--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuKlocki hamulcowe
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Klocki hamulcowe
Panowie przymierzam się do wymiany samych klocków, bo tarcze są jeszcze w dobrym stanie.
Mechanik zaproponował mi klocki firmy MEYLE za 210zł komplet na przód.
Czy ktoś z was stosował te klocki? Czy cena jest adekwatna do jakości? Najprawdopodobniej mam tarcze szerokości 321mm (wg VIN: J61 Układ hamulcowy 17 z hamulcami tarczowymi)
Klocki firmy meyle widziałem w internecie za 140-150zł u mechanika za 210zł, wiec drożej. Pytanie czy nie lepiej dołożyć parę groszy i kupić klocki zimmermana, np takie:
http://allegro.pl/zimmermann-klocki-prz ... 17741.html
A może wziąć jednak te Meyle, ale nie u mechanika tylko z internetu (dużo tańsze):
https://aparts.pl/partscatalogue/025-24 ... 19~2W.aspx
Chyba że macie coś jeszcze do polecenia w rozsądnej cenie? Nie chciałbym brać najtańszych klocków, bo jednak insignia swoje waży...
Może jest ktoś w stanie polecić sklep w Gdańsku, gdzie mają dobre ceny tarcz/klocków itp?
Mechanik zaproponował mi klocki firmy MEYLE za 210zł komplet na przód.
Czy ktoś z was stosował te klocki? Czy cena jest adekwatna do jakości? Najprawdopodobniej mam tarcze szerokości 321mm (wg VIN: J61 Układ hamulcowy 17 z hamulcami tarczowymi)
Klocki firmy meyle widziałem w internecie za 140-150zł u mechanika za 210zł, wiec drożej. Pytanie czy nie lepiej dołożyć parę groszy i kupić klocki zimmermana, np takie:
http://allegro.pl/zimmermann-klocki-prz ... 17741.html
A może wziąć jednak te Meyle, ale nie u mechanika tylko z internetu (dużo tańsze):
https://aparts.pl/partscatalogue/025-24 ... 19~2W.aspx
Chyba że macie coś jeszcze do polecenia w rozsądnej cenie? Nie chciałbym brać najtańszych klocków, bo jednak insignia swoje waży...
Może jest ktoś w stanie polecić sklep w Gdańsku, gdzie mają dobre ceny tarcz/klocków itp?
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Klocki hamulcowe
Ja mam te Zimmermany i nawet od tego samego sprzedawcy co podałeś link. Możesz rozważyć jeszcze zakup Ferodo. Jeśli chodzi o ferodo to nawet w Norauto dostaniesz. A gdzie do mechanika w Gda odstawiasz auto?
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Klocki hamulcowe
Zakład WULGAR na Kurierów Armii Krajowej. Kilkukrotnie korzystałem z ich usług, ale zazwyczaj staram się przyjeżdżać ze swoimi olejami/filtrami/częściami. Nie lubię przepłacać za części, skoro to samo co oferują mechanicy mogę dostać kilkanaście PLN taniej.
Ile już na nich przejechałeś? Nie ma z nimi problemów typu piszczenie/pylenie itp?
Nie wiem też czy inwestować w lepszej jakości klocki bez zmiany tarcz.
Może coś średniej jakości, ale sprawdzone przez forumowiczów...?
Ile już na nich przejechałeś? Nie ma z nimi problemów typu piszczenie/pylenie itp?
Nie wiem też czy inwestować w lepszej jakości klocki bez zmiany tarcz.
Może coś średniej jakości, ale sprawdzone przez forumowiczów...?
- takisobie
- Użytkownik
- Posty: 345
- Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: DE
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
no to przejechalem 10tysi na wierconych Zimmermannach i ATE ceramic , spostrzeżenia to wybitnie mniej pylą.
co do siły hamowania to ja wiem chyba tak samo , narazie Isia stawała zawsze tam gdzie chciałem
, originalne klocki zjadły mi tarcze po 58tys, tył dalej ori.
co do siły hamowania to ja wiem chyba tak samo , narazie Isia stawała zawsze tam gdzie chciałem
-
Bodex
Re: Klocki hamulcowe
Gdzieś czytałem , że ceramiczne nie nadają się do wierconych i nacinanych tarcz , ale nie rozgryzałem dlaczego.
Ja mam.klocki Hawk Performance i już 50 tys co najmniej przejechałem , jest 6 mm klocka , tarcze minimalny rancik 0,5 mm
Klocki Hawk orginalnie są montowane do corwetty i chyba od niej jest ten układ hamulcowy .
Hawki też minimalnie pylą.
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Ja mam.klocki Hawk Performance i już 50 tys co najmniej przejechałem , jest 6 mm klocka , tarcze minimalny rancik 0,5 mm
Klocki Hawk orginalnie są montowane do corwetty i chyba od niej jest ten układ hamulcowy .
Hawki też minimalnie pylą.
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Klocki hamulcowe
No dobra, decyzja podjęta.
Kupiłem Zimmermana, ale z innego źródła, sporo tańsze niż na alledrogo.
http://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamul ... 78995.html
Kupiłem Zimmermana, ale z innego źródła, sporo tańsze niż na alledrogo.
http://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamul ... 78995.html
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Klocki hamulcowe
Ja montowałem sam. Tarcze wiercone Zimmermann i klocki Zimmermann. Jakieś 30 tysięcy przejechały, nie skrzypią, nie piszczą, nie ma bicia. Ciężko mi powiedzieć ile mm się zużyło, bo musiałbym to rozebrać. Ja jestem zadowolony.
O Wulgarze słyszałem, ale mimo, że mam do nich względnie blisko to mi nie po drodze, bo z reguły termin kosmicznie odległy, a jazda uszkodzonym autem i czekaniem na termin to loteria.
O Wulgarze słyszałem, ale mimo, że mam do nich względnie blisko to mi nie po drodze, bo z reguły termin kosmicznie odległy, a jazda uszkodzonym autem i czekaniem na termin to loteria.
- kubek77
- Użytkownik
- Posty: 118
- Rejestracja: 27 maja 2016, o 23:57
- Auto: Opel Insignia 192KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
http://allegro.pl/ate-ceramic-klocki-ty ... 79038.html
Ktoś ma u siebie takie klocki lub coś o nich wie? Kończą mi sie na tyle i szukam czegoś dobrego
Ktoś ma u siebie takie klocki lub coś o nich wie? Kończą mi sie na tyle i szukam czegoś dobrego
-
misiekbig
- Forumowicz
- Posty: 90
- Rejestracja: 25 mar 2016, o 20:55
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Grójec
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
Mój mechanik ostatnio (2 tysiące km) założył mi takie na tyl.
Hamują , nie piszcza, pyla podobnie jak TRW z przodu.
Hamują , nie piszcza, pyla podobnie jak TRW z przodu.
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Klocki hamulcowe
Jest chyba z 10 postów na temat ATE Ceramic w tym wątku. Dlaczego nie chce ci się poszukać i przeczytać ?kubek77 pisze:http://allegro.pl/ate-ceramic-klocki-ty ... 79038.html
Ktoś ma u siebie takie klocki lub coś o nich wie? Kończą mi sie na tyle i szukam czegoś dobrego
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- kubek77
- Użytkownik
- Posty: 118
- Rejestracja: 27 maja 2016, o 23:57
- Auto: Opel Insignia 192KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
Po czym wnioskujesz ,że mi się nie chce?Alex pisze:...
Ostatnio zmieniony 4 lis 2017, o 19:45 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Klocki hamulcowe
Po twoim pytaniu. Bo gdybyś przeczytał ten wątek, znalazłbyś odpowiedź i nie musiałbyś już zadawać takiego pytania.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- kubek77
- Użytkownik
- Posty: 118
- Rejestracja: 27 maja 2016, o 23:57
- Auto: Opel Insignia 192KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
Złe wnioski wyciągasz w takim razie.Ale nie łam sie,nie Ty jeden.I już się nie gimnastykuj z odpowiedzią bo to nie wątek o tym.
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Klocki hamulcowe
Jakby co, znalazłem odpowiedź na twoje pytanie w tym wątku. Wskazać ci gdzie dokładnie czy jednak sam poszukasz ? Koniec off'a.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
Robert1993
- Nowicjusz
- Posty: 26
- Rejestracja: 14 wrz 2016, o 12:19
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
Mam tarcze Zimmermann Sport Coat Z. Z przodu klocki Hawk HPS i jest wszystko ok. Prawie w ogóle nie pylą. Po 10 tys km tarcza jak nowa, klocek tylko delikatnie zjechany.
Z tylu mam EBC Yellow Stuff i mam z nimi mały problem. Po niecałych 10 tys km klocki sa zjechane ponad połowę a na kancie tarczy czuć rant. Pylą zdecydowanie mocniej niz oryginalne.
Z tylu mam EBC Yellow Stuff i mam z nimi mały problem. Po niecałych 10 tys km klocki sa zjechane ponad połowę a na kancie tarczy czuć rant. Pylą zdecydowanie mocniej niz oryginalne.
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
Mam układ hamulcowy J61 i muszę wymienić klocki z tyłu (tarcze 315mm) - tarcze oryginały już są takie sobie (jest rant, jest zużycie, ale jeszcze mogą być), to będzie ich ostatni zestaw klocków, za rok wymienię całość na pewnie coś bardziej przemyślanego (np. Zimmermann Sport), ale jakie klocki założyć teraz?
- serwis proponuje GM original za ~350,-
- albo drugie GM mniej-original za ~210,-
- czy kupić Ferodo za ~170,-
- czy kupić ATE za ~180,-
Jakieś sugestie?
Wszystkie ceny brutto PLN FV - w lokalnym serwisie albo Inter-Cars.
Te same klocki ATE na alledrogo są z przesyłką za ~120,- - wszystko z nimi ok?
Pozdro.,
MxW.
- serwis proponuje GM original za ~350,-
- albo drugie GM mniej-original za ~210,-
- czy kupić Ferodo za ~170,-
- czy kupić ATE za ~180,-
Jakieś sugestie?
Wszystkie ceny brutto PLN FV - w lokalnym serwisie albo Inter-Cars.
Te same klocki ATE na alledrogo są z przesyłką za ~120,- - wszystko z nimi ok?
Pozdro.,
MxW.
- takisobie
- Użytkownik
- Posty: 345
- Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: DE
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
warto klocki na rok zakładać ? a jak już chcesz to na cokolwiek , przecież nie założyszch ich za rok na nowe tarcze
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
Muszę coś teraz założyć, bo klocki są grubości gazety.
Dlatego faktycznie - bez przesadnych inwestycji - może Ferodo, bo mam sentyment, albo te ATE z allegro.
Czy te klocki są ok?
http://allegro.pl/ate-klocki-tyl-opel-i ... 09674.html
Pozdro.,
MxW.
Dlatego faktycznie - bez przesadnych inwestycji - może Ferodo, bo mam sentyment, albo te ATE z allegro.
Czy te klocki są ok?
http://allegro.pl/ate-klocki-tyl-opel-i ... 09674.html
Pozdro.,
MxW.
-
Bodex
Re: Klocki hamulcowe
Założyłem ATE i hamują dobrze
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Klocki hamulcowe
Czytając ten temat wybrałem brembo.
Ma ktoś namiar na dobry sklep na śląsku albo sprawdzony w necie na klocki na przód tej marki w hamulcach 17?
Tarcza ma jeden rozmiar przy takim wpisie z vin?
Zmienię tylko klocki na przodzie bo reszta na razie jest ok.
Ma ktoś namiar na dobry sklep na śląsku albo sprawdzony w necie na klocki na przód tej marki w hamulcach 17?
Tarcza ma jeden rozmiar przy takim wpisie z vin?
Zmienię tylko klocki na przodzie bo reszta na razie jest ok.

