--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Błąd P0171

ODPOWIEDZ
all35

Re: Błąd P0171

Post autor: all35 » 13 kwie 2018, o 20:34

MiszaEłk jak ustawić Torque mżeby pokazał mi ten wykres?

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Błąd P0171

Post autor: MiszaElk » 13 kwie 2018, o 20:36

Graphing -> select x axis sensors -> długoterminowe korekty ....

all35

Re: Błąd P0171

Post autor: all35 » 13 kwie 2018, o 20:51

Nie mam wersji PL i nie weim jak odnaleźć tą opcję w angielskojęzycznej wersji

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Błąd P0171

Post autor: MiszaElk » 13 kwie 2018, o 20:54

Long term...

all35

Re: Błąd P0171

Post autor: all35 » 13 kwie 2018, o 21:25

u mnie wygląda to tak:
1 zdjęcie przed odkręceniem korka wlewu:
Obrazek

2 po odkręceniu:
Obrazek

3 po ponownym dokręceniu:

Obrazek


Co o tym myślicie?

all35

Re: Błąd P0171

Post autor: all35 » 27 kwie 2018, o 08:40

jakieś sugestie?I gdzie położony jest ten zawór?i czy ten nr z pierwszej strony jest taki sam do wszystkich 1.8?

all35

Re: Błąd P0171

Post autor: all35 » 27 kwie 2018, o 10:39


Luka73
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 23 paź 2016, o 08:08
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Błąd P0171

Post autor: Luka73 » 28 kwie 2018, o 15:51

Tak To ta część Zawór odpowietrzający układ/zbiornik paliwa

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Błąd P0171

Post autor: MiszaElk » 28 kwie 2018, o 19:13

Najlepiej, to sprawdź co dokładnie tam siedzi. Mi podali w ASO numer z katalogu, którego nijak nie szło znaleźć. Po sprawdzeniu, co faktycznie siedzi, okazało się, że używek do wyboru, do koloru.

chmuraro
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 22 paź 2017, o 19:39
Auto: insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Błąd P0171

Post autor: chmuraro » 22 lis 2018, o 20:53

Ja mam taki sam problem z tym samym błędem i proszę o pomoc i sugestie.U mnie co zauważyłem,błąd pojawia się jak stoję na światłach lub korku,nigdy w trakcie jazdy.Przeczyściłem przepływomierz i podmieniłem sondę na nową i niestety znów się pojawił.Tak jak przedmówcy nie ma żadnej reguły po jakim odcinku jazdy się pojawia tylko jedno co zauważyłem to tak jak wcześniej napisałem zawsze się pojawia na wolnych obrotach,auto przyspiesza normalnie a spalanie bez zmian,nie zauważyłem.Czekam na podpowiedzi.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Błąd P0171

Post autor: Bartol » 22 lis 2018, o 21:26

Jeśli masz taki sam problem to rozwiązanie zostało zawarte w temacie....
Szukasz dodatkowych wydatków? ;)

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Błąd P0171

Post autor: MiszaElk » 22 lis 2018, o 22:17

Jak napisał Bartol - wszystko masz opisane w temacie. Objawy masz identyczne jak u mnie. Zacznij od tego nieszczęsnego zaworu - kosztuje grosze.

chmuraro
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 22 paź 2017, o 19:39
Auto: insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Błąd P0171

Post autor: chmuraro » 27 lis 2018, o 21:54

Czy może ktoś podpowiedzieć jak ściągnąć te węże z zaworu żeby nic nie uszkodzić,Próbowałem w ostatnią sobotę i dość ciasno siedzą na tym zaworze a węże dość sztywne,pomyślałem żeby je wcześniej trochę podgrzać np.polać gorącą wodą?

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Błąd P0171

Post autor: MiszaElk » 27 lis 2018, o 23:25

Spróbuj po jakiejś trasie, w komorze silnika będzie ciepło, powinno być łatwiej. Trzeba siłowo ale z wyczuciem, próbuj ściągać kręcąc nimi.

chmuraro
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 22 paź 2017, o 19:39
Auto: insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Błąd P0171

Post autor: chmuraro » 2 gru 2018, o 18:59

Czy ktoś może wie jaki numer katalogowy ma ten zawór?Ja miałem u siebie zamontowany z numerem 55574240 ale udało mi się kupić używany z numerem 55353802,wygląda tak samo i zastanawiam się czy jest do mojego silnika(1.8 benzyna)czy może do innego silnika.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Błąd P0171

Post autor: Bartol » 2 gru 2018, o 19:42

Ile dałeś za używkę?
Na aliexpress ten zawór kosztuje 33zł. Naprawdę opłacało ci się kupować używkę z innym numerem? Dodatkowo nie wiesz czy działa.

Dodano po 14 minutach 12 sekundach:
Widzę, że ten zaworek na aukcji ma podane numery 55353802 55574240 0280142430, więc jeśli ta używka jest sprawna, a opis aukcji jest prawdą to powinien pasować.

chmuraro
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 22 paź 2017, o 19:39
Auto: insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Błąd P0171

Post autor: chmuraro » 2 gru 2018, o 20:08

Zawór działa i błąd zniknął i to najważniejsze

Awatar użytkownika
li3var
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 24 paź 2017, o 17:37
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Błąd P0171

Post autor: li3var » 2 gru 2018, o 20:59

Świetnie, że Ci się udało. Od jakiegoś czasu również odwiedza mnie błąd P0171. Mam 1.8 z LPG. Korekty długoterminowe mam w okolicach 33%, okręcenie korka wlewu paliwa nic w korektach nie zmienia. Błąd wyskakuje średnio co drugi dzień, a ja za każdym razem go kasuje :) Poza samym błędem żadnych innych objawów. Nic nie robilem z sondami i przepływką.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2018, o 20:59 przez li3var, łącznie zmieniany 2 razy.

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Błąd P0171

Post autor: Buluś » 2 gru 2018, o 21:02

masz lpg ? Mieszankę masz fest rozjechaną aż dziw że jest 33%

Awatar użytkownika
li3var
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 24 paź 2017, o 17:37
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Błąd P0171

Post autor: li3var » 2 gru 2018, o 21:41

Zanim błąd P0171 zaczął mnie nawiedzać auto stało kilka dni z odłączonym akumulatorem. Po podpięciu zacząłem od razu jeździć na LPG. Od tego czasu błąd zaczął się pojawiać. Czy możliwym jest, że po odpięciu aku mapy benzyny się zresetowały i co za tym idzie przez jakiś czas powinienem pojeździć tylko na benie aby dać się poustawiać mapom? Dopiero później wrzucić LPG?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”