--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi

ODPOWIEDZ
Poldon
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:31
Auto: Insignia 2.0 165 KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Rzeszów
Kontakt:

Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi

Post autor: Poldon » 15 lip 2019, o 13:08

Isignia 2.0 CDTi 2014 - 135 000 KM
Odgłos po odjęciu gazu (na filmie), na zimnym słychać cały czas na wolnych obrotach, jak się rozgrzeje jest ok i cisza. Żadnych innych objawów

https://youtu.be/UUCLCew6z50

Bardzo proszę o pomoc z problemem jeżdżę już około 15K KM - byłem w 100% pewny że to alternator ale niestety gdy się za to zabrałem okazało się że to grubszy temat.

Pasek osprzętu ściągnięty i dźwięk jest nadal słyszalny, rozrząd robiony 20K KM temu + wymiana uszczelki smoka (była ściągana miska) temu wszystko siedzi ładnie - silnik odpala i chodzi idealnie. Już 3 mechanik rozkłada ręce. Ewidentnie słychać z prawej strony silnika tak jakby w okolicy pompy oleju i miski olejowej. Co to może być i jak temu zaradzić.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, o 13:23 przez Poldon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi

Post autor: rataj73 » 15 lip 2019, o 13:17

Zdejmij pokrywę rozrządu i wtedy szukaj, przy okazji zerkniesz jak napięty jest pasek bo może za luźny i puka o obudowę.
Ewidentnie coś wpada w jakąś wibrację.

Poldon
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:31
Auto: Insignia 2.0 165 KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi

Post autor: Poldon » 15 lip 2019, o 13:20

Obudowa była zrzucona i obserwowali - mam informacje że wszystko siedzi bardzo dobrze - po za tym rozrząd jest nowy i nic tam nie widać.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi

Post autor: rataj73 » 15 lip 2019, o 13:47

No to trzeba użyć stetoskopu i osłuchać silnik, przede wszystkim wszystkie częsci ruchome lub mogące wpadać w wibracje. Może osłona od dpf? , jakaś luźna nakrętka, może klapa wirowa w kolektorze?

Poldon
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:31
Auto: Insignia 2.0 165 KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi

Post autor: Poldon » 15 lip 2019, o 13:58

Kolektor nowy (jak walczyłem z wypalaniem to nowy kupiłem - przed wymianą tez tak było)Dziś wiem trochę więcej (bo byłem pewny że alternator) to będę szukał i opisywał problem może ktoś się podejmie... najgorzej to jak silnik się zagrzeje to to milknie i patrzą na mnie jak na głupka :P

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi

Post autor: xul » 15 lip 2019, o 14:33

Brzmi jak drżąca, metalowa osłona, może podkładka. Trzeba by było wszystko poklei macać i słuchać kiedy ucichnie, gorzej jak dźwięk powoduje ruchomy albo "wewnętrzny" element.
Metal w jakimś tam stopniu pod wypływem temperatury się rozszerza, to może powodować zniwelowanie "luzu" i ustanie drgań powodujących dźwięk.
PS.: Ja kiedyś w VC szukałem powodu skrzypienia, można osiwieć przy szukaniu.

Poldon
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:31
Auto: Insignia 2.0 165 KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi

Post autor: Poldon » 26 lip 2019, o 07:26

podejrzenie padło na rozrząd :/ ale niestety to nie było to - Jak coś mogę komuś sprzedać dobry rozrząd :) Przejechałem 15 000 KM na nim i jest sprawny :oops:

Awatar użytkownika
jotef
Użytkownik
Posty: 554
Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
Auto: eSTe
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 31 razy

Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi

Post autor: jotef » 26 lip 2019, o 09:51

... a co to było ?

Poldon
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:31
Auto: Insignia 2.0 165 KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dziwne zgrzytanie z silnika 2.0 CDTi

Post autor: Poldon » 26 lip 2019, o 14:43

nie wiadomo... usterka pozostała dalej we wtorek szukamy dalej

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”