, bo jednak insignia swoje waży...
Może jest ktoś w stanie polecić sklep w Gdańsku, gdzie mają dobre ceny tarcz/klocków itp?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin.1987 » 28 wrz 2017, o 08:40

Ja mam te Zimmermany i nawet od tego samego sprzedawcy co podałeś link. Możesz rozważyć jeszcze zakup Ferodo. Jeśli chodzi o ferodo to nawet w Norauto dostaniesz. A gdzie do mechanika w Gda odstawiasz auto?

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: pawel_insignia » 28 wrz 2017, o 09:12

Zakład WULGAR na Kurierów Armii Krajowej. Kilkukrotnie korzystałem z ich usług, ale zazwyczaj staram się przyjeżdżać ze swoimi olejami/filtrami/częściami. Nie lubię przepłacać za części, skoro to samo co oferują mechanicy mogę dostać kilkanaście PLN taniej.
Ile już na nich przejechałeś? Nie ma z nimi problemów typu piszczenie/pylenie itp?
Nie wiem też czy inwestować w lepszej jakości klocki bez zmiany tarcz.
Może coś średniej jakości, ale sprawdzone przez forumowiczów...?

Awatar użytkownika
takisobie
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: takisobie » 28 wrz 2017, o 10:10

no to przejechalem 10tysi na wierconych Zimmermannach i ATE ceramic , spostrzeżenia to wybitnie mniej pylą.
co do siły hamowania to ja wiem chyba tak samo , narazie Isia stawała zawsze tam gdzie chciałem ;) :D , originalne klocki zjadły mi tarcze po 58tys, tył dalej ori.

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 28 wrz 2017, o 12:29

Gdzieś czytałem , że ceramiczne nie nadają się do wierconych i nacinanych tarcz , ale nie rozgryzałem dlaczego.
Ja mam.klocki Hawk Performance i już 50 tys co najmniej przejechałem , jest 6 mm klocka , tarcze minimalny rancik 0,5 mm
Klocki Hawk orginalnie są montowane do corwetty i chyba od niej jest ten układ hamulcowy .
Hawki też minimalnie pylą.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: pawel_insignia » 28 wrz 2017, o 13:12

No dobra, decyzja podjęta.
Kupiłem Zimmermana, ale z innego źródła, sporo tańsze niż na alledrogo.
http://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamul ... 78995.html

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin.1987 » 28 wrz 2017, o 13:40

Ja montowałem sam. Tarcze wiercone Zimmermann i klocki Zimmermann. Jakieś 30 tysięcy przejechały, nie skrzypią, nie piszczą, nie ma bicia. Ciężko mi powiedzieć ile mm się zużyło, bo musiałbym to rozebrać. Ja jestem zadowolony.

O Wulgarze słyszałem, ale mimo, że mam do nich względnie blisko to mi nie po drodze, bo z reguły termin kosmicznie odległy, a jazda uszkodzonym autem i czekaniem na termin to loteria.

Awatar użytkownika
kubek77
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 27 maja 2016, o 23:57
Auto: Opel Insignia 192KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: kubek77 » 4 lis 2017, o 18:32

http://allegro.pl/ate-ceramic-klocki-ty ... 79038.html
Ktoś ma u siebie takie klocki lub coś o nich wie? Kończą mi sie na tyle i szukam czegoś dobrego

misiekbig
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2016, o 20:55
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Grójec
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: misiekbig » 4 lis 2017, o 18:40

Mój mechanik ostatnio (2 tysiące km) założył mi takie na tyl.
Hamują , nie piszcza, pyla podobnie jak TRW z przodu.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Alex » 4 lis 2017, o 19:00

kubek77 pisze:http://allegro.pl/ate-ceramic-klocki-ty ... 79038.html
Ktoś ma u siebie takie klocki lub coś o nich wie? Kończą mi sie na tyle i szukam czegoś dobrego
Jest chyba z 10 postów na temat ATE Ceramic w tym wątku. Dlaczego nie chce ci się poszukać i przeczytać ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
kubek77
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 27 maja 2016, o 23:57
Auto: Opel Insignia 192KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: kubek77 » 4 lis 2017, o 19:05

Alex pisze:...
Po czym wnioskujesz ,że mi się nie chce?
Ostatnio zmieniony 4 lis 2017, o 19:45 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Alex » 4 lis 2017, o 20:08

Po twoim pytaniu. Bo gdybyś przeczytał ten wątek, znalazłbyś odpowiedź i nie musiałbyś już zadawać takiego pytania.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
kubek77
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 27 maja 2016, o 23:57
Auto: Opel Insignia 192KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: kubek77 » 4 lis 2017, o 20:36

Złe wnioski wyciągasz w takim razie.Ale nie łam sie,nie Ty jeden.I już się nie gimnastykuj z odpowiedzią bo to nie wątek o tym.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Alex » 4 lis 2017, o 20:59

Jakby co, znalazłem odpowiedź na twoje pytanie w tym wątku. Wskazać ci gdzie dokładnie czy jednak sam poszukasz ? Koniec off'a.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Robert1993
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 12:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Robert1993 » 12 lis 2017, o 17:12

Mam tarcze Zimmermann Sport Coat Z. Z przodu klocki Hawk HPS i jest wszystko ok. Prawie w ogóle nie pylą. Po 10 tys km tarcza jak nowa, klocek tylko delikatnie zjechany.
Z tylu mam EBC Yellow Stuff i mam z nimi mały problem. Po niecałych 10 tys km klocki sa zjechane ponad połowę a na kancie tarczy czuć rant. Pylą zdecydowanie mocniej niz oryginalne.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mxw » 25 lis 2017, o 14:59

Mam układ hamulcowy J61 i muszę wymienić klocki z tyłu (tarcze 315mm) - tarcze oryginały już są takie sobie (jest rant, jest zużycie, ale jeszcze mogą być), to będzie ich ostatni zestaw klocków, za rok wymienię całość na pewnie coś bardziej przemyślanego (np. Zimmermann Sport), ale jakie klocki założyć teraz?

- serwis proponuje GM original za ~350,-
- albo drugie GM mniej-original za ~210,-
- czy kupić Ferodo za ~170,-
- czy kupić ATE za ~180,-

Jakieś sugestie?

Wszystkie ceny brutto PLN FV - w lokalnym serwisie albo Inter-Cars.

Te same klocki ATE na alledrogo są z przesyłką za ~120,- - wszystko z nimi ok? ;-)

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
takisobie
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: takisobie » 25 lis 2017, o 15:12

warto klocki na rok zakładać ? a jak już chcesz to na cokolwiek , przecież nie założyszch ich za rok na nowe tarcze

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mxw » 25 lis 2017, o 17:26

Muszę coś teraz założyć, bo klocki są grubości gazety.

Dlatego faktycznie - bez przesadnych inwestycji - może Ferodo, bo mam sentyment, albo te ATE z allegro.

Czy te klocki są ok?
http://allegro.pl/ate-klocki-tyl-opel-i ... 09674.html

Pozdro.,
MxW.

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 25 lis 2017, o 18:02

Założyłem ATE i hamują dobrze

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mazmarcin » 25 sty 2018, o 20:57

Czytając ten temat wybrałem brembo.
Ma ktoś namiar na dobry sklep na śląsku albo sprawdzony w necie na klocki na przód tej marki w hamulcach 17?
Tarcza ma jeden rozmiar przy takim wpisie z vin?
Zmienię tylko klocki na przodzie bo reszta na razie jest ok.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”