każde programowanie modułu wymaga dostępu do softu, wiec w tym przypadku dostęp do GDS'amarcin27061979 pisze: ↑21 cze 2018, o 13:52Czy takim VXDIAG, tu dla przykładu http://allegro.pl/najtaniej-vxdiag-vcx- ... etargeting
jestem w stanie samodzielnie zaprogramować moduł BCM, który po programowaniu kluczyków clonem op-coma wywala następujący błąd:
B101E-48 electronic control unit software - no security code programmed
Czy trzeba oprócz tego urządzenia wykupywać jeszcze dostęp do GDS ?
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuInterfejs VXDIAG
- etac
- Użytkownik
- Posty: 553
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
- Auto: brak
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: SBE
- Otrzymał piwo: 11 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
Chyba do GlobalTIS SPS.
Ja nie widziałem możliwości ustawienia PINu w GDS.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja nie widziałem możliwości ustawienia PINu w GDS.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
- arek103
- Użytkownik
- Posty: 132
- Rejestracja: 18 mar 2018, o 17:44
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Bieszczady
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Interfejs VXDIAG
Dotarł do mnie w końcu VXDIAG od majfrendów
, po wstępnych testach wygląda, że w pełni współpracuje z moją poliftową Insignią. Gdyby ktoś z okolic Polańczyka potrzebował skorzystać, to służę pomocą.
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Interfejs VXDIAG
Witam,
czy mógłbym prosić o podanie identyfikatora sprzętu ze sterownika (PID i VID), dostałem od kumpla VXDIAG i niestety nie jest on wykrywany przez VX Manager, windows wykrywa go jako VID 0403 i PID 6001 czyli typowe wartości dla FTDI232. WiFi też mi system nie widzi, ale lampki mrugają, a na płytce nie widzę uszkodzeń
czy mógłbym prosić o podanie identyfikatora sprzętu ze sterownika (PID i VID), dostałem od kumpla VXDIAG i niestety nie jest on wykrywany przez VX Manager, windows wykrywa go jako VID 0403 i PID 6001 czyli typowe wartości dla FTDI232. WiFi też mi system nie widzi, ale lampki mrugają, a na płytce nie widzę uszkodzeń
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
Zainstaluj jako Administrator manager że strony http://www.vxdiag.net/?lang=en
Ustaw w nim opcje auto lub USB.
VXDIAG działa na chipie ft232 i w managerze urządzeń może być widziany jako port COM.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Ustaw w nim opcje auto lub USB.
VXDIAG działa na chipie ft232 i w managerze urządzeń może być widziany jako port COM.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Interfejs VXDIAG
Wygląda, że interface jest uwalony. Windows wykrywa go jako "USB Serial Converter" na porcie COM i przedstawia się jako PID i VID od FTDI. VX Manager mam najnowszy (dzisiaj instalowany), testowane na WinXP i Win10. Interface z tego co mi kumpel gadał, to rano działał, po południu podłącza i brak komunikacji. Czerwona dioda świeci, bo jest po zasilaniu, niebieska mruga, ale tam jest chyba perfidnie multiwibrator jakiś, LED na układzie WiFi świeci ciągłym, chwile po podłączeniu odzywa się beeper. Sprawdziłem sygnały na układzie WiFi i tylko na dwóch pinach się coś dzieje z częstotliwością 19kHz, reszta sygnały stałe (ew miernik nie daje rady, bo jest tylko do 10Mhz). Na złączu J3 też tylko sygnały stałe. Zasilanie do uP i WiFi dochodzi (3.3V). Generalnie nie mam pojęcia co mogło się stać, może zimne luty?
Kiedyś robiłem programator do Cortex'a na FT2232 i pamiętam, że się PID oraz VID programowało (+ chyba coś tam jeszcze), żeby układ działał, jak były fabryczne, to nie było komunikacji z uP, więc myślałem, że tu może być podobnie, ale nigdzie na płytce nie widzę pamięci w okolicy FT232.
Kiedyś robiłem programator do Cortex'a na FT2232 i pamiętam, że się PID oraz VID programowało (+ chyba coś tam jeszcze), żeby układ działał, jak były fabryczne, to nie było komunikacji z uP, więc myślałem, że tu może być podobnie, ale nigdzie na płytce nie widzę pamięci w okolicy FT232.
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
Ten ft232 ma chyba pamięć już wbudowaną. Musiał byś sprawdzić.
Gdy podłącza do PC ale bez OBD to zapala się coś? Jeżeli nie to albo uwalony kabel albo coś z gniazdem micro-USB. Ja tak miałem musiałem przelutowac gniazdo. Ogólnie to micro-USB w tego typu sprzęcie jest chyba najsłabszym ogniwem.
Gdy podłączysz tylko do kompa to poruszaj kablem.
Z drugiej strony jeżeli wykrywa ci Ft232 to powinno być OK.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Gdy podłącza do PC ale bez OBD to zapala się coś? Jeżeli nie to albo uwalony kabel albo coś z gniazdem micro-USB. Ja tak miałem musiałem przelutowac gniazdo. Ogólnie to micro-USB w tego typu sprzęcie jest chyba najsłabszym ogniwem.
Gdy podłączysz tylko do kompa to poruszaj kablem.
Z drugiej strony jeżeli wykrywa ci Ft232 to powinno być OK.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Interfejs VXDIAG
Jak podłączam interfejs po kablu, to jest wykrywany jako USB Serial Converter na COM, ale VX Manager go nie widzi, nowa sieć WiFi też się nie pojawia (wersja z WiFi), po podpięciu zasilania po OBD2 sytuacja wygląda tak samo, czerwona dioda się świeci, niebieska mruga, beeper daje znać i nic więcej. Podmuchałem Hot-air'em, też bez rezultatu. Wgląda na padnięty uP albo FT232 lub brak komunikacji między nim. Na pinach RX i TX układu FT232 jest stałe napięcie 3.3V, na USBDM i USBDP dochodzi sygnał o częstotliwości 7-10kHz. Pozostałe piny sygnał stały.
Kabel (testowałem kilka) i złącze są ok.
Jak znajdę w domu jakiś FT232 to spróbuje przylutować.
Kabel (testowałem kilka) i złącze są ok.
Jak znajdę w domu jakiś FT232 to spróbuje przylutować.
-
misq903
- Nowicjusz
- Posty: 11
- Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:43
- Auto: astra j
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
Re: Interfejs VXDIAG
Do mnie tez doszedł interfejs jutro zabawa na aucie, ku mojemu zdziwieniu GDS2 ma już auta z 2018 roku

Pytanie ktoś znalazł gdzie sa korekty paliwowe i biegu jałowego?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pytanie ktoś znalazł gdzie sa korekty paliwowe i biegu jałowego?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Rafi3040
- Użytkownik
- Posty: 513
- Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Serock
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Interfejs VXDIAG
Jak sprawdzisz co on potrafi to podziel się z nami jak się sprawuje.
Ostatnio zmieniony 2 paź 2018, o 20:40 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
tak, "zbieraj punkty- odbieraj nagrody"
ja tak za mandaty zbieram, ale nie podoba mi się nagroda przewidywana 
Radio 357 :)
-
misq903
- Nowicjusz
- Posty: 11
- Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:43
- Auto: astra j
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
Re: Interfejs VXDIAG
Udało się komuś zaktualizować soft przez global tis? Gds”em można podejrzeć wiele rzeczy, potestować itd ale zmiany w sofcie pewnie wiążą się wykupem płatnego dostępu? A gds prawie popsułem radio bo zwiechy dostało ale po odłączeniu aku ruszyłoPing pisze:Miałbym pytanie do osób które zarejestrowały się na GME-Infotech.
Czy bez problemu można zrobić aktualizację ECU silnika, czy jednak potrzebny jest wyższy poziom uprawnień?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Interfejs VXDIAG
Musisz się zarejestrować odpłatnie i potem płacisz za dwugodzinny dostęp.
Informacja z pierwszej ręki bo od Przemka Pinga się kiedyś dowiedziałem.
Informacja z pierwszej ręki bo od Przemka Pinga się kiedyś dowiedziałem.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Interfejs VXDIAG
Przy czym gdzieś ktoś kiedyś pisał, że pierwsze instalowanie potrzebnego oprogramowania, które pozwala na dostęp i aktualizację softu może trwać dobrze ponad godzinę. A później jeszcze pobieranie potrzebnego softu też nie zawsze idzie szybko. Może więc braknąć tych 2h 
Aaa i wcześniej trzeba założyć konto w systemie, żeby w ogóle móc kupić subskrypcję - to też ileśtam $ kosztuje.
Aaa i wcześniej trzeba założyć konto w systemie, żeby w ogóle móc kupić subskrypcję - to też ileśtam $ kosztuje.
-
mic
Re: Interfejs VXDIAG
Ja u siebie zaktualizowałem soft licznika i silnika ale do wersji aktualnych na 2011r. bo taki akurat soft jest dostępny na necie....misq903 pisze: Udało się komuś zaktualizować soft przez global tis?
-
czamil
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 25 wrz 2016, o 18:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
Re: Interfejs VXDIAG
Aktualizowalem u siebie oprogramowanie vxdiagiem. O ile moduły typu liftbag, hvac, itp. Idą bez problemu to przy modułach ECM, BCM, EBCM komunikat o podwyższeniu uprawnień w GM. Próbował ktoś już wysyłać zgłoszenie o nadanie uprawnien wyższego poziomu?
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs VXDIAG
Musisz mieć własną działalność i zarejestrowany numer DUNS, coś w stylu REGON z tym że jest to numer globalny a rejestr prowadzony przez prywatny podmiot. Z tego co pamiętam to uzyskanie numeru DUNS jest bezpłatne.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

