Warunki generowania DTC pisze: Silnik pracuje ponad 20 s.
Prędkość obrotowa silnika mieści się w zakresie od 1 500 obr/min do 2 500 obr/min.
Ciśnienie otoczenia wyższe niż 70 kPa
Temperatura oleju w zakresie od 70°C do 100°C.
Żądanie momentu w zakresie od 0 Nm do 90 Nm.
Wahania prędkości obrotowej silnika mniejsze niż 35 obr./min
Ciśnienie oleju silnikowego powyżej 150 kPa.
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuA20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: A20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!
Monitoruj to i zakup jakiś interfejs diagnostyczny. Kumpel w Astrze J z 1.6CDTi miał ten sam błąd albo bliźniaczy (P06DE albo P06DD, nie pamiętam), wymienił zawór, trochę pojeździł i znowu błąd. Czasami było 500km spokój, a czasami co chwile wyskakiwał. Skończyło się na wymianie pompy oleju (procedura TIS wskazywała wymianę ECU).
- Major601
- Użytkownik
- Posty: 596
- Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
- Auto: Opel Astra H
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: A20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!
Podobne objawy powoduje uszkodzona pompa oleju. Miałem tak na gwarancji. Jeśli były błędy z sond NOx to przygotuj się na ponowne ich wystąpienie, nie ma to żadnego powiązania z ciśnieniem oleju i elektrozaworem
-
MasterC
- Nowicjusz
- Posty: 36
- Rejestracja: 22 sty 2020, o 11:33
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Blachownia
- Postawił piwo: 1 raz
Re: A20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!
A pompa oleju jest taka sama w w silniku 163 jak w 170 KM ?
ps. nabyłem elm327 na bluetooth i na razie odpukać nic się nie pojawia nowego w błędach. , anie w car Scanner ani w OPL DTC Reader
ps. nabyłem elm327 na bluetooth i na razie odpukać nic się nie pojawia nowego w błędach. , anie w car Scanner ani w OPL DTC Reader
-
lordrook
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 5 lut 2020, o 13:29
- Auto: Vauxhall Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Galway
Re: A20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!
Moja insignia wpadła w podobny stan i okazało się ze problem był jak w poniższym filmiku:lukaszlol1990 pisze: ↑30 lis 2019, o 11:55Witam, jak w temacie, silnik odpala bardzo ciężko ale jak już odpali pracuje w miarę równo na biegu jałowym . Głośna praca silnika z góry silnika, prawdopodobne z głowicy, brak mocy, dymi. Załączam odczyt z vaux com , może ktoś ma jakaś wskazówkę ? W takim stanie kupiłem , nie wiem jaka była historia auta . Z góry dzięki
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
https://www.youtube.com/watch?v=Gs0dgBRdW3I
Zdaje się ze to 18 z poniższego diagramu:
https://nemigaparts.com/cat_spares/epc/ ... g09/e8/35/
Polecam tez inspekcje rury intercoolera na możliwe pęknięcia i przeczyszczenie MAP w związku z dpf. Problem z ciśnieniem wygląda jakby wina rozstrojenia rozrządu.


