--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czujnik poziomu oleju - wyciek

Bodex

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Bodex » 12 lis 2018, o 16:43

Nie można zastosować miedzianej podkładki odkształcalnej ?
Tak jak w noromalna aucie ?

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka


sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: sychie » 12 lis 2018, o 17:39

U mnie nie cieknie, przy wymianie uszczelki chce to zrobić aby nie zaczęło cieknąc np za miesiąc.

Miedziana? Tam oring jest więc miedziana nie wejdzie

Awatar użytkownika
maciejdm1
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 25 paź 2018, o 18:27
Auto: Insignia fl
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Głogów
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: maciejdm1 » 17 lis 2018, o 17:27

Ja kupiłem dwie uszczelki gumowe, śr. zewn. 28mm wewn. 25mm oraz troszkę mniejszą, gr. ok 3mm. Niestety innych nie mieli. Zobaczę czy któraś podejdzie. Będę w poniedziałek wymieniał uszczelkę smoka to przy okazji chcę temat czujnika załatwić.

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: sychie » 17 lis 2018, o 21:27

u mnie mechanik stwierdził że ta uszczelka z vc pasowała i była ok.

Cyb
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 2 maja 2015, o 20:22
Auto: insignia 2.0 CD
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: okolice Wawy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Cyb » 21 lis 2018, o 19:30

Witam,

Silnik diesel A20DTL, z tyłu silnika jest jakiś czujnik spod którego mocno już poci się olej (patrz załacznik).
Pytania:

1. Co to za czujnik?

2. Zna ktoś oznaczenie tego oringu, tak żeby wiedzieć co muszę zamówić w ASO?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Bartol » 21 lis 2018, o 19:32


Asser
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Asser » 21 lis 2018, o 21:50

Witam, a jak uszczelnić to wejście rurki powrotu oleju z turbiny? Od zewnątrz czy też od wewn?

Awatar użytkownika
maciejdm1
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 25 paź 2018, o 18:27
Auto: Insignia fl
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Głogów
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: maciejdm1 » 22 lis 2018, o 06:26

Witam. Tak jak pisałem wcześniej planowałem wymianę oringu czujnika poziomu. Okazało się, że w moim aucie on nie występuje.

Asser
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Asser » 22 lis 2018, o 20:06

Hej, nie występuje? Mam ten sam silnik A20DTH ale 2011r. i ten sam problem - to w jaki sposób realizowane jest uszczelnienie?

Awatar użytkownika
maciejdm1
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 25 paź 2018, o 18:27
Auto: Insignia fl
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Głogów
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: maciejdm1 » 22 lis 2018, o 20:35

W odlewie miski jest miejsce , gdzie znajduje sie czujnik :
miska olejowa.jpg
U mnie nie ma.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Asser
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Asser » 22 lis 2018, o 20:50

To masz z jednej strony szczęście, a z drugiej musisz częściej patrzeć na bagnet... :)
Sam pewnie też go usunę i zaślepię, bo to koszmar -kapie na wydech i zadymia wnętrze samochodu -można się zaczadzić

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: norbi333 » 22 lis 2018, o 21:27

A w ogóle w insigni jest czujnik poziomu oleju ? Czy tylko jak za niskie ciśnienie?

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Bartol » 22 lis 2018, o 21:29

Ty żartujesz czy poważnie piszesz o tym zaślepieniu czujnika?

Dodano po 4 minutach 55 sekundach:
@norbi333, ciśnienie oleju to jedno, a poziom oleju to zupełnie inna sprawa.
W przypadku niskiego poziomu powinien pojawić się komunikat "Code 79 Uzupełnić poziom oleju silnikowego".

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: norbi333 » 22 lis 2018, o 21:36

Czyli rozumiem,ze jest czujnik i nie muszę sprawdzać poziomu oleju ?
Pewnie głupie pytanie,ale nigdy nie miałem takiego komunikatu o niskim poziomie oleju,a i sporadycznie sprawdzam,żeby nie powiedzieć ,że prawie wcale

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Bartol » 22 lis 2018, o 21:42

Komunikat się pojawi, ale jak masz na bagnecie maksymakny poziom to musi spaść o litr, wtedy jest poziom minimalny i jeszcze niżej czyli łącznie może z 1,5l. Przy przeglądach rocznych raczej jest to nie realne.
Znajomemu komunikat uratował silnik, gdy jego żonka wjeżdżając na chodnik jedną stroną samochodu rozwaliła misę olejową o wystający krawężnik.
Gdyby nie komunikat to po silniku.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: norbi333 » 22 lis 2018, o 22:18

Czyli w sumie nie ma co za bardzo sprawdzać.Poza tym pewnie szybciej na zakręcie mignie.

gingop
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 7 lip 2017, o 07:52
Auto: Insignia A20DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: gingop » 6 gru 2018, o 18:59

Nie wiem, czy chodzi o to.
Rura powrotu od turbo.
Oring od zewnątrz w linku który poniżej pozycja 14
https://opel.7zap.com/pl/car/w13/e/4/23-1/#5
GM 55588013 - USZCZELNIENIE,SEPARATOR OLEJU
A w środku miski oring pozycja 5 w linku który podałem
GM 55575125 - USZCZELNIENIE,RURA,WENTYLACJA SILNIKA

Wygląda na zwyczajne oringi i da się dopasować.
Pozostają tylko wymiary tych dwóch oringów i w pięciu zeta pewnie by się zamknął

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: marcin.1987 » 16 sty 2019, o 11:00

Te oringi są do dostania bez problemu w ASO. Robiłem je przy okazji wymiany uszczelki smoka. Niestety nie zrobiłem wtedy oringu na czujniku poziomu oleju (nie znałem wymiarów, żeby kupić odpowiedni, a w ASO wiadomo - kompletny czujnik za kilka stów) i mi się sączy. Przy okazji jednej z wizyt w ASO usłyszałem, że po wymianie samego oringu na czujniku i tak po krótkim czasie zaczyna się znowu pocić. Robili już tak u kilku klientów na ich życzenie i problem powracał. Prawda to?

Awatar użytkownika
mcrace
Użytkownik
Posty: 947
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: mcrace » 16 sty 2019, o 16:45

Ja mialem wymieniany oring zaraz po zakupie, czyli jakies 30kkm temu i mi sie nie sączy. Ale oring dobierał mechanik. Byłem miesiąc temu na przeglądzie i nie ciekło. W sobote podnoszę auto więc z ciekawości zajrzę :)

rossi_86
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Bytom
Postawił piwo: 1 raz

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: rossi_86 » 13 maja 2019, o 16:28

Witam odgrzeję trochę temat. Czy ktoś zna wymiary oringów GM 55588013 oraz GM 55575125 o których mowa nieco wyżej. Będę niedługo odstawiał auto na wymianę oringu czujnika poziomu oleju, oczywiście przy okazji uszczelka smoka ale pomyślałem też o tych 2 czy ktoś już może zna dokładne wymiary aby dopasować nowe uszczelki. Pozdrawiam

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”