--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

ODPOWIEDZ
kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: kecraminsignia » 4 lip 2021, o 10:01

% zapełnienia zależy od wielu czynników. Stylu jazdy, miasto (miasto-miastu nierówne) czy trasa, rodzaj paliwa (zima-lato) Tak więc pojeździe jeszcze i poobserwuj. Tankuj na jednej stacji na podobnej trasie. Wystarczy, że jeździsz po mieście gdzie jak u mnie zapełnia się około 1% na 4-5km a wystarczy, że wyjadę na weekend i potrafi zapełnić się 1% na 30-40 km a zimą na autostradzie nawet 80-90 km na 1%

Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


Michał1983
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Jarocin
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Michał1983 » 4 lip 2021, o 10:04

Czyli wnioskując jaki jest bardzo ciepło filtr zatyka się szybciej, co do jazdy nie cisnę na maksa, jadę trasę codziennie w jedną stronę 25 km 90 % trasa. Paliwo tankuję na tej samej stacji cały czas

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: kecraminsignia » 4 lip 2021, o 10:06

Przy tej samej trasie/jezdzie rodzaj paliwa i EGR robi swoje, że szybciej się zapycha

Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


Michał1983
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Jarocin
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Michał1983 » 4 lip 2021, o 10:18

Czyli nic nie zmienię, pozostało mi tylko jeździć

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: kecraminsignia » 4 lip 2021, o 10:20

i obserwować

Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: spiryt4 » 6 lip 2021, o 21:17

No to czujnik różnicy ciśnień wymieniony, zrobiona adaptacja i nadal zonk :( W ciągu ostatniego tygodnia trzy wypalania co lepsze każde z niższego stopnia zapylenia i przejechanego dystansuale to co dzisiaj się odpie... to przerosło moje oczekiwania. Ale do rzeczy wczoraj wymiana i adaptacja, po adaptacji wskazanie na apce nic się nie zmieniło pozostawało na poziomie 30% przejechany odcinek to zaledwie 81km i cyk wypalanko z poziomu 33% po zakończeniu wypalania poziom zapylenia zamiast się zmniejszyć to wzrosną do poziomu 46%.W załączniku wklejam fotki z dwóch poprzednich wypalań dziś nie zrobiłem screna chyba adrenalina była za wysoka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mati11294
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2018, o 20:16
Auto: CORSA D
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: BOCHNIA
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: mati11294 » 6 lip 2021, o 21:33

Do mycia jest. Zresetuj jeszcze filtr

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: dokia » 6 lip 2021, o 21:38

spiryt4 pisze:
6 lip 2021, o 21:17
No to czujnik różnicy ciśnień wymieniony, zrobiona adaptacja i nadal zonk :( W ciągu ostatniego tygodnia trzy wypalania co lepsze każde z niższego stopnia zapylenia i przejechanego dystansuale to co dzisiaj się odpie... to przerosło moje oczekiwania. Ale do rzeczy wczoraj wymiana i adaptacja, po adaptacji wskazanie na apce nic się nie zmieniło pozostawało na poziomie 30% przejechany odcinek to zaledwie 81km i cyk wypalanko z poziomu 33% po zakończeniu wypalania poziom zapylenia zamiast się zmniejszyć to wzrosną do poziomu 46%.W załączniku wklejam fotki z dwóch poprzednich wypalań dziś nie zrobiłem screna chyba adrenalina była za wysoka.
Jeżeli nagromadziło się już sporo popiołu to wypalanie tu nic nie pomoże. Spróbuj spalić popiół który zostanie po grillu 🤪. To jest niepalne. Trzeba usunąć mechanicznie. Daj do czyszczenia mechanicznego, tj do mycia 👍

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: spiryt4 » 6 lip 2021, o 21:41

Super tylko że mam przede mną wizja wyjazdu urlopowego do Cro :( Ktoś może ma jakiś sprawdzony warsztat w Śląskim który zajmuje się czyszczeniem?

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: kecraminsignia » 6 lip 2021, o 21:45

Czy wcześniej też takie "klocki" były ? Ile km ma auto?

Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: spiryt4 » 6 lip 2021, o 21:46

Właśnie że nie zawsze się wypalał książkowo w trasie do 6%, teraz od jakiegoś czasu zaczęło cos fiksowaćNalotu obecnie jest 208 kkm.

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: kecraminsignia » 6 lip 2021, o 21:48

Zaczęło wypalać od różnego % zapełnienia ? Od jakiego czasu? Czy to się zwiększało ?
No to jeżeli wypalało się do 6% nie wnioskuję że to wina zapewnionego popiołem filtra. Coś z czujnikiem lub zła adaptacja

Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka






Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: spiryt4 » 6 lip 2021, o 21:53

Od jakiegoś czasu, potrafiło się nawet zainicjować na zimnym silniku zaraz po odpaleniu i przejechaniu kilkudziesięciu czy kilku set metrów. Obecnie wypala się coraz częściej i z niższych poziomów zapylenia. No właśnie po adaptacji powinno zapylenie skoczyć do poziomu ok70% a tu się nic nie zmieniło.
Adaptacja była robiona Auto Comem może jeszcze raz zrobić Op Comem sam już nie wiem.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2021, o 21:55 przez spiryt4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: mazmarcin » 6 lip 2021, o 21:54

Ale po resecie pokazało około 70%

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: spiryt4 » 6 lip 2021, o 21:56

No właśnie że nie pozostało te 30% Jaka jest procedura resetu w Op Comie z azji ale tak krok po kroku wiecie może ?

mati11294
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2018, o 20:16
Auto: CORSA D
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: BOCHNIA
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: mati11294 » 7 lip 2021, o 05:24

Mylisz chyba adaptacje czujnika różnicy .... Z resetem DPF. Przy adaptacji czujnika nie zmienia się nic

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: rataj73 » 7 lip 2021, o 07:29

Oczywiscie że się zmienia.
Zawsze po adaptacji czujnika wartość wskazuje 70%.


@spiryt4 miałem ten sam przypadek, zawsze jak było ciepło, nigdy zimąi wczesną wiosną. Dziwne wypalania przy różnych wartosciach zapełnienia dpf. Winowajcą okazał się egr i nie wiem w jaki sposób bo nawet po zaślepieniu go blachą dalej działy się takie cyrki do momentu kiedy odłączyłem od niego wtyczkę. Po tym zabiegu broblem zniknął. Zimą podpiąłem wtyczkę i było dobrze, na wiosne problem powrócił więc pierwszy krok to wyprogramowanie chwasta i mam święty spokój.
Odepnij wtyczkę na próbę i zobaczysz że się poprawi, tą samą przypadłość miałem w 2 insigniach z 2009 i 2014 r i odpięcie wtyczki z egr skutkowało.
Odpuść sobie czyszczenie dpfa bo ja też myślałem że to zapchany filtr, wymontowałem ,wyczysciłem go i dalej było to samo.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: spiryt4 » 7 lip 2021, o 08:51

Spróbuje jeszcze raz zresetować czujnik jeśli nie będzie zmiany to odepnę wtyczkę z EGR-a, Jedna rzecz mnie zastanawia podczas wczorajszego wypalania dioda nie świeciła ciągle tylko co jakiś czas migała cyklicznie tak z trzy mignięcia i znowu świeciła jakiś czas po chwili znowu to samo choć w apce proces nadal trwał ( nie był przerwany). Na starym czujniku zawsze od początku do końca dioda świeciła, no i to dziwne zakończenie regeneracji zapylenie które zamiast spaść to wzrosło. :(

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Rooff_ » 7 lip 2021, o 13:50

Czujnik oryginał lub chociaż jakiś markowy?

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: dare50 » 7 lip 2021, o 13:51

Z tą dioda miałem ostatnio podobnie ,widocznie ma na to wpływ tem.zewnetrzna bo była grubo ponad 30 stopni, temp.silnika też miała pewnie wpływ i DPF wszystko było bardzo wysokie ,u ciebie pewnie też, było to na trasie i wypalił się do 6%, więc jest ok

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”