--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuBrak licznika przebiegu
-
gruby_stw
Brak licznika przebiegu
Witam. Od 2 tygodni mam słaby akumulator, który kwalifikuje się do wymiany. Z racji tego, że Żona była w szpitalu, urodził nam się Synek to nie miałem czasu podjechać i kupić odpowiedniego akumulatora. Wczoraj auto nie zapaliło wcale, a że były już godziny popołudniowe nie byłem w stanie kupić i wymienić, więc odpaliłem na kable. Dziś rano sytuacja powtórzyła się i znów odpaliłem na kable. Jednakże dziś po wykonaniu tego manewru zniknął mi przebieg. W miejscu gdzie są podane kilometry pokazane są tylko kreseczki (---). Popołudniu podładowałem akumulator i po odpaleniu na wyświetlaczu pojawiła się książeczka z napisem CODE 59, a po chwili CODE 61.
Pomóżcie proszę bo nie chciałbym wylądować w ASO.
P.S. :
1) Przy odpalaniu na kable nie pomyliłem nic i podpiąłem tak jak być powinno
2)Klemy z akumulatora były ściągane i nic.
Pomóżcie proszę bo nie chciałbym wylądować w ASO.
P.S. :
1) Przy odpalaniu na kable nie pomyliłem nic i podpiąłem tak jak być powinno
2)Klemy z akumulatora były ściągane i nic.
- mwiaderni
- Nowicjusz
- Posty: 14
- Rejestracja: 21 cze 2013, o 06:17
- Auto: Opel Mokka
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Warszawa
Re: Brak licznika przebiegu
Wyświetlone kody to normalna sekwencja po odłączeniu aku. Zgodnie z instrukcją kody te mówią iż należy wykonać następujące czynności:
59 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w drzwiach kierowcy
60 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w przednich drzwiach pasażera
61 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w lewych tylnych drzwiach pasażera
62 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w prawych tylnych drzwiach pasażera
Wymień aku bo i tak długo w ten sposób nie dasz rady funkcjonować, jeśli nie rozwiąże to problemu wówczas będzie trzeba szukać dalej przyczyny.
59 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w drzwiach kierowcy
60 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w przednich drzwiach pasażera
61 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w lewych tylnych drzwiach pasażera
62 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w prawych tylnych drzwiach pasażera
Wymień aku bo i tak długo w ten sposób nie dasz rady funkcjonować, jeśli nie rozwiąże to problemu wówczas będzie trzeba szukać dalej przyczyny.
-
gruby_stw
Re: Brak licznika przebiegu
Tak , tak zaraz z rana pojadę i wymienię, ale podejrzewam, że przebieg sam z nieba nie spadnie z powrotem 
-- 14 lip 2014, o 21:12 --
aku zmieniony na nowy i dalej nic... jutro podjadę na kompa, a jak to nie pomoże to niestety czeka mnie ASO..
-- 14 lip 2014, o 21:12 --
aku zmieniony na nowy i dalej nic... jutro podjadę na kompa, a jak to nie pomoże to niestety czeka mnie ASO..
-
Adam10
Re: Brak licznika przebiegu
skąd jesteś?
Moim zdaniem wystarczy skasować błędy w zestawie wskaźników, a jak nie pomoże to na nowo zaprogramować
Moim zdaniem wystarczy skasować błędy w zestawie wskaźników, a jak nie pomoże to na nowo zaprogramować
-
gruby_stw
Re: Brak licznika przebiegu
Ja jestem ze Stalowej Woli (podkarpacie)...Adam10 pisze:skąd jesteś?
Moim zdaniem wystarczy skasować błędy w zestawie wskaźników, a jak nie pomoże to na nowo zaprogramować
Ato jest w stanie zrobić mechanik który ma zwykły program do opla? czy trzeba to programować w ASO ? a w ogóle to ten przebieg jest do odzyskania, on dalej teraz się nalicza?
-
Adam10
Re: Brak licznika przebiegu
Przebieg spokojnie do odzyskania.
jak mechanik ma legalny program do opla to Ci to zrobi
jak mechanik ma legalny program do opla to Ci to zrobi
-
marioat
- Nowicjusz
- Posty: 21
- Rejestracja: 7 wrz 2013, o 18:21
- Auto: insignia ST
- Rok produkcji: 2023
- Miasto:
Re: Brak licznika przebiegu
Odłącz na moment baterie a przebieg powróci
Ostatnio zmieniony 17 lip 2014, o 18:17 przez peja-1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ortografia !!!
Powód: ortografia !!!
- Luki
- Użytkownik
- Posty: 606
- Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
- Auto: Insignia 1.6 Turbo
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Brak licznika przebiegu
Wystarczy komp, chyba nie koniecznie opcom, sprawdzasz przebieg z komputera silnika i tako sam ustawiasz w komputerze pokładowym. W Vectrze tak było to tutaj pewnie też 
Namazane z Z1 by Tapatalk
Namazane z Z1 by Tapatalk
-
gruby_stw
Re: Brak licznika przebiegu
No u mnie panowie odłączenie aku nie pomogło, byłem u jakiegoś mechanika to komp nie chciał połączyć mu się z deską rozdzielczą, inny koleszka miał za stary program i dopiero po niedzieli jestem ustawiony z koleszką który zajmuję się cofaniem szaf, także powiedział, że na 100 pro to ogranie
Dam znać co i jak 
-- 5 paź 2014, o 13:28 --
Witam. Trochę mi zeszło, aby zwalczyć problem, ale przebieg jest
Nie obeszło się niestety bez ASO. Po tym jak odwiedziłem 3 mechaników i nic, postanowiłem podjechać do gościa, ktory zajmuje się cofaniem liczników. Wg niego upalone było cos w liczniku. Postanowiłem kupić używke (znalazłem tanią za trochę ponad 100 zł), zamontowaliśmy i przebieg wskoczył ale tylko na chwile. Po wyłączeniu i włączeniu zapłonu, niestety dalej zamiast przebiegu byly tylko kreseczki. Bogatszy o nowe doświadczenie stwierdziłem, że pozostaje mi tylko ASO. Zostawiłem samochód do diagnozy (160 zł), wróciłem po godzinie, a Szanowny Pan z serwisu powiedział, że ich elektronik stwierdził uszkodzenie licznika, który w oryginale u nich kosztuje prawie 8 tysięcy. Zapytałem czy są pewni diagnozy, na co oczywiście odpowiedzieli że tak. Wtedy opowiedziałem im o historii z wymianą licznika, na co minki im troszkę zrzedły. Postanowili przeprogramować cały komputer BCA. Po 3 godzinach zadzwonili do mnie, ze po przeprogramowaniu komputera przebieg wskoczył i wszystko jest w porządku. I za tą operacje skasowali mnie 100 zł. Zawsze to lepiej niz 8 koła, ale uważajcie panowie na tych serwisantów, bo kolejny raz potwierdza się, że zamiast dobrze zdiagnozować to oni najlepiej by polowę auta powymieniali.
-- 5 paź 2014, o 13:32 --
A przyczyną braku przebiegu, było prawdopodobnie to, że podczas palenia na kable, napięcie poszło nie takie i licznik wskoczył w tryb awaryjny czy tam serwisowy.
-- 5 paź 2014, o 13:28 --
Witam. Trochę mi zeszło, aby zwalczyć problem, ale przebieg jest
-- 5 paź 2014, o 13:32 --
A przyczyną braku przebiegu, było prawdopodobnie to, że podczas palenia na kable, napięcie poszło nie takie i licznik wskoczył w tryb awaryjny czy tam serwisowy.
-
MilkShakeDnB
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: 16 paź 2018, o 14:38
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Irlandia
Re: Brak licznika przebiegu
Witam kolegów po instalacji kamery cofania i czujników parkowania zniknął mi przebieg kilometrów aktualnie wyświetlają się tylko 3 poziome kreski. Stało się tak wydaje mi się podczas kiedy siadł akumulator za długo było drzwi otwarte i zdechł. Próbowałem odpiąć akumulator na godzinę ale przebieg nie wrócił. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Insignia 2011 2.0CDTI 130km
Insignia 2011 2.0CDTI 130km
- etac
- Użytkownik
- Posty: 553
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
- Auto: brak
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: SBE
- Otrzymał piwo: 11 razy
- Kontakt:
Re: Brak licznika przebiegu
wypiął radio, wsadził chińczyka i było ok. Dopiął kamerkę cofania, rozładował aku i po powrocie nie ma przebiegu na liczniku.
-
MilkShakeDnB
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: 16 paź 2018, o 14:38
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Irlandia
Re: Brak licznika przebiegu
Ostatnio zmieniony 29 lis 2018, o 19:55 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Brak licznika przebiegu
Licznik bierze przebieg z bcm, może masz jakieś zwarcie na wiązce z radia albo źle podłączyłeś kamerę.
- yerry
- Prezes ICP
- Posty: 6192
- Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
- Auto: Insignia B GS
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 26 razy
- Otrzymał piwo: 99 razy
- Kontakt:
Re: Brak licznika przebiegu
@MilkShakeDnB przeczytaj od początku wątek który połączyłem, może to coś Ci podsunie.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/
https://insipro.pl/
-
MilkShakeDnB
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: 16 paź 2018, o 14:38
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Irlandia
Re: Brak licznika przebiegu
Samochód pokazuje tylko jeden błąd DTC B260C 04. I dziękuję za przeniesienie połączenie wątku.
-
MilkShakeDnB
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: 16 paź 2018, o 14:38
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Irlandia

