--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuCzyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Pytanie było o benzynie to nie mieszaj ie z dieslem, bo ktoś nie do czyta i wleje
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Pytanie może i o benzynę, ale w temacie o dieslu...
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Haha autor ma w opisie jaki silnik?
Straszny bajzel
Straszny bajzel
- Silv3r
- Użytkownik
- Posty: 264
- Rejestracja: 30 kwie 2014, o 21:25
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wałbrzych
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Połączono temat DIESLA z BENZYNĄ, stąd tej bajzel...
Wracając do tematu BENZYNY - Pytanie brzmi.m:
Czy pompa wysokiego ciśnienia, znajdującą się na silniku (mechaniczna, jednotłoczkowa) jest w stanie sama zassać środek czyszczący, czy musi być on podany pod cisnieniem?
Wracając do tematu BENZYNY - Pytanie brzmi.m:
Czy pompa wysokiego ciśnienia, znajdującą się na silniku (mechaniczna, jednotłoczkowa) jest w stanie sama zassać środek czyszczący, czy musi być on podany pod cisnieniem?
- Judogaa
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 10 lis 2018, o 11:09
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wroclaw
- Postawił piwo: 2 razy
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Witajcie,
Ja właśnie zabieram się do czyszczenia wtryskiwaczy.
Tylko mam pytanie, na znalazłem dwa miejsca moim zdaniem do których jest najlepszy dostęp.
W linku mam dwa zdjęcia, w które miejsce lepiej się wpiąć ? Przy pompie czy tam niżej do wężyków ?
https://zapodaj.net/2a0a50811e6a1.jpg.html
Ja właśnie zabieram się do czyszczenia wtryskiwaczy.
Tylko mam pytanie, na znalazłem dwa miejsca moim zdaniem do których jest najlepszy dostęp.
W linku mam dwa zdjęcia, w które miejsce lepiej się wpiąć ? Przy pompie czy tam niżej do wężyków ?
https://zapodaj.net/2a0a50811e6a1.jpg.html
-
tomek evo
- Użytkownik
- Posty: 617
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
- Auto: Skoda Superb Kombi
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
LM Diesel Spulung? Filtr wcześniej wymieniłeś? Sprawdzałeś filtr po zabiegu czyszczenia?
Problemem wielu środków czyszczących jest to, że bardzo wysuszają wtryski oraz to, że nie są w stanie rozpuścić wszystkich syfów a filtr wszystkiego nie wyłapie. Polecam tylko chemie z wyższej półki do tego typu zabiegów oraz o zadbanie o odpowiednie smarowanie. Jeśli środek, który stosujemy nie jest dostatecznie smarny to należy dodać coś co poprawi smarność.
Warto stosować tego typu specyfiki profilaktycznie bo wtedy układ wtryskowy będzie czysty a jak go mocno zasyfimy to potem jest różnie i raz pomorze a raz nie pomorze a w małym procencie nieodpowiednio dobrany preparat lub niewłaściwie zastosowany może zaszkodzić. Profilaktyczne stosowanie dodatków w dieslu ma sens bo pozwala uniknąć takich sytuacji.
- pondek91
- Użytkownik
- Posty: 269
- Rejestracja: 25 maja 2019, o 21:54
- Auto: Opel Insignia COSMO
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Chorzów
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Chciałbym profilaktycznie wyczyścić sobie wtryski. Pytanie, który środek zastosować ?
https://allegro.pl/oferta/k2-diesel-dic ... 8478804186
https://allegro.pl/oferta/liqui-moly-20 ... kCEALw_wcB
https://allegro.pl/oferta/tec2000-mycie ... 8278020947
https://allegro.pl/oferta/k2-diesel-dic ... 8478804186
https://allegro.pl/oferta/liqui-moly-20 ... kCEALw_wcB
https://allegro.pl/oferta/tec2000-mycie ... 8278020947
-
Pati90
- Nowicjusz
- Posty: 22
- Rejestracja: 26 sie 2019, o 10:16
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Warszawa
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Ja stosowałem teca, wydaje się najlepszej jakości i mogę polecić.
- pondek91
- Użytkownik
- Posty: 269
- Rejestracja: 25 maja 2019, o 21:54
- Auto: Opel Insignia COSMO
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Chorzów
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
A wlewales go do zbiornika czy odpinales przewody i wkaldales do puszki ?
-
Pati90
- Nowicjusz
- Posty: 22
- Rejestracja: 26 sie 2019, o 10:16
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Warszawa
-
Damian4573
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 9 gru 2018, o 15:13
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Jarosław
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Witam
Moje auto to klasyczna Insignia 2,0 CDTI 160km 2013rok przed liftem.
Dziś chciałem przeprowadzić zabieg czyszczenia układu wtryskowego za pomocą preparatu LM Diesel spulung.
Aby go wykonać dobze sie przygotowałem,kupiłem preparat, wężyk oraz filter paliwa plus filter do mojego małego obiegu tak na wszelki wypadek. Podłączenie do układu banalnie proste (tak mi sie wydawało )wąż zasilający na pompie wysokiego ciśnienia z metalową opaską ściągam i zastępuje go swoim wraz z filterkiem wkładam do puszki z preparatem drugi od powrotu plastikowy z żółtym zabespieczeniem również demontuje i zakładam tymczasowy powrót do puszki. Wyjmuje bespecznik w komorze silnika z numerem 20 od wstępnej pompy żeby nie chlapało paliwo. I co sie okazało? Wielka porażka pompa wysokiego ciśnienia nie zasysa preparatu, silnik nie odpala.
Koledzy pomóżcie. Co robię nie tak?
Jedyne co chodzi mi po głowie to wyjąć wstępną pompę ze zbiornika i z tej pompy zasysać preparat lub zorganizuje jakąś inną pompę i dołączę ją do swojego ,,małego obiegu" by preparat był podawany pod ciśnieniem. Co Wy na to?
Moje auto to klasyczna Insignia 2,0 CDTI 160km 2013rok przed liftem.
Dziś chciałem przeprowadzić zabieg czyszczenia układu wtryskowego za pomocą preparatu LM Diesel spulung.
Aby go wykonać dobze sie przygotowałem,kupiłem preparat, wężyk oraz filter paliwa plus filter do mojego małego obiegu tak na wszelki wypadek. Podłączenie do układu banalnie proste (tak mi sie wydawało )wąż zasilający na pompie wysokiego ciśnienia z metalową opaską ściągam i zastępuje go swoim wraz z filterkiem wkładam do puszki z preparatem drugi od powrotu plastikowy z żółtym zabespieczeniem również demontuje i zakładam tymczasowy powrót do puszki. Wyjmuje bespecznik w komorze silnika z numerem 20 od wstępnej pompy żeby nie chlapało paliwo. I co sie okazało? Wielka porażka pompa wysokiego ciśnienia nie zasysa preparatu, silnik nie odpala.
Koledzy pomóżcie. Co robię nie tak?
Jedyne co chodzi mi po głowie to wyjąć wstępną pompę ze zbiornika i z tej pompy zasysać preparat lub zorganizuje jakąś inną pompę i dołączę ją do swojego ,,małego obiegu" by preparat był podawany pod ciśnieniem. Co Wy na to?
-
Qba85
- Forumowicz
- Posty: 62
- Rejestracja: 27 cze 2019, o 17:34
- Auto: Insignia A
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: KONOPNICA
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Może mało znany ale bardzo dobry jest też środek do czyszczenia marki JOHN Deere, co prawda firma stworzyła go do silników ciągnikowych, ale dziś one nie wiele się różnią od samochodowych. Znam przypadki że uratował już kilka pomp/wtrysków przed naprawą. Znam też ludzi co regularnie stosują go samochodów ciężarowych.
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Witaj w gronie czyscicieliDamian4573 pisze:Witam
Moje auto to klasyczna Insignia 2,0 CDTI 160km 2013rok przed liftem.
Dziś chciałem przeprowadzić zabieg czyszczenia układu wtryskowego za pomocą preparatu LM Diesel spulung.
Aby go wykonać dobze sie przygotowałem,kupiłem preparat, wężyk oraz filter paliwa plus filter do mojego małego obiegu tak na wszelki wypadek. Podłączenie do układu banalnie proste (tak mi sie wydawało )wąż zasilający na pompie wysokiego ciśnienia z metalową opaską ściągam i zastępuje go swoim wraz z filterkiem wkładam do puszki z preparatem drugi od powrotu plastikowy z żółtym zabespieczeniem również demontuje i zakładam tymczasowy powrót do puszki. Wyjmuje bespecznik w komorze silnika z numerem 20 od wstępnej pompy żeby nie chlapało paliwo. I co sie okazało? Wielka porażka pompa wysokiego ciśnienia nie zasysa preparatu, silnik nie odpala.
Koledzy pomóżcie. Co robię nie tak?
Jedyne co chodzi mi po głowie to wyjąć wstępną pompę ze zbiornika i z tej pompy zasysać preparat lub zorganizuje jakąś inną pompę i dołączę ją do swojego ,,małego obiegu" by preparat był podawany pod ciśnieniem. Co Wy na to?
Ja już miałem 2 takie podejścia: bez pompki i pompką i lipa bo zapomniałem o takim banale jak odpowietrzenie
Tak więc:
Zastosuj zewnętrzną pompke wspomagającą (np od spryskiwaczy 15zl albo cos mocniejszego) załącz układ i poluzuj nakretke przy wtrysku (ta z wezykiem co zasila wtrysk) celem wstępnego odpowietrzenia pompy cr i rampy paliwowej (cisnienie powinno wypchnac powietrze uniemożliwiające zbudowanie odpowiedniego ciśnienia w rampie) .Dokrec spowrotem nakretke i spróbuj odpalić ale na 80% sie nie uda. Powtórz czynność odpowietrzenia ale tym razem niech ktoś próbuje odpalić, a ty znów luzuj i dokręcaj nakretke.
Dopiero teraz po usunieciu pęcherzyków powietrza pompa cr powinna osiągnąć większą sprawność i zbudować ciśnienie potrzebne do odpalenia.
Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
-
Damian4573
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 9 gru 2018, o 15:13
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Jarosław
Re: Czyszczenie wtryskiwaczy środkami chemicznymi
Dzięki za odpowiedz.
Puki co wlałem preparat bezpośrednio do zbiornika i z drugim podejściem poczekam na lepszą pogodę i uzbroje się w zewnętrzną pompkę, tak jak proponujesz
Ostatnio zmieniony 18 lut 2020, o 22:45 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

