--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWypalanie filtra cząstek stałych DPF
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
% zapełnienia zależy od wielu czynników. Stylu jazdy, miasto (miasto-miastu nierówne) czy trasa, rodzaj paliwa (zima-lato) Tak więc pojeździe jeszcze i poobserwuj. Tankuj na jednej stacji na podobnej trasie. Wystarczy, że jeździsz po mieście gdzie jak u mnie zapełnia się około 1% na 4-5km a wystarczy, że wyjadę na weekend i potrafi zapełnić się 1% na 30-40 km a zimą na autostradzie nawet 80-90 km na 1%
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
-
Michał1983
- Użytkownik
- Posty: 113
- Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
- Auto: Opel Insignia A
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Jarocin
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Czyli wnioskując jaki jest bardzo ciepło filtr zatyka się szybciej, co do jazdy nie cisnę na maksa, jadę trasę codziennie w jedną stronę 25 km 90 % trasa. Paliwo tankuję na tej samej stacji cały czas
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Przy tej samej trasie/jezdzie rodzaj paliwa i EGR robi swoje, że szybciej się zapycha
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
-
Michał1983
- Użytkownik
- Posty: 113
- Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
- Auto: Opel Insignia A
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Jarocin
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
i obserwować
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
No to czujnik różnicy ciśnień wymieniony, zrobiona adaptacja i nadal zonk
W ciągu ostatniego tygodnia trzy wypalania co lepsze każde z niższego stopnia zapylenia i przejechanego dystansuale to co dzisiaj się odpie... to przerosło moje oczekiwania. Ale do rzeczy wczoraj wymiana i adaptacja, po adaptacji wskazanie na apce nic się nie zmieniło pozostawało na poziomie 30% przejechany odcinek to zaledwie 81km i cyk wypalanko z poziomu 33% po zakończeniu wypalania poziom zapylenia zamiast się zmniejszyć to wzrosną do poziomu 46%.W załączniku wklejam fotki z dwóch poprzednich wypalań dziś nie zrobiłem screna chyba adrenalina była za wysoka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Jeżeli nagromadziło się już sporo popiołu to wypalanie tu nic nie pomoże. Spróbuj spalić popiół który zostanie po grilluspiryt4 pisze: ↑6 lip 2021, o 21:17No to czujnik różnicy ciśnień wymieniony, zrobiona adaptacja i nadal zonkW ciągu ostatniego tygodnia trzy wypalania co lepsze każde z niższego stopnia zapylenia i przejechanego dystansuale to co dzisiaj się odpie... to przerosło moje oczekiwania. Ale do rzeczy wczoraj wymiana i adaptacja, po adaptacji wskazanie na apce nic się nie zmieniło pozostawało na poziomie 30% przejechany odcinek to zaledwie 81km i cyk wypalanko z poziomu 33% po zakończeniu wypalania poziom zapylenia zamiast się zmniejszyć to wzrosną do poziomu 46%.W załączniku wklejam fotki z dwóch poprzednich wypalań dziś nie zrobiłem screna chyba adrenalina była za wysoka.
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Super tylko że mam przede mną wizja wyjazdu urlopowego do Cro
Ktoś może ma jakiś sprawdzony warsztat w Śląskim który zajmuje się czyszczeniem?
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Czy wcześniej też takie "klocki" były ? Ile km ma auto?
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Właśnie że nie zawsze się wypalał książkowo w trasie do 6%, teraz od jakiegoś czasu zaczęło cos fiksowaćNalotu obecnie jest 208 kkm.
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Zaczęło wypalać od różnego % zapełnienia ? Od jakiego czasu? Czy to się zwiększało ?
No to jeżeli wypalało się do 6% nie wnioskuję że to wina zapewnionego popiołem filtra. Coś z czujnikiem lub zła adaptacja
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
No to jeżeli wypalało się do 6% nie wnioskuję że to wina zapewnionego popiołem filtra. Coś z czujnikiem lub zła adaptacja
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Od jakiegoś czasu, potrafiło się nawet zainicjować na zimnym silniku zaraz po odpaleniu i przejechaniu kilkudziesięciu czy kilku set metrów. Obecnie wypala się coraz częściej i z niższych poziomów zapylenia. No właśnie po adaptacji powinno zapylenie skoczyć do poziomu ok70% a tu się nic nie zmieniło.
Adaptacja była robiona Auto Comem może jeszcze raz zrobić Op Comem sam już nie wiem.
Adaptacja była robiona Auto Comem może jeszcze raz zrobić Op Comem sam już nie wiem.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2021, o 21:55 przez spiryt4, łącznie zmieniany 1 raz.
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
No właśnie że nie pozostało te 30% Jaka jest procedura resetu w Op Comie z azji ale tak krok po kroku wiecie może ?
-
mati11294
- Użytkownik
- Posty: 166
- Rejestracja: 20 lis 2018, o 20:16
- Auto: CORSA D
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: BOCHNIA
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Mylisz chyba adaptacje czujnika różnicy .... Z resetem DPF. Przy adaptacji czujnika nie zmienia się nic
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Oczywiscie że się zmienia.
Zawsze po adaptacji czujnika wartość wskazuje 70%.
@spiryt4 miałem ten sam przypadek, zawsze jak było ciepło, nigdy zimąi wczesną wiosną. Dziwne wypalania przy różnych wartosciach zapełnienia dpf. Winowajcą okazał się egr i nie wiem w jaki sposób bo nawet po zaślepieniu go blachą dalej działy się takie cyrki do momentu kiedy odłączyłem od niego wtyczkę. Po tym zabiegu broblem zniknął. Zimą podpiąłem wtyczkę i było dobrze, na wiosne problem powrócił więc pierwszy krok to wyprogramowanie chwasta i mam święty spokój.
Odepnij wtyczkę na próbę i zobaczysz że się poprawi, tą samą przypadłość miałem w 2 insigniach z 2009 i 2014 r i odpięcie wtyczki z egr skutkowało.
Odpuść sobie czyszczenie dpfa bo ja też myślałem że to zapchany filtr, wymontowałem ,wyczysciłem go i dalej było to samo.
Zawsze po adaptacji czujnika wartość wskazuje 70%.
@spiryt4 miałem ten sam przypadek, zawsze jak było ciepło, nigdy zimąi wczesną wiosną. Dziwne wypalania przy różnych wartosciach zapełnienia dpf. Winowajcą okazał się egr i nie wiem w jaki sposób bo nawet po zaślepieniu go blachą dalej działy się takie cyrki do momentu kiedy odłączyłem od niego wtyczkę. Po tym zabiegu broblem zniknął. Zimą podpiąłem wtyczkę i było dobrze, na wiosne problem powrócił więc pierwszy krok to wyprogramowanie chwasta i mam święty spokój.
Odepnij wtyczkę na próbę i zobaczysz że się poprawi, tą samą przypadłość miałem w 2 insigniach z 2009 i 2014 r i odpięcie wtyczki z egr skutkowało.
Odpuść sobie czyszczenie dpfa bo ja też myślałem że to zapchany filtr, wymontowałem ,wyczysciłem go i dalej było to samo.
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Spróbuje jeszcze raz zresetować czujnik jeśli nie będzie zmiany to odepnę wtyczkę z EGR-a, Jedna rzecz mnie zastanawia podczas wczorajszego wypalania dioda nie świeciła ciągle tylko co jakiś czas migała cyklicznie tak z trzy mignięcia i znowu świeciła jakiś czas po chwili znowu to samo choć w apce proces nadal trwał ( nie był przerwany). Na starym czujniku zawsze od początku do końca dioda świeciła, no i to dziwne zakończenie regeneracji zapylenie które zamiast spaść to wzrosło. 
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Z tą dioda miałem ostatnio podobnie ,widocznie ma na to wpływ tem.zewnetrzna bo była grubo ponad 30 stopni, temp.silnika też miała pewnie wpływ i DPF wszystko było bardzo wysokie ,u ciebie pewnie też, było to na trasie i wypalił się do 6%, więc jest ok

