--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuDiagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
-
banshee12
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 9 sty 2021, o 20:06
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Bydgoszcz
Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Witam wszystkich serdecznie.
Od niedawna jestem posiadaczem insigni 2.0 CDTI
Jak już wyczytałem z forum te silniki głośno pracują i brak im kultury.
Wcześniej myślałem że to grupa VW ma głośne silniki...
Do rzeczy.
Silnik podczas przyspieszania cyka, tak jakby któryś cylinder miał niewłaściwe spalanie albo wtrysk źle rozpylał. Podczas mocniejszego przyspieszania już tego nie ma, najbardziej słyszalne na niskich biegach od 4 już cisza. Podkładki zmieniłem, ale stare nie puszczały.
Zrobiłem sobie zestaw do oceny wtrysków i nie wygląda to najlepiej.
Proszę o ocenę menzurek.
Czy podmieniać 1 czy więcej wtrysków?
Patrząc na korekcje w op-com wygląda to odwrotnie - czwarty wtrysk jakby był gorszy?
Od niedawna jestem posiadaczem insigni 2.0 CDTI
Jak już wyczytałem z forum te silniki głośno pracują i brak im kultury.
Wcześniej myślałem że to grupa VW ma głośne silniki...
Do rzeczy.
Silnik podczas przyspieszania cyka, tak jakby któryś cylinder miał niewłaściwe spalanie albo wtrysk źle rozpylał. Podczas mocniejszego przyspieszania już tego nie ma, najbardziej słyszalne na niskich biegach od 4 już cisza. Podkładki zmieniłem, ale stare nie puszczały.
Zrobiłem sobie zestaw do oceny wtrysków i nie wygląda to najlepiej.
Proszę o ocenę menzurek.
Czy podmieniać 1 czy więcej wtrysków?
Patrząc na korekcje w op-com wygląda to odwrotnie - czwarty wtrysk jakby był gorszy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Może nie jest idealnie, ale niż pójdziesz w koszty to dolej oleju 2T na początek 0,5 l na zbiornik. Później w proporcji 1:200 wyjedź parę zbiorników i sprawdź znowu. Temat o 2T znajdziesz na forum.
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
-
banshee12
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 9 sty 2021, o 20:06
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Bydgoszcz
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Wyjeżdżiłem już taki jeden zbiornik i jeszcze wlałem dodatek polecany na forum
ARCHOIL AR6900-D MAX DIESEL ON CETANE BOOST 100ml
Nie zauważyłem poprawy.
Wtryski nie są drogie, zamówiłem 2szt.
Tylko za które się brać? Ten co leje przelewem za dużo czy ten co ma korekcje najwyższą na +?
ARCHOIL AR6900-D MAX DIESEL ON CETANE BOOST 100ml
Nie zauważyłem poprawy.
Wtryski nie są drogie, zamówiłem 2szt.
Tylko za które się brać? Ten co leje przelewem za dużo czy ten co ma korekcje najwyższą na +?
-
kochar
- Nowicjusz
- Posty: 32
- Rejestracja: 25 kwie 2017, o 13:58
- Auto: CHEVROLET ORLANDO
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Łódź
-
banshee12
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 9 sty 2021, o 20:06
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Bydgoszcz
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
50zl sztuka w opcji Smart. Zobaczymy w jakim stanie będą. Wymienić 1 i 4?
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Stare wtryski kupujesz ? przecież już takie masz , a po drugie tak gdzie masz najmniej w strzykawce to wtrysk leje bo się przelewa/wraca mniej paliwa , oczywiście test/korekte wtryskiwaczy robiłeś zgodnie ze sztuką ?
-
banshee12
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 9 sty 2021, o 20:06
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Bydgoszcz
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Wymieniłem 2 wtryski, auto teraz ma dużo lepszą kulturę pracy, nie brzęczy i nie dzwoni jak wcześniej.
Test przelewowy wyszedł podobnie ale korekcje są już idealne. Lepiej przyspiesza i na postoju spalanie 0,8 wcześniej 0,9.
Jeśli mówisz że ten co przelewa najmniej jest kiepski to jeszcze jego wymienię. Osluchujac go przez drewniany trzonek faktycznie jest głośniejszy od pozostałych.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Jeszcze napiszę jak wyszło po wymianie trzeciego.
Test przelewowy wyszedł podobnie ale korekcje są już idealne. Lepiej przyspiesza i na postoju spalanie 0,8 wcześniej 0,9.
Jeśli mówisz że ten co przelewa najmniej jest kiepski to jeszcze jego wymienię. Osluchujac go przez drewniany trzonek faktycznie jest głośniejszy od pozostałych.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Jeszcze napiszę jak wyszło po wymianie trzeciego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
To dobrze ze jest lepiej, ale przy sprawdzaniu korekt silnik nie rozgrzany i obroty za wysokie coś pobierało moc nie wszystko wyłączone ,więc test nie miarodajny
-
banshee12
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 9 sty 2021, o 20:06
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Bydgoszcz
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Teraz jak jest zimno to obroty raz są wyższe raz normalne, czytałem na forum że one tak mają. Oba testy robione przy 900rpm więc co tu jest niemiarodajne? Oczywiście, zaraz ktoś powie wtryski tylko sprawdza się na maszynie. Ok, zgodzę się ale już zauważyłem różnice na + w kulturze pracy silnika i pozbyłem się dziwnych dźwięków podczas przyspieszania.
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Korektę trzeba sprawdzać na rozgrzanym silniku i wyłączone wszystkie odbiorniki prądu i klima.
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
-
banshee12
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 9 sty 2021, o 20:06
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Bydgoszcz
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
A gdzie to jest napisane? Gdzie to usłyszałes? Czepiasz się odbiorników jak ci odpisałem że one tak mają, same sobie podnoszą obroty. Miałem wszystko wyłączone.
-
kjk12
- Użytkownik
- Posty: 403
- Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 7 razy
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Panowie, po wymianie wtryskiwaczy należy je wpisać w system komputer auta zaprogramować czy coś podobnego ?
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Powinno się , choć jak wymieniałem silnik to poszły inne i nie było różnicy w pracy , ale założyłem z powrotem ori i nie było tez żadnej różnicy w pracy
-
kjk12
- Użytkownik
- Posty: 403
- Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 7 razy
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Czym to można zrobić ? Chodzi mi i wpisanie ich czy Delphi da radę ?
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Delphi tez da rade
Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
-
Radek84
- Użytkownik
- Posty: 372
- Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Bełchatów
- Postawił piwo: 11 razy
- Otrzymał piwo: 15 razy
Re: Diagnostyka wtryskiwaczy 2.0 cdti
Tak się robi bo im sterownik zadaje większą dawkę tym bardziej zacierają się różnice pomiędzy wtryskami. Poszukaj literatury technicznej to się doczytasz. Tak samo jak to że na stanowisku badawczym nawet nowy wtryskiwacz nie będzie miał idealnych korekt do 0 bo na dzień dzisiejszy jest to nie możliwe do uzyskania.

