--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Brak licznika przebiegu

ODPOWIEDZ
gruby_stw

Brak licznika przebiegu

Post autor: gruby_stw » 13 lip 2014, o 21:05

Witam. Od 2 tygodni mam słaby akumulator, który kwalifikuje się do wymiany. Z racji tego, że Żona była w szpitalu, urodził nam się Synek to nie miałem czasu podjechać i kupić odpowiedniego akumulatora. Wczoraj auto nie zapaliło wcale, a że były już godziny popołudniowe nie byłem w stanie kupić i wymienić, więc odpaliłem na kable. Dziś rano sytuacja powtórzyła się i znów odpaliłem na kable. Jednakże dziś po wykonaniu tego manewru zniknął mi przebieg. W miejscu gdzie są podane kilometry pokazane są tylko kreseczki (---). Popołudniu podładowałem akumulator i po odpaleniu na wyświetlaczu pojawiła się książeczka z napisem CODE 59, a po chwili CODE 61.
Pomóżcie proszę bo nie chciałbym wylądować w ASO.
P.S. :
1) Przy odpalaniu na kable nie pomyliłem nic i podpiąłem tak jak być powinno
2)Klemy z akumulatora były ściągane i nic.

Awatar użytkownika
mwiaderni
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2013, o 06:17
Auto: Opel Mokka
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: mwiaderni » 13 lip 2014, o 21:55

Wyświetlone kody to normalna sekwencja po odłączeniu aku. Zgodnie z instrukcją kody te mówią iż należy wykonać następujące czynności:
59 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w drzwiach kierowcy
60 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w przednich drzwiach pasażera
61 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w lewych tylnych drzwiach pasażera
62 Otworzyć, a następnie zamknąć szybę w prawych tylnych drzwiach pasażera

Wymień aku bo i tak długo w ten sposób nie dasz rady funkcjonować, jeśli nie rozwiąże to problemu wówczas będzie trzeba szukać dalej przyczyny.

gruby_stw

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: gruby_stw » 14 lip 2014, o 20:12

Tak , tak zaraz z rana pojadę i wymienię, ale podejrzewam, że przebieg sam z nieba nie spadnie z powrotem :)

-- 14 lip 2014, o 21:12 --

aku zmieniony na nowy i dalej nic... jutro podjadę na kompa, a jak to nie pomoże to niestety czeka mnie ASO..

Adam10

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: Adam10 » 14 lip 2014, o 20:47

skąd jesteś?

Moim zdaniem wystarczy skasować błędy w zestawie wskaźników, a jak nie pomoże to na nowo zaprogramować

gruby_stw

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: gruby_stw » 14 lip 2014, o 23:23

Adam10 pisze:skąd jesteś?

Moim zdaniem wystarczy skasować błędy w zestawie wskaźników, a jak nie pomoże to na nowo zaprogramować
Ja jestem ze Stalowej Woli (podkarpacie)...
Ato jest w stanie zrobić mechanik który ma zwykły program do opla? czy trzeba to programować w ASO ? a w ogóle to ten przebieg jest do odzyskania, on dalej teraz się nalicza?

Adam10

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: Adam10 » 15 lip 2014, o 05:45

Przebieg spokojnie do odzyskania.

jak mechanik ma legalny program do opla to Ci to zrobi

marioat
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 18:21
Auto: insignia ST
Rok produkcji: 2023
Miasto:

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: marioat » 16 lip 2014, o 08:06

Odłącz na moment baterie a przebieg powróci
Ostatnio zmieniony 17 lip 2014, o 18:17 przez peja-1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ortografia !!!

jaromat

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: jaromat » 16 lip 2014, o 22:51

tez tak juz mialem,odlaczenie bateri pomaga w 100%

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: Luki » 28 lip 2014, o 10:40

Wystarczy komp, chyba nie koniecznie opcom, sprawdzasz przebieg z komputera silnika i tako sam ustawiasz w komputerze pokładowym. W Vectrze tak było to tutaj pewnie też :)

Namazane z Z1 by Tapatalk

gruby_stw

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: gruby_stw » 5 paź 2014, o 12:32

No u mnie panowie odłączenie aku nie pomogło, byłem u jakiegoś mechanika to komp nie chciał połączyć mu się z deską rozdzielczą, inny koleszka miał za stary program i dopiero po niedzieli jestem ustawiony z koleszką który zajmuję się cofaniem szaf, także powiedział, że na 100 pro to ogranie :) Dam znać co i jak :)

-- 5 paź 2014, o 13:28 --

Witam. Trochę mi zeszło, aby zwalczyć problem, ale przebieg jest :) Nie obeszło się niestety bez ASO. Po tym jak odwiedziłem 3 mechaników i nic, postanowiłem podjechać do gościa, ktory zajmuje się cofaniem liczników. Wg niego upalone było cos w liczniku. Postanowiłem kupić używke (znalazłem tanią za trochę ponad 100 zł), zamontowaliśmy i przebieg wskoczył ale tylko na chwile. Po wyłączeniu i włączeniu zapłonu, niestety dalej zamiast przebiegu byly tylko kreseczki. Bogatszy o nowe doświadczenie stwierdziłem, że pozostaje mi tylko ASO. Zostawiłem samochód do diagnozy (160 zł), wróciłem po godzinie, a Szanowny Pan z serwisu powiedział, że ich elektronik stwierdził uszkodzenie licznika, który w oryginale u nich kosztuje prawie 8 tysięcy. Zapytałem czy są pewni diagnozy, na co oczywiście odpowiedzieli że tak. Wtedy opowiedziałem im o historii z wymianą licznika, na co minki im troszkę zrzedły. Postanowili przeprogramować cały komputer BCA. Po 3 godzinach zadzwonili do mnie, ze po przeprogramowaniu komputera przebieg wskoczył i wszystko jest w porządku. I za tą operacje skasowali mnie 100 zł. Zawsze to lepiej niz 8 koła, ale uważajcie panowie na tych serwisantów, bo kolejny raz potwierdza się, że zamiast dobrze zdiagnozować to oni najlepiej by polowę auta powymieniali.

-- 5 paź 2014, o 13:32 --

A przyczyną braku przebiegu, było prawdopodobnie to, że podczas palenia na kable, napięcie poszło nie takie i licznik wskoczył w tryb awaryjny czy tam serwisowy.

MilkShakeDnB
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2018, o 14:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Irlandia

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: MilkShakeDnB » 29 lis 2018, o 15:44

Witam kolegów po instalacji kamery cofania i czujników parkowania zniknął mi przebieg kilometrów aktualnie wyświetlają się tylko 3 poziome kreski. Stało się tak wydaje mi się podczas kiedy siadł akumulator za długo było drzwi otwarte i zdechł. Próbowałem odpiąć akumulator na godzinę ale przebieg nie wrócił. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Insignia 2011 2.0CDTI 130km

bunioopl
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 08:41
Auto: Chevi Orlando
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2012
Miasto: Opole
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: bunioopl » 29 lis 2018, o 16:44

A programowałeś BCM?
Może podczas programowania ktoś źle wpisał VIN?

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 11 razy
Kontakt:

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: etac » 29 lis 2018, o 17:31

wypiął radio, wsadził chińczyka i było ok. Dopiął kamerkę cofania, rozładował aku i po powrocie nie ma przebiegu na liczniku.

MilkShakeDnB
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2018, o 14:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Irlandia

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: MilkShakeDnB » 29 lis 2018, o 19:48

etac pisze:
29 lis 2018, o 17:31
edit
Tak było potwierdzam :)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2018, o 19:55 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: mazmarcin » 29 lis 2018, o 19:53

Licznik bierze przebieg z bcm, może masz jakieś zwarcie na wiązce z radia albo źle podłączyłeś kamerę.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: yerry » 29 lis 2018, o 20:00

@MilkShakeDnB przeczytaj od początku wątek który połączyłem, może to coś Ci podsunie.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 11 razy
Kontakt:

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: etac » 29 lis 2018, o 20:46

akumulator był już odłączany - ponownie

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: mazmarcin » 29 lis 2018, o 20:50

No to błędy sprawdzić czy jakieś pokazuje auto.

MilkShakeDnB
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2018, o 14:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Irlandia

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: MilkShakeDnB » 30 lis 2018, o 00:19

Samochód pokazuje tylko jeden błąd DTC B260C 04. I dziękuję za przeniesienie połączenie wątku.

MilkShakeDnB
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2018, o 14:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Irlandia

Re: Brak licznika przebiegu

Post autor: MilkShakeDnB » 1 gru 2018, o 18:58

Czyli podsumowując pozostaje wizyta w ASO na ponowne programowanie :(

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”