--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

A20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: A20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!

Post autor: xul » 24 sty 2020, o 14:53

Monitoruj to i zakup jakiś interfejs diagnostyczny. Kumpel w Astrze J z 1.6CDTi miał ten sam błąd albo bliźniaczy (P06DE albo P06DD, nie pamiętam), wymienił zawór, trochę pojeździł i znowu błąd. Czasami było 500km spokój, a czasami co chwile wyskakiwał. Skończyło się na wymianie pompy oleju (procedura TIS wskazywała wymianę ECU).
Warunki generowania DTC pisze: Silnik pracuje ponad 20 s.
Prędkość obrotowa silnika mieści się w zakresie od 1 500 obr/min do 2 500 obr/min.
Ciśnienie otoczenia wyższe niż 70 kPa
Temperatura oleju w zakresie od 70°C do 100°C.
Żądanie momentu w zakresie od 0 Nm do 90 Nm.
Wahania prędkości obrotowej silnika mniejsze niż 35 obr./min
Ciśnienie oleju silnikowego powyżej 150 kPa.

MasterC
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 22 sty 2020, o 11:33
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Blachownia
Postawił piwo: 1 raz

Re: A20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!

Post autor: MasterC » 24 sty 2020, o 17:19

Jasne, dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: A20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!

Post autor: Major601 » 27 sty 2020, o 16:16

Podobne objawy powoduje uszkodzona pompa oleju. Miałem tak na gwarancji. Jeśli były błędy z sond NOx to przygotuj się na ponowne ich wystąpienie, nie ma to żadnego powiązania z ciśnieniem oleju i elektrozaworem

MasterC
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 22 sty 2020, o 11:33
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Blachownia
Postawił piwo: 1 raz

Re: A20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!

Post autor: MasterC » 8 lut 2020, o 15:35

A pompa oleju jest taka sama w w silniku 163 jak w 170 KM ?

ps. nabyłem elm327 na bluetooth i na razie odpukać nic się nie pojawia nowego w błędach. , anie w car Scanner ani w OPL DTC Reader

lordrook
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 5 lut 2020, o 13:29
Auto: Vauxhall Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Galway

Re: A20DTH 2.0 CDTI Dymi, brak mocy, błędy !!

Post autor: lordrook » 9 lut 2020, o 04:24

lukaszlol1990 pisze:
30 lis 2019, o 11:55
Witam, jak w temacie, silnik odpala bardzo ciężko ale jak już odpali pracuje w miarę równo na biegu jałowym . Głośna praca silnika z góry silnika, prawdopodobne z głowicy, brak mocy, dymi. Załączam odczyt z vaux com , może ktoś ma jakaś wskazówkę ? W takim stanie kupiłem , nie wiem jaka była historia auta . Z góry dzięki
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja insignia wpadła w podobny stan i okazało się ze problem był jak w poniższym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=Gs0dgBRdW3I

Zdaje się ze to 18 z poniższego diagramu:

https://nemigaparts.com/cat_spares/epc/ ... g09/e8/35/

Polecam tez inspekcje rury intercoolera na możliwe pęknięcia i przeczyszczenie MAP w związku z dpf. Problem z ciśnieniem wygląda jakby wina rozstrojenia rozrządu.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”